Przez Zieliński Jerzy

Wykluczenia w Performance Max

Performance Max to bardzo atrakcyjny typ kampanii Google Ads. Jednak jeżeli należysz do tych reklamodawców, którzy chcą mieć wszystko pod kontrolą, Performance Max może stanowić dla Ciebie twardy orzech do zgryzienia. Przychodzimy z pomocą – dziś rozstrzygamy kwestię dodawania słów wykluczających. Okazuje się, że w Google Performance Max również można dodawać wykluczające słowa kluczowe.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Słowa wykluczające w Performance Max

Algorytmy kampanii Performance Max z założenia same eliminują te wyrażenia kluczowe, które negatywnie wpływają na jakość kampanii i poziom konwersji. Co więcej, Support Google przestrzega przed nadmiernym zawężeniem kierowania reklam: wykluczenia mogą być pomocne, jeśli masz obawy związane z bezpieczeństwem marki. Zbyt duża liczba wykluczeń może jednak ograniczać lub wręcz uniemożliwiać wyświetlanie reklam. W odróżnieniu do standardowych kampanii w wynikach wyszukiwania Google i kampanii produktowych (PLA), Performance Max nie daje możliwości dodawania słów wykluczających z poziomu panelu Google Ads. Istnieje jednak inna opcja, o której dowiesz się z poniższego filmu. 

Google dąży do coraz większej automatyzacji, ale nie zmienia to faktu, że jako reklamodawca wciąż masz kontrolę nad słowami kluczowymi, na które wyświetlają się Twoje reklamy. W Performance Max wygląda to jednak inaczej niż w tradycyjnych kampaniach. Wykluczające słowa kluczowe trzeba zebrać w formie listy, a następnie wysłać do Supportu Google wniosek z prośbą o zastosowanie wykluczeń w Performance Max w konkretnej kampanii.

Owszem kampanie Performance Max wymagają trochę więcej zachodu niż tradycyjne, jeśli chodzi o dodawanie wykluczeń, ale zdecydowanie Ci się to opłaci, ponieważ dobrze dobrane słowa kluczowe Google Ads, to podstawa skuteczności. Brak wykluczeń może sprawić, że Twoje kampanie Performance Max nie trafią do grupy docelowej.

Co zyskasz dodając słowa wykluczające w Performance Max?

  • oszczędzisz budżet,
  • precyzyjniej pokierujesz reklamę,
  • zwiększysz współczynnik konwersji.

Korzyści zdecydowanie warte są wysiłku, jaki trzeba podjąć, by zastosować wykluczenia w Performance Max. Bądź na bieżąco z naszym kanałem, a zyskasz kolejne wskazówki, jak ulepszać kampanie Performance Max!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.