Przez Zieliński Jerzy

Trust Flow – co to jest i jak go zwiększyć?

Trust Flow to wskaźnik, który ma znaczenie dla skutecznego pozycjonowania. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego nazywa się go wskaźnikiem wiarygodności domeny i dlaczego warto zatroszczyć się o jego odpowiednią wartość.  

Czym dokładnie jest wskaźnik Trust Flow?

Trust Flow określa jakość linków przychodzących do danej strony internetowej, i na ich podstawie informuje o zaufaniu i wiarygodności danej domeny. Google weryfikując strony internetowe przed indeksowaniem ich na konkretnych pozycjach w wynikach wyszukiwania ocenia ocenia wiele parametrów – jakość linków prowadzących do domeny jest jednym z kluczowych. Dlatego tak ważne jest, aby wskaźnik wiarygodności domeny był jak najlepszy i najwyższy. Najwyższy, bo wyraża się go w postaci oceny w skali od 1 do 100

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Jak sprawdzić Trust Flow?

Najlepiej za pomocą wiarygodnych narzędzi, jak Ahrefs czy Majestic. Korzystając z tych narzędzi dowiesz się, że najwyższy wynik osiągają najbardziej popularne serwisy internetowe. Dlatego nie ma co zrażać się niską liczbą punktów – niech będzie czynnikiem motywującym do pracy nad profilem linkowym. Dla Google wartość ma to, co jest wartościowe dla użytkownika wyszukiwarki. Dlatego najwyższe wyniki osiągają strony, do których prowadzą linki z serwisów www o stabilnej pozycji i dużym zaufaniu wśród użytkowników. Możesz przyjąć, że 20-30 pkt to dobry Trust Flow. 

Warto sprawdzać Trust Flow nie tylko własnej strony, ale również tych serwisów, na których zamierzasz publikować swoje linki. Zyskasz wiedzę, czy warto inwestować w dany serwis. 

Poniżej widok danych z Majestic – przykładowa wartość wskaźnika Trust Flow dla domeny www.wp.pl. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Sposoby na zwiększenie Trust Flow

Pozyskanie wartościowych linków nierozerwalnie wiąże się z regularna pracą nad stroną, a szczególnie nad jej contentem. Interesujące i angażujące czytelników treści, np. na firmowym blogu, są dobrym początkiem, by z czasem linki do strony www zaczęły się pojawiać w naturalny sposób, w wartościowych serwisach.

By proces przyspieszyć, warto zainwestować w publikację artykułów sponsorowanych, zamieszczone na odpowiednich serwisach z pewnością szybko zaowocują również wzrostem pozycji w wynikach wyszukiwania.  

Kolejnym krokiem jest zadbanie o zróżnicowanie linków za pomocą dofollow i nofollow, a także odpowiednie oznaczanie, zróżnicowanie anchorów. O tych działaniach przeczytasz w kompletnym poradniku na temat pozycjonowania i artykule o pozyskiwaniu wartościowych linków

Podsumowanie

Osiąganie wysokich wyników w pozycjonowaniu wymaga skoordynowanych działań, obejmujących prace na stronie i poza nią. Potrzeba tu regularności, zaangażowania i fachowości. Tylko fachowe działania pozwolą Ci osiągnąć sukces. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie – skorzystaj z moich usług. Zapraszam!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.