Przez Zieliński Jerzy

Wykluczenia w Performance Max

Performance Max to bardzo atrakcyjny typ kampanii Google Ads. Jednak jeżeli należysz do tych reklamodawców, którzy chcą mieć wszystko pod kontrolą, Performance Max może stanowić dla Ciebie twardy orzech do zgryzienia. Przychodzimy z pomocą – dziś rozstrzygamy kwestię dodawania słów wykluczających. Okazuje się, że w Google Performance Max również można dodawać wykluczające słowa kluczowe.

Słowa wykluczające w Performance Max

Algorytmy kampanii Performance Max z założenia same eliminują te wyrażenia kluczowe, które negatywnie wpływają na jakość kampanii i poziom konwersji. Co więcej, Support Google przestrzega przed nadmiernym zawężeniem kierowania reklam: wykluczenia mogą być pomocne, jeśli masz obawy związane z bezpieczeństwem marki. Zbyt duża liczba wykluczeń może jednak ograniczać lub wręcz uniemożliwiać wyświetlanie reklam. W odróżnieniu do standardowych kampanii w wynikach wyszukiwania Google i kampanii produktowych (PLA), Performance Max nie daje możliwości dodawania słów wykluczających z poziomu panelu Google Ads. Istnieje jednak inna opcja, o której dowiesz się z poniższego filmu. 

Google dąży do coraz większej automatyzacji, ale nie zmienia to faktu, że jako reklamodawca wciąż masz kontrolę nad słowami kluczowymi, na które wyświetlają się Twoje reklamy. W Performance Max wygląda to jednak inaczej niż w tradycyjnych kampaniach. Wykluczające słowa kluczowe trzeba zebrać w formie listy, a następnie wysłać do Supportu Google wniosek z prośbą o zastosowanie wykluczeń w Performance Max w konkretnej kampanii.

Owszem kampanie Performance Max wymagają trochę więcej zachodu niż tradycyjne, jeśli chodzi o dodawanie wykluczeń, ale zdecydowanie Ci się to opłaci, ponieważ dobrze dobrane słowa kluczowe Google Ads, to podstawa skuteczności. Brak wykluczeń może sprawić, że Twoje kampanie Performance Max nie trafią do grupy docelowej.

Co zyskasz dodając słowa wykluczające w Performance Max?

  • oszczędzisz budżet,
  • precyzyjniej pokierujesz reklamę,
  • zwiększysz współczynnik konwersji.

Korzyści zdecydowanie warte są wysiłku, jaki trzeba podjąć, by zastosować wykluczenia w Performance Max. Bądź na bieżąco z naszym kanałem, a zyskasz kolejne wskazówki, jak ulepszać kampanie Performance Max!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)