Przez Zieliński Jerzy

Co dają konsultacje SEO? 5 korzyści dla Twojej firmy

Może zastanawiasz się dlaczego pozycjonowanie Twojej strony internetowej nie działa? Lub nawet jeszcze nie zacząłeś pozycjonować, bo masz zbyt wiele wątpliwości? Przychodzę z propozycją, która pomoże Ci podjąć decyzję czy i jak pozycjonować. Przeczytaj o tym, czym są konsultacje SEO i czego się po nich spodziewać. 

Konsultacje SEO dla firm – opłacają się?

Pozycjonowanie to pojęcie znane już każdemu właścicielowi strony internetowej. Szczególnie jeżeli masz stronę biznesową, której celem jest przyciąganie klientów i generowanie zysków dla firmy – w takim przypadku pozycjonowanie jest koniecznością. I w tym momencie pojawia się pytanie, na które nie jest łatwo odpowiedzieć: jak pozycjonować firmową stronę internetową? Żeby podjąć świadomą decyzję, warto zagłębić się w temat i poznać bardziej szczegółowe opcje. 

Jako, że SEO to działanie na terenie Google – giganta, który swoje wytyczne zmienia wyłącznie zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami. Opłaca się dobrze przemyśleć strategię pozycjonowania. Choć może się wydawać, że to prosta kwestia, potrzebne jest tu profesjonalne podejście. Dlatego z pomocą przychodzą konsultacje SEO ze specjalistą, które powinny dla Ciebie oznaczać rzeczową rozmowę o Twojej stronie internetowej, możliwościach jakie ona daje i działaniach, które warto podjąć, by pozycjonowanie szło w odpowiednim kierunku i pracowało na satysfakcjonujące efekty.  

Konsultacja SEO – dlaczego warto?

Dlaczego tak naprawdę warto płacić za konsultacje SEO dla firm? Jeśli wybierzesz dobrego specjalistę, przekonasz się, że konsultacja SEO to nie wydatek, ale inwestycja. Oto kilka powodów:

Nie musisz być ekspertem od wszystkiego 

Pozycjonowanie jest działaniem złożonym – wymaga czasu, który pozwala śledzić ciągłe zmiany w wymaganiach wyszukiwarki i wyszukiwać nowych sposobów na bezpieczne działania dla pozycjonowania. Samodzielne działanie może być skuteczne, ale warto racjonalnie mierzyć siły na zamiary. Zdecyduj, co Tobie się bardziej opłaca: poświęcenie czasu na samodzielne pozycjonowanie czy spożytkowanie go na prowadzenie i rozwijanie biznesu. 

SEO wymaga profesjonalizmu

Konsultacja SEO go zapewnia. Nie wszystko da się tu zrobić na podstawie teorii. Efekty przynosi praktyka, testowanie rozwiązań, często również metodą prób i błędów. Dzięki konsultacjom możesz uniknąć tych ostatnich.

Konsultacja SEO to wstępna analiza, którą warto zrobić

Da Ci odpowiedź na pytanie, co z Twoim pozycjonowaniem idzie aktualnie nie tak. I co warto zrobić inaczej, aby szło lepiej. Konsultacje SEO dla firm to indywidualne wsparcie i rzeczowa analiza pozwoli Ci podjąć decyzję, co dalej z pozycjonowaniem. 

Konsultacje SEO to podpowiedź

Być może do pełnego sukcesu pozycjonowania potrzebujesz czegoś więcej niż wszystkie dotychczasowe działania – dzięki konsultacji zyskasz nową perspektywę, która powinna być bardziej opłacalna dla Twojej firmy.  

Konsultacja SEO to praktyczne wsparcie w wypracowaniu wyższych pozycji

Wszystko dzięki temu, że w trakcie bezpośredniej rozmowy możesz na bieżąco określić swoje wątpliwości, dopytać o kwestie, które są dla Ciebie niejasne i zyskać nową perspektywę na działania podejmowane do tej pory.   

Kiedy skorzystać z konsultacji SEO?

Konsultacje SEO przydadzą Ci się, jeśli:

 • masz wątpliwości czy w ogóle pozycjonować 
 • szukasz skutecznych sposobów na promocję swoich produktów i usług
 • zastanawiasz się nad doborem słów kluczowych
 • wątpisz w skuteczność dotychczasowego pozycjonowania
 • borykasz się z niskim wskaźnikiem konwersji
 • wprowadzasz nową usługę lub produkt, który chcesz wypromować

Po czym rozpoznać dobrego specjalistę SEO?

Konsultacje SEO ze specjalistą są skuteczne, oczywiście o ile masz do czynienia z prawdziwym ekspertem od pozycjonowania. Jak jednak wybrać dobrego pozycjonera? Warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka czynników:

 1. Doświadczenie i referencje – dobry specjalista SEO powinien posiadać bogate doświadczenie w pracy z różnymi klientami oraz pozytywne referencje od swoich dotychczasowych klientów. Zawsze warto poprosić o referencje i sprawdzić, jakie projekty SEO już realizował.
 2. Wiedza techniczna – SEO to skomplikowana dziedzina, więc dobry specjalista powinien posiadać wiedzę techniczną z zakresu HTML, CSS, JavaScript i innych narzędzi, które pozwalają na optymalizację strony pod kątem SEO.
 3. Śledzenie zmian – Google regularnie aktualizuje swoje algorytmy, dobry specjalista SEO powinien być na bieżąco z najnowszymi zmianami i aktualizacjami.
 4. Skuteczność – dobry specjalista SEO powinien potrafić dostarczyć wyniki, które przyniosą poprawę w rankingu strony w wynikach wyszukiwania.
 5. Komunikacja – specjalista SEO powinien być w stanie jasno i precyzyjnie wyjaśnić swoje działania oraz dostarczyć raporty z postępów w kampanii SEO.
 6. Indywidualne podejście – każda strona i branża są inne, a więc dobry specjalista SEO powinien mieć podejście indywidualne do każdego projektu i klienta.

Podsumowanie

Konsultacje SEO dla firm są skutecznym narzędziem, z którego warto skorzystać w razie wątpliwości w sens i skuteczność pozycjonowania. Rozmowa ze specjalistą, uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i weryfikacja dotychczasowych działań daje możliwość poprawienia skuteczności pozycjonowania. Miliony firm reklamują się w ten sposób na całym świecie i osiągają z pozycjonowania wymierne efekty. Też możesz i powinieneś pójść tą drogą, bo naprawdę warto. 

Możesz skorzystać z konsultacji SEO u mnie! I jak moi dotychczasowi klienci, zyskać nową perspektywę – na działania pozycjonerskie i zyski, które osiągniesz, dzięki skutecznemu pozycjonowaniu.

Dodaj komentarz.