Przez Zieliński Jerzy

Typy dopasowań w Google Ads

To od słów kluczowych zależy, czy reklama Twojej firmy wyświetli się właśnie tym klientom, do których chcesz trafić. Proces doboru słów kluczowych zaczyna się od postawienia się na miejscu klienta i prób odgadnięcia jego sposobu myślenia. Ułatwia to określenie, pod jakimi hasłami kluczowymi, użytkownicy wyszukiwarki powinni zobaczyć Twoją reklamę. Jednak w kolejnym kroku opłaca się skorzystać z narzędzi, które pozwalają precyzyjnie dopasować listę słów kluczowych i maksymalnie wykorzystać siłę sprzedażową reklamy w Google. 

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

O jakie narzędzia chodzi? O typy dopasowań w Google Ads!

Chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać typy dopasowań w swojej kampanii Google Ads? Włącz poniższe video! Oglądaj, bo warto – poznasz sposób, jak ustalać stawki za kliknięcia, aby racjonalnie i maksymalnie wykorzystać typy dopasowań i wybrać najbardziej wartościowe wyrażenia kluczowe.

Google umożliwia dopasowanie wyrażeń kluczowych do różnych rodzajów zapytań składanych w wyszukiwarce. Wykorzystując odpowiednie typy dopasowań zyskasz celne kierowanie reklamy i bardziej racjonalne wykorzystanie budżetu reklamowego. Możesz zastosować wybrane z poniższych dopasowań: 

  1. [ścisłe] – reklama wyświetla się dokładnie na wskazane słowo kluczowe, także w liczbie pojedynczej i mnogiej, np. [rehabilitacja Warszawa];
  2. {do wyrażenia} – reklama wyświetla się tym użytkownikom, którzy składają zapytania uwzględniające podstawę i znaczenie wskazanego wyrażenia kluczowego np. rehabilitacja Warszawa, gabinet rehabilitacyjny Warszawa, rehabilitacja Warszawa cena;
  3. przybliżone – najszersze, pozwala na wyświetlanie reklam na wszystkie zagadnienia powiązane z danym hasłem kluczowym np. rehabilitacja po udarze, rehabilitacja Warszawa NFZ.

Odpowiednie wdrożenie i stosowanie typów dopasowań haseł kluczowych w Google Ads, a także ich racjonalna analiza, owocują rewelacyjnymi wynikami kampanii. Bądź na bieżąco z naszymi filmami na YouTube, a dowiesz się jeszcze więcej na temat dochodowego zarządzania kampaniami Google Ads!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.