Przez Zieliński Jerzy

Czy Google Ads wpływa na pozycjonowanie?

Na blogu znajdziesz już rozstrzygnięcie dylematu co wybrać SEO czy Google Ads. Pora na rozwianie wątpliwości związanych z pytaniem o wpływ Google Ads na SEO. Czy Google Ads wpływa na pozycjonowanie? W sieci spotykamy się z różnymi opiniami na ten temat, pora na rozstrzygnięcie wynikające z praktyki w pozycjonowaniu.  

Wpływ Google Ads na pozycjonowanie

Google Ads, czyli system reklamowy wyszukiwarki pozwalający na natychmiastowe pokazanie swojej reklamy klientom przekłada się na zwiększenie ruchu na stronie internetowej. Wpływa to również na wzrost ruchu z wyników organicznych – czyli tych, które strona www osiąga dzięki pozycjonowaniu. Jednak sam fakt prowadzenia kampanii w Google Ads nie decyduje o osiąganiu wyższych pozycji w wynikach organicznych.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Możesz spodziewać się, że po uruchomieniu kampanii Google Ads, na Twojej stronie internetowej czy w sklepie online pojawi się więcej nowych użytkowników również z wyników organicznych. Jednak nie oznacza to, że Google Ads wpływa na pozycjonowanie! Nigdy nie wierz w takie zapewnienia.

Zarówno kampanie Google Ads i pozycjonowanie są bardzo skutecznymi formami promocji. By spotęgować ich działanie na biznes warto łączyć je ze sobą – maksymalizuje to szansę dotarcia do jak największej liczby potencjalnych klientów. Już inwestując w sam Google Ads zyskujesz zainteresowanie stroną internetową i ofertą, jednak nie uzyskasz za jego sprawą wyższych pozycji w wynikach organicznych. Do tego potrzebna jest praca nad optymalizacją strony i pozyskanie wartościowego zaplecza linkowego. Zdecydowanie warto inwestować w obie formy reklamy.

Korzyści wynikające z Google Ads

Warto wejść w Google Ads, ponieważ to natychmiast oddziaływuje na biznes. Co zyskujesz?

  • natychmiastową widoczność w wyszukiwarce, na najbardziej eksponowanych miejscach,
  • duże możliwości w kierowaniu reklam do precyzyjnej grupy docelowej,
  • elastyczne zarządzanie budżetem, możliwość wstrzymywania i uruchamiania kampanii w dowolnym momencie,
  • płatność za wejście potencjalnego klienta na stronę www,
  • dostępność trakcyjnych środków reklamy – kampanie banerowe w sieci partnerskiej Google, remarketing, reklama w Google Shopping.

Minusy Google AdWords są dwa. Po pierwsze ta reklama wymaga sporych nakładów finansowych, w najbardziej konkurencyjnych branżach kliknięcie może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Po drugie – sporo użytkowników wyszukiwarki pomija płatne reklamy, bardziej ufając wynikom organicznym.  

Korzyści wynikające z pozycjonowania

Efektywne pozycjonowanie daje wiele korzyści:

  • obecność na wysokich pozycjach w wynikach naturalnych wyszukiwarki, które generują duży ruch na stronie i dla odbiorców są sygnałem o znaczeniu firmy w branży,
  • duże zaufanie społeczne do wyników naturalnych,
  • niezależność od płatnych wyników reklamowych i restrykcyjnych wymagań Google co do reklam,
  • posiadanie wartościowej strony, użytecznej dla klientów.

W przypadku pozycjonowania też dostrzegam dwa główne minusy. Po pierwsze osiągnięcie widoczności w Google zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Wszystko zależy od konkurencyjności branży i stanu strony internetowej. Po drugie, by skutecznie pozycjonować potrzebna jest wiedza i praktyka. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Podsumowanie – czy Google ads wpływa na pozycjonowanie?

Pewne jest, że zarówno pozycjonowanie, jak i kampanie Google Ads pozytywnie wpłyną na widoczność strony w wyszukiwarce, a przede wszystkim na dotarcie z ofertą do nowych klientów. Najskuteczniej jest wykorzystywać oba te kanały. Przy odpowiedniej strategii to gwarantuje sukces!

Potrzebujesz wsparcia przy promocji firmy w Google? A może masz już widoczność w wyszukiwarce, ale chcesz zwiększyć konwersję? Skorzystaj z mojej pomocy – zapraszam do konsultacji. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.