Przez Zieliński Jerzy

Thank You Page w sklepie internetowym

Kiedy już osiągniesz to, czego oczekujesz od klienta – dokonania zakupu, pobrania e-booka czy zapisu do newslettera, przychodzi pora na na zakończenie kontaktu. No właśnie… Ale czy na pewno na zakończenie? Tu z pomocą przychodzi Thank You Page. Dokonanie konwersji w Twoim sklepie internetowym powinno być początkiem pięknej relacji między klientem a właśnie Twoim sklepem. Dlatego warto stosować i dobrze wykorzystać Thank You Page, czyli komunikat kierowany do klienta zaraz po sfinalizowaniu zakupu. W tym artykule podpowiadam jak wycisnąć jak najwięcej z potencjału marketingowego Thank You Page.

Czym jest Thank You Page?

Thank You Page to strona, która dziękuje klientowi za udaną aktywność. To rodzaj nagrody dla klienta – szczególne podziękowanie za podjętą akcję. Przecież wybrał Twój sklep, podjął trud zapoznania się z jego ofertą, wybrania produktu, uzupełnienia danych do wysyłki. 

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Czym jest Thank You Page dla przedsiębiorcy – właściciela sklepu? Jest unikatową możliwością na zrobienie pozytywnego wrażenia i zainicjowanie dłużej relacji z klientem, który dobrze zapamięta markę, dodatkowo skorzysta z zapisu do newslettera, poczuje się dobrze zaopiekowany i obsłużony. Powinny pomóc w tym obowiązkowe elementy Thank You Page:

 • informacja, że użytkownik pomyślnie zakończył zakup
 • gratulacje dla użytkownika
 • podsumowanie zamówienia
 • wskazanie kiedy i jakim kurierem paczka zostanie dostarczona
 • wskazanie możliwości i  sposobu śledzenia przesyłki
 • łatwy sposób na skontaktowanie się z obsługą sklepu (np. nr telefonu czy mail)

Zazwyczaj strona podziękowania to krótki komunikat, potwierdzenie pomyślnego zakończenia zakupu oraz wyrazy wdzięczności. Jednak zachęcam, żeby Thank You Page potraktować inaczej – jako narzędzie o bardzo dużym potencjale. Dzięki niemu możesz osiągnąć bardzo istotne cele marketingowe i sprzedażowe. 

Jak wykorzystać Thank You Page do zwiększenia zaangażowania klienta?

Najcenniejszy klient to ten, który już zna naszą markę, poleca ją znajomym, wraca na zakupy. Celem zbudowania takiego zaangażowania możesz zachęcić klienta do nawiązania relacji z marką.Thank You Page jest doskonałym miejscem, by zacząć! Oto co można, a nawet trzeba zaproponować:

 1. Zapis do newslettera, bo to najprostszy kanał komunikacji z klientem. Daje możliwość przesłania mu informacji o nowościach w sklepie, bieżących promocjach, nowinek z życia firmy. Mail pojawiający się w skrzynce cyklicznie utrwala Twój sklep w pamięci klienta, a to zaowocuje w przyszłości! 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

 1. Zaproszenie do zapoznania z blogiem. Dzięki niemu zapadniesz w pamięć jako specjalista w swojej dziedzinie. Blog to miejsce do dzielenia się wiedzą, ale i przemycania informacji o nowych produktach czy promocjach. 
 1. Zaproszenie do śledzenia Social Mediów. Tak zbudujesz społeczność, która korzysta z Twoich produktów i ma własne doświadczenia ze sklepem. W ten sposób łatwiej o zaangażowanie, komentarze, itp.  
 1. Możliwość dokupienia produktów w specjalnej cenie i dołączenia ich do ostatniego zakupu. Klient zyska oszczędności, a Ty zyskasz wyższe zyski. 
 1. Specjalny powitalny kod rabatowy do wykorzystania w konkretnym terminie. To zachęta do ponownego odwiedzenia Twojego sklepu internetowego.
 1. Zachęta do wystawienia opinii. Potrzebujesz opinii, żeby zachęcać do zakupów nowych klientów, aktualnie właśnie opinie są bardzo istotnym czynnikiem decydującym o wyborze tego a nie innego produktu czy dostawcy. Klient poproszony o pozostawienie opinii poczuje, że jego zdanie jest dla Ciebie ważne. A lubimy wracać tam, gdzie jesteśmy doceniani, prawda?

Podsumowanie 

Dobrze zrobiony Thank You Page to wykorzystanie sytuacji, w której każdy wygrywa, bo zyskuje i klient i właściciel sklepu internetowego. To też obszar, w którym ciągle można być oryginalnym i zaskoczyć klienta, a to dlatego, że jeszcze nie wszyscy wykorzystują ten sposób komunikacji. W tłumie konkurencji warto wykorzystać każdą metodę na wyróżnienie się i zdobycie uznania ze strony klientów. Do dzieła!

Potrzebujesz pomocy przy znalezieniu i wdrażaniu rozwiązań, które zwiększą sprzedaż w Twojej firmie? Właśnie w takich działaniach się specjalizuję, a Google Ads i pozycjonowanie nie mają przede mną tajemnic. Zadzwoń lub napisz – znajdziemy sposób na wyższą konwersję w Twoim biznesie. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.
2 uwagi
comment-image

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.