Przez Zieliński Jerzy

Webinar – co to jest, co daje?

Czy jesteś zainteresowany poszerzaniem wiedzy i nawiązywaniem kontaktów z ekspertami w swojej dziedzinie? Jeśli tak, to webinary są doskonałym narzędziem do osiągnięcia tych celów. Dzisiaj skupiam się na tym, czym jest webinar, jak działa i jakie korzyści może przynieść. Dołącz do nas, aby wkroczyć w świat webinarów i odkryć ich ogromną wartość!

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Co to jest webinar?

Webinar, skrót od web seminarium, to wydarzenie online, które łączy uczestników z prelegentem lub grupą prelegentów. Webinar odbywa się za pomocą specjalistycznego oprogramowania, które umożliwia przesyłanie treści wideo, dźwięku, prezentacji i interakcję między uczestnikami. Można je organizować w celu przekazania wiedzy, szkoleń, prezentacji produktów, dyskusji branżowych i wielu innych.

Jak działają webinary?

Podstawowym elementem webinarów jest prelegent, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w danej dziedzinie. Uczestnicy webinarów mają możliwość oglądania prezentacji, słuchania prelegenta, zadawania pytań oraz uczestniczenia w dyskusjach i sondach. Webinary mogą być transmitowane na żywo, a także nagrywane i udostępniane do odtwarzania w późniejszym czasie.

Korzyści z uczestnictwa w webinarach

Wiesz już, co to webinar, ale czemu warto brać w nich udział? Udział w webinariach przynosi wiele korzyści, które warto wziąć pod uwagę. Oto niektóre z głównych zalet:

1. Dostępność i wygoda

Jedną z największych zalet webinarów jest ich dostępność i wygoda. Nie musisz podróżować ani opuszczać domu, aby wziąć udział w interesującym cię wydarzeniu. Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, tablet lub smartfon oraz dostęp do Internetu. Możesz uczestniczyć w webinarach z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, dlatego łatwiej jest wpaść je w plan dnia.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

2. Rozszerzanie wiedzy i umiejętności

Webinary są doskonałym źródłem wiedzy i umiejętności. Prelegenci, często będący ekspertami w swoich dziedzinach, dzielą się praktycznymi informacjami, najlepszymi praktykami i najnowszymi trendami. Możesz poznać nowe techniki, zdobyć cenne spostrzeżenia i poszerzyć swoje umiejętności w danym obszarze.

3. Interakcja i networking

Webinary umożliwiają interakcję między prelegentem a uczestnikami oraz między samymi uczestnikami. Masz możliwość zadawania pytań, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, a nawet nawiązywania kontaktów z innymi profesjonalistami z branży. To doskonała okazja do budowania relacji i poszerzania sieci kontaktów.

4. Oszczędność czasu i kosztów

Udział w tradycyjnych szkoleniach czy konferencjach często wiąże się z kosztami związanych z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Webinary eliminują te wydatki, co czyni je bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Ponadto, nie musisz rezerwować czasu na dojazd ani brać urlopu. Możesz po prostu zalogować się na swoim urządzeniu i uczestniczyć w webinarze, oszczędzając cenny czas.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

5. Dostęp do nagrania

Wiele webinarów jest nagrywanych i udostępnianych uczestnikom do odtwarzania w późniejszym czasie. Jeśli nie możesz wziąć udziału w wydarzeniu na żywo, nadal masz możliwość obejrzenia nagrania. Dzięki temu nie przegapisz żadnych informacji i możesz wrócić do treści w dogodnym dla siebie momencie.

Warto organizować webinar?

Organizacja webinaru to coraz popularniejszy sposób na dzielenie się wiedzą, budowanie marki osobistej lub firmy oraz nawiązywanie relacji z potencjalnymi klientami. Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć organizację webinaru:

  • Dostępność dla szerokiej publiczności: wynika to z faktu, czym jest webinar, ponieważ pozwala na dotarcie do uczestników z różnych miejsc na świecie. Niezależnie od tego, gdzie się znajdują, mogą wziąć udział w wydarzeniu online.
  • Świetne narzędzie marketingowe: webinary mogą być doskonałym narzędziem do promocji produktów, usług lub swojej eksperckiej wiedzy. Mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i pokazać, jakie korzyści niesie ze sobą oferta firmy.
  • Budowanie zaufania: poprzez organizację wartościowych webinarów, można zyskać zaufanie uczestników i uwiarygodnić się jako ekspert w danej dziedzinie.
  • Interakcja z uczestnikami: webinary pozwalają na bezpośrednią interakcję z uczestnikami. W trakcie prezentacji można odpowiadać na pytania, rozwiązywać wątpliwości i prowadzić dyskusję, co przyczynia się do lepszego zrozumienia tematu i budowania relacji.
  • Łatwość w organizacji: dzięki dostępowi do różnych platform do organizacji webinarów, takich jak Zoom, Webex czy Google Meet, organizacja tego typu wydarzenia stała się stosunkowo prosta i dostępna dla każdego.
  • Pozyskiwanie danych: webinary pozwalają na zbieranie cennych danych na temat uczestników, takich jak adresy e-mail czy preferencje. To pozwala na dalszą personalizację działań marketingowych.
  • Możliwość nagrania: webinary można nagrywać, co pozwala na udostępnienie materiału uczestnikom po wydarzeniu. Dzięki temu treść może być wykorzystana wielokrotnie.
  • Minimalne koszty: w porównaniu z organizacją tradycyjnych konferencji, webinar ma znacznie niższe koszty. Nie trzeba inwestować w wynajem miejsca, catering czy druk materiałów reklamowych.

Prawdopodobnie większość z nas wie, co to jest webinar, a nawet znajdzie wydarzenia, które dostarczą Ci wiedzy na temat nowości w Twojej branży. Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do mojego newslettera!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.