Przez Zieliński Jerzy

Trust Flow – co to jest i jak go zwiększyć?

Trust Flow to wskaźnik, który ma znaczenie dla skutecznego pozycjonowania. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego nazywa się go wskaźnikiem wiarygodności domeny i dlaczego warto zatroszczyć się o jego odpowiednią wartość.  

Czym dokładnie jest wskaźnik Trust Flow?

Trust Flow określa jakość linków przychodzących do danej strony internetowej, i na ich podstawie informuje o zaufaniu i wiarygodności danej domeny. Google weryfikując strony internetowe przed indeksowaniem ich na konkretnych pozycjach w wynikach wyszukiwania ocenia ocenia wiele parametrów – jakość linków prowadzących do domeny jest jednym z kluczowych. Dlatego tak ważne jest, aby wskaźnik wiarygodności domeny był jak najlepszy i najwyższy. Najwyższy, bo wyraża się go w postaci oceny w skali od 1 do 100

Jak sprawdzić Trust Flow?

Najlepiej za pomocą wiarygodnych narzędzi, jak Ahrefs czy Majestic. Korzystając z tych narzędzi dowiesz się, że najwyższy wynik osiągają najbardziej popularne serwisy internetowe. Dlatego nie ma co zrażać się niską liczbą punktów – niech będzie czynnikiem motywującym do pracy nad profilem linkowym. Dla Google wartość ma to, co jest wartościowe dla użytkownika wyszukiwarki. Dlatego najwyższe wyniki osiągają strony, do których prowadzą linki z serwisów www o stabilnej pozycji i dużym zaufaniu wśród użytkowników. Możesz przyjąć, że 20-30 pkt to dobry Trust Flow. 

Warto sprawdzać Trust Flow nie tylko własnej strony, ale również tych serwisów, na których zamierzasz publikować swoje linki. Zyskasz wiedzę, czy warto inwestować w dany serwis. 

Poniżej widok danych z Majestic – przykładowa wartość wskaźnika Trust Flow dla domeny www.wp.pl. 

Sposoby na zwiększenie Trust Flow

Pozyskanie wartościowych linków nierozerwalnie wiąże się z regularna pracą nad stroną, a szczególnie nad jej contentem. Interesujące i angażujące czytelników treści, np. na firmowym blogu, są dobrym początkiem, by z czasem linki do strony www zaczęły się pojawiać w naturalny sposób, w wartościowych serwisach.

By proces przyspieszyć, warto zainwestować w publikację artykułów sponsorowanych, zamieszczone na odpowiednich serwisach z pewnością szybko zaowocują również wzrostem pozycji w wynikach wyszukiwania.  

Kolejnym krokiem jest zadbanie o zróżnicowanie linków za pomocą dofollow i nofollow, a także odpowiednie oznaczanie, zróżnicowanie anchorów. O tych działaniach przeczytasz w kompletnym poradniku na temat pozycjonowania i artykule o pozyskiwaniu wartościowych linków

Podsumowanie

Osiąganie wysokich wyników w pozycjonowaniu wymaga skoordynowanych działań, obejmujących prace na stronie i poza nią. Potrzeba tu regularności, zaangażowania i fachowości. Tylko fachowe działania pozwolą Ci osiągnąć sukces. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie – skorzystaj z moich usług. Zapraszam!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)