Przez Zieliński Jerzy

Wiadomości Google w przeglądarce

W dzisiejszym dynamicznym świecie dostęp do najświeższych informacji i aktualności jest niezwykle ważny. Google Wiadomości (Google News) to usługa, która umożliwia gromadzenie, organizowanie i wyświetlanie treści z różnych źródeł w jednym miejscu. Wiadomości Google w przeglądarce pozwalają użytkownikom być na bieżąco z wydarzeniami, tematami i artykułami, które ich interesują. Dzisiaj bliżej przyjrzę się Google News i wyświetlaniu treści na tej platformie.

Jak działają Google Wiadomości?

Google Wiadomości wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sztuczną inteligencję, aby zbierać, indeksować i wyświetlać treści z różnych źródeł. Algorytmy te analizują setki tysięcy artykułów i wiadomości na podstawie ich zawartości, popularności, wiarygodności źródła, a także preferencji użytkownika. Na podstawie tych analiz Google News personalizuje wyświetlane treści, dostosowując je do zainteresowań i preferencji każdego użytkownika. Dostępne są też Google News po polsku, ponieważ algorytm dopasowuje artykuły według języka, w którym przeglądasz Internet.

Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do artykułów, wydarzeń i tematów, które ich interesują, a także mogą odkrywać nowe treści zgodne z ich zainteresowaniami. Wiadomości Google w przeglądarce prezentują treści w formie kafelków, które można przeglądać i kliknąć, aby przeczytać dalszą część artykułu.

Jakie treści wyświetlają się w Google Wiadomości?

Google Wiadomości wyświetla treści z różnych źródeł informacyjnych, takich jak witryny gazet, portale informacyjne, blogi i inne platformy medialne. Treści pochodzą zarówno od dużych, znanych wydawców, jak i z mniejszych, bardziej niszowych źródeł. Algorytmy Google Wiadomości analizują wiarygodność i jakość tych źródeł, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej rzetelne i wartościowe treści.

Warto zaznaczyć, że Google News nie wyświetla treści od znajomych ani nie działa jak platforma społecznościowa. Treści są prezentowane na podstawie tematów, które użytkownicy wybrali lub które są związane z ich wyszukiwaniami i aktywnością online.

Jak włączyć Google Wiadomości w przeglądarce?

Przeglądanie Wiadomości Google w przeglądarce jest bardzo proste:

 • Otwórz przeglądarkę internetową na swoim urządzeniu.
 • Wprowadź adres news.google.com w pasku adresu i naciśnij Enter.
 • Na stronie Google Wiadomości możesz przeglądać różne sekcje z aktualnościami i tematami.
 • Możesz dostosować wyświetlane treści, klikając na przycisk Personalizuj lub ikonę trzech kropek obok wybranego artykułu i wybierając Zainteresowania.
 • W sekcji Zainteresowania możesz wybrać tematy, które Cię interesują, aby Google Wiadomości dostosowało wyświetlane treści.
wiadomości google strona główna
https://news.google.com/home?hl=pl&gl=PL&ceid=PL:pl

Google Wiadomości (Google News) to platforma, która umożliwia dostęp do najnowszych informacji i aktualności z różnych źródeł w jednym miejscu. Dzięki personalizacji treści, użytkownicy mogą być na bieżąco z wydarzeniami i tematami, które ich interesują.

Chcesz wyświetlać swoje artykuły w Google Wiadomości?

Google News to bardzo dobre miejsce, żeby dodatkowo promować swoje treści i zwiększać ruch na stronie. Jeśli chcesz, żeby Twoje artykuły pojawiały się we Wiadomościach Google, warto odwiedzić Centrum wydawców i dodać adres URL Twojej publikacji.

wiadomości google publikacje
https://publishercenter.google.com/publications#p:id=pfehome

Oczywiście Google weryfikuje rzetelność i jakość treści, dlatego obowiązują tutaj podobne zasady, jak w przypadku pozycjonowania. Na pozycję artykułu na stronie głównej lub podstronach tematycznych Google News wpływają takie czynniki, jak:

 • Trafność treści,
 • Widoczność,
 • Rzetelność,
 • Aktualność,
 • Lokalizacja,
 • Język.

Inaczej jest w przypadku karty Dla Ciebie, ponieważ jest ona spersonalizowana. Tutaj pozycja artykułu zależy od:

 • Zainteresowania,
 • Użyteczność,
 • Preferencje użytkowników względem tematów lub wydawców.

Jak mierzyć zasięg treści Google Wiadomości?

Aby mierzyć zasięg treści w Wiadomości Google, istnieją różne narzędzia i metody, które pomagają śledzić wyniki i analizować ruch na swojej stronie internetowej. Oto kilka kroków, które można podjąć, aby monitorować efektywność swoich treści:

 1. Wyświetlenia w Wiadomościach Google: możesz śledzić ilość wyświetleń swoich treści we Wiadomościach Google w przeglądarce. To podstawowe wskaźniki, które pozwalają ocenić, jak wiele osób zainteresowało się Twoimi treściami.
 2. Analizowanie ruchu na witrynie: aby dokładniej zrozumieć, jakie działania podejmuje publiczność po kliknięciu w Twoje treści w Wiadomościach Google, możesz analizować ruch na swojej witrynie. Możesz odróżnić ruch pochodzący z Wiadomości Google, szukając strony odsyłającej HTTP. Jeśli widzisz, że strona odsyłająca zawiera „news.google.com” lub „news.url.google.com”, to oznacza, że czytelnik przyszedł z aplikacji Wiadomości Google. To cenne informacje, które pozwalają zrozumieć, skąd pochodzi ruch na Twojej stronie.
 3. Narzędzia statystyczne: aby bardziej szczegółowo analizować ruch na swojej stronie, możesz korzystać z narzędzi statystycznych dostępnych na swojej witrynie. W przypadku standardowych artykułów HTML lub przyspieszonych stron mobilnych (AMP), można użyć własnych narzędzi do analizy danych, takich jak Google Analytics. Dzięki nim dowiesz się, jakie treści są najbardziej popularne, jakie źródła ruchu przynoszą najwięcej czytelników i wiele innych informacji.
 4. Raporty skuteczności w Search Console: jeśli korzystasz z narzędzia Google Search Console, możesz znaleźć bardziej szczegółowe informacje o wynikach swojej witryny na platformie Wiadomości Google. Raporty skuteczności dostarczają informacje na temat wydajności Twoich treści w Google News.

Podsumowując, mierzenie zasięgu treści w Wiadomościach w przeglądarce Google wymaga śledzenia wyświetleń, analizy ruchu na swojej stronie, korzystania z narzędzi statystycznych i dostępu do raportów skuteczności. Dzięki tym narzędziom można lepiej zrozumieć, jakie treści przyciągają uwagę czytelników i jakie działania podejmować, aby zwiększyć zasięg swoich treści w Google Wiadomościach.

 Google to nie tylko lista linków do stron, ale coraz bardziej rozbudowane wyniki wyszukiwania. Chcesz wyświetlać się w nich wyżej i częściej? Skontaktuj się ze mną!

Dodaj komentarz.