Przez Zieliński Jerzy

Thank You Page w sklepie internetowym

Kiedy już osiągniesz to, czego oczekujesz od klienta – dokonania zakupu, pobrania e-booka czy zapisu do newslettera, przychodzi pora na na zakończenie kontaktu. No właśnie… Ale czy na pewno na zakończenie? Tu z pomocą przychodzi Thank You Page. Dokonanie konwersji w Twoim sklepie internetowym powinno być początkiem pięknej relacji między klientem a właśnie Twoim sklepem. Dlatego warto stosować i dobrze wykorzystać Thank You Page, czyli komunikat kierowany do klienta zaraz po sfinalizowaniu zakupu. W tym artykule podpowiadam jak wycisnąć jak najwięcej z potencjału marketingowego Thank You Page.

Czym jest Thank You Page?

Thank You Page to strona, która dziękuje klientowi za udaną aktywność. To rodzaj nagrody dla klienta – szczególne podziękowanie za podjętą akcję. Przecież wybrał Twój sklep, podjął trud zapoznania się z jego ofertą, wybrania produktu, uzupełnienia danych do wysyłki. 

Czym jest Thank You Page dla przedsiębiorcy – właściciela sklepu? Jest unikatową możliwością na zrobienie pozytywnego wrażenia i zainicjowanie dłużej relacji z klientem, który dobrze zapamięta markę, dodatkowo skorzysta z zapisu do newslettera, poczuje się dobrze zaopiekowany i obsłużony. Powinny pomóc w tym obowiązkowe elementy Thank You Page:

 • informacja, że użytkownik pomyślnie zakończył zakup
 • gratulacje dla użytkownika
 • podsumowanie zamówienia
 • wskazanie kiedy i jakim kurierem paczka zostanie dostarczona
 • wskazanie możliwości i  sposobu śledzenia przesyłki
 • łatwy sposób na skontaktowanie się z obsługą sklepu (np. nr telefonu czy mail)

Zazwyczaj strona podziękowania to krótki komunikat, potwierdzenie pomyślnego zakończenia zakupu oraz wyrazy wdzięczności. Jednak zachęcam, żeby Thank You Page potraktować inaczej – jako narzędzie o bardzo dużym potencjale. Dzięki niemu możesz osiągnąć bardzo istotne cele marketingowe i sprzedażowe. 

Jak wykorzystać Thank You Page do zwiększenia zaangażowania klienta?

Najcenniejszy klient to ten, który już zna naszą markę, poleca ją znajomym, wraca na zakupy. Celem zbudowania takiego zaangażowania możesz zachęcić klienta do nawiązania relacji z marką.Thank You Page jest doskonałym miejscem, by zacząć! Oto co można, a nawet trzeba zaproponować:

 1. Zapis do newslettera, bo to najprostszy kanał komunikacji z klientem. Daje możliwość przesłania mu informacji o nowościach w sklepie, bieżących promocjach, nowinek z życia firmy. Mail pojawiający się w skrzynce cyklicznie utrwala Twój sklep w pamięci klienta, a to zaowocuje w przyszłości! 
 1. Zaproszenie do zapoznania z blogiem. Dzięki niemu zapadniesz w pamięć jako specjalista w swojej dziedzinie. Blog to miejsce do dzielenia się wiedzą, ale i przemycania informacji o nowych produktach czy promocjach. 
 1. Zaproszenie do śledzenia Social Mediów. Tak zbudujesz społeczność, która korzysta z Twoich produktów i ma własne doświadczenia ze sklepem. W ten sposób łatwiej o zaangażowanie, komentarze, itp.  
 1. Możliwość dokupienia produktów w specjalnej cenie i dołączenia ich do ostatniego zakupu. Klient zyska oszczędności, a Ty zyskasz wyższe zyski. 
 1. Specjalny powitalny kod rabatowy do wykorzystania w konkretnym terminie. To zachęta do ponownego odwiedzenia Twojego sklepu internetowego.
 1. Zachęta do wystawienia opinii. Potrzebujesz opinii, żeby zachęcać do zakupów nowych klientów, aktualnie właśnie opinie są bardzo istotnym czynnikiem decydującym o wyborze tego a nie innego produktu czy dostawcy. Klient poproszony o pozostawienie opinii poczuje, że jego zdanie jest dla Ciebie ważne. A lubimy wracać tam, gdzie jesteśmy doceniani, prawda?

Podsumowanie 

Dobrze zrobiony Thank You Page to wykorzystanie sytuacji, w której każdy wygrywa, bo zyskuje i klient i właściciel sklepu internetowego. To też obszar, w którym ciągle można być oryginalnym i zaskoczyć klienta, a to dlatego, że jeszcze nie wszyscy wykorzystują ten sposób komunikacji. W tłumie konkurencji warto wykorzystać każdą metodę na wyróżnienie się i zdobycie uznania ze strony klientów. Do dzieła!

Potrzebujesz pomocy przy znalezieniu i wdrażaniu rozwiązań, które zwiększą sprzedaż w Twojej firmie? Właśnie w takich działaniach się specjalizuję, a Google Ads i pozycjonowanie nie mają przede mną tajemnic. Zadzwoń lub napisz – znajdziemy sposób na wyższą konwersję w Twoim biznesie. 

2 uwagi
comment-image

Dodaj komentarz.