Przez Zieliński Jerzy

Tworzenie stron internetowych: co musisz wiedzieć, zanim to zlecisz?

W dzisiejszym cyfrowym świecie posiadanie własnej strony internetowej jest nie tylko modą, ale również jest niezbędne do skutecznego prowadzenia działalności. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem małej firmy, freelancerem czy przedsiębiorstwem działającym na dużą skalę, tworzenie stron internetowych Twojej marki może przynieść wiele korzyści. Jednak przed podjęciem decyzji o zleceniu projektu warto zdobyć pewną wiedzę na temat zasad i procesu tworzenia stron internetowych. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty, które powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o tworzeniu swojej witryny internetowej.

Szukasz wsparcia w tworzeniu strony internetowej? Współpracuję z web developerami, grafikami i copywriterami: skontaktuj się ze mną!

Dlaczego potrzebujesz strony internetowej?

Zanim zagłębimy się w to, na czym polega tworzenie stron internetowych, zastanówmy się nad tym, dlaczego właściwie warto ją posiadać:

 • Obecność online: W dzisiejszych czasach klienci oczekują, że każda firma będzie dostępna online. Posiadanie strony internetowej to sposób na zwiększenie swojej obecności w internecie i dotarcie do szerszej grupy odbiorców.
 • Wiarygodność: Profesjonalna strona internetowa daje Twojej firmie większą wiarygodność w oczach klientów. To miejsce, gdzie możesz prezentować swoje produkty lub usługi, przedstawiać referencje oraz udostępniać informacje kontaktowe.
 • Marketing: Strona internetowa stanowi potężne narzędzie marketingowe. Możesz na niej publikować treści związane z branżą, prowadzić bloga, a także korzystać z różnych narzędzi do pozycjonowania w wyszukiwarkach (SEO), co pomaga zdobyć nowych klientów.
 • Sprzedaż online: Jeśli prowadzisz sklep, strona internetowa pozwala na rozpoczęcie sprzedaży online. To idealna platforma do rozwijania e-commerce.

Podstawowe zasady tworzenia stron internetowych

Teraz, gdy wiesz, dlaczego strona internetowa jest ważna, zobaczmy, jakie są najważniejsze zasady tworzenia stron internetowych:

 1. Cel i grupa docelowa: Zanim przystąpisz do tworzenia strony, określ jej cel i grupę docelową. Warto wiedzieć, czy chcesz dostarczać informacje, sprzedawać produkty czy usługi, czy może budować społeczność online.
 2. Projekt responsywny: Upewnij się, że strona jest responsywna, czyli dostosowuje się do różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety i komputery. To kluczowe dla zadowolenia użytkowników i pozycjonowania w Google.
 3. Nawigacja i użyteczność: Projekt strony powinien być intuicyjny, a nawigacja – łatwa do zrozumienia. Użytkownicy powinni łatwo odnaleźć potrzebne informacje.
 4. Jakość treści: Regularnie aktualizuj treści na stronie, dostarczaj wartościowe informacje dla użytkowników. Staraj się dostosować treści do potrzeb grupy docelowej.
 5. Optymalizacja pod kątem SEO: Tworzenie strony internetowej to również dbanie o jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Wykorzystaj odpowiednie słowa kluczowe i optymalizuj meta tagi.
 6. Bezpieczeństwo: Zadbaj o bezpieczeństwo strony, stosując aktualizacje systemu oraz chroniąc przed atakami hakerskimi.
 7. Wsparcie techniczne: Upewnij się, że masz dostęp do wsparcia technicznego w razie problemów z funkcjonowaniem strony.

Wybór firmy do stworzenia strony internetowej

Wiesz już, na czym polega tworzenie stron internetowych. Firma, którą wybierzesz do tego zadania, powinna posiadać doświadczenie – warto przyjrzeć się portfolio oraz referencjom, aby mieć pewność, że dana firma tworzy nowoczesne witryny w zgodzie ze wszystkimi aktualnymi zasadami.

Podsumowując, tworzenie strony internetowej to proces wymagający staranności i planowania. Rozważ wszystkie aspekty, zdefiniuj cel i grupę docelową, oraz zleć wykonanie zadania profesjonalistom. W efekcie będziesz miał stronę, która nie tylko reprezentuje Twoją firmę, ale również przyciąga klientów i generuje zyski.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)