Przez Zieliński Jerzy

Wiadomości Google w przeglądarce

W dzisiejszym dynamicznym świecie dostęp do najświeższych informacji i aktualności jest niezwykle ważny. Google Wiadomości (Google News) to usługa, która umożliwia gromadzenie, organizowanie i wyświetlanie treści z różnych źródeł w jednym miejscu. Wiadomości Google w przeglądarce pozwalają użytkownikom być na bieżąco z wydarzeniami, tematami i artykułami, które ich interesują. Dzisiaj bliżej przyjrzę się Google News i wyświetlaniu treści na tej platformie.

Jak działają Google Wiadomości?

Google Wiadomości wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sztuczną inteligencję, aby zbierać, indeksować i wyświetlać treści z różnych źródeł. Algorytmy te analizują setki tysięcy artykułów i wiadomości na podstawie ich zawartości, popularności, wiarygodności źródła, a także preferencji użytkownika. Na podstawie tych analiz Google News personalizuje wyświetlane treści, dostosowując je do zainteresowań i preferencji każdego użytkownika. Dostępne są też Google News po polsku, ponieważ algorytm dopasowuje artykuły według języka, w którym przeglądasz Internet.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do artykułów, wydarzeń i tematów, które ich interesują, a także mogą odkrywać nowe treści zgodne z ich zainteresowaniami. Wiadomości Google w przeglądarce prezentują treści w formie kafelków, które można przeglądać i kliknąć, aby przeczytać dalszą część artykułu.

Jakie treści wyświetlają się w Google Wiadomości?

Google Wiadomości wyświetla treści z różnych źródeł informacyjnych, takich jak witryny gazet, portale informacyjne, blogi i inne platformy medialne. Treści pochodzą zarówno od dużych, znanych wydawców, jak i z mniejszych, bardziej niszowych źródeł. Algorytmy Google Wiadomości analizują wiarygodność i jakość tych źródeł, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej rzetelne i wartościowe treści.

Warto zaznaczyć, że Google News nie wyświetla treści od znajomych ani nie działa jak platforma społecznościowa. Treści są prezentowane na podstawie tematów, które użytkownicy wybrali lub które są związane z ich wyszukiwaniami i aktywnością online.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Jak włączyć Google Wiadomości w przeglądarce?

Przeglądanie Wiadomości Google w przeglądarce jest bardzo proste:

 • Otwórz przeglądarkę internetową na swoim urządzeniu.
 • Wprowadź adres news.google.com w pasku adresu i naciśnij Enter.
 • Na stronie Google Wiadomości możesz przeglądać różne sekcje z aktualnościami i tematami.
 • Możesz dostosować wyświetlane treści, klikając na przycisk Personalizuj lub ikonę trzech kropek obok wybranego artykułu i wybierając Zainteresowania.
 • W sekcji Zainteresowania możesz wybrać tematy, które Cię interesują, aby Google Wiadomości dostosowało wyświetlane treści.
wiadomości google strona główna
https://news.google.com/home?hl=pl&gl=PL&ceid=PL:pl

Google Wiadomości (Google News) to platforma, która umożliwia dostęp do najnowszych informacji i aktualności z różnych źródeł w jednym miejscu. Dzięki personalizacji treści, użytkownicy mogą być na bieżąco z wydarzeniami i tematami, które ich interesują.

Chcesz wyświetlać swoje artykuły w Google Wiadomości?

Google News to bardzo dobre miejsce, żeby dodatkowo promować swoje treści i zwiększać ruch na stronie. Jeśli chcesz, żeby Twoje artykuły pojawiały się we Wiadomościach Google, warto odwiedzić Centrum wydawców i dodać adres URL Twojej publikacji.

wiadomości google publikacje
https://publishercenter.google.com/publications#p:id=pfehome

Oczywiście Google weryfikuje rzetelność i jakość treści, dlatego obowiązują tutaj podobne zasady, jak w przypadku pozycjonowania. Na pozycję artykułu na stronie głównej lub podstronach tematycznych Google News wpływają takie czynniki, jak:

 • Trafność treści,
 • Widoczność,
 • Rzetelność,
 • Aktualność,
 • Lokalizacja,
 • Język.

Inaczej jest w przypadku karty Dla Ciebie, ponieważ jest ona spersonalizowana. Tutaj pozycja artykułu zależy od:

 • Zainteresowania,
 • Użyteczność,
 • Preferencje użytkowników względem tematów lub wydawców.

 Google to nie tylko lista linków do stron, ale coraz bardziej rozbudowane wyniki wyszukiwania. Chcesz wyświetlać się w nich wyżej i częściej? Skontaktuj się ze mną!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.