Przez Zieliński Jerzy

Strony RWD – responsywny web design

Strony RWD, czyli stworzone zgodnie z zasadami Responsive Web Design, to dzisiaj standard, którego lepiej nie ignorować, jeśli masz swoją stronę internetową lub planujesz ją założyć. Chodzi tutaj o użyteczność i czytelność na strony na urządzeniach o różnej rozdzielczości. Co warto wiedzieć o projektowaniu stron RWD? 

Dzisiaj trochę teorii – jeśli chcesz, żeby w praktyce Twoją stroną zajęli się profesjonaliści, skontaktuj się ze mną! Współpracuję z web developerami, którzy mają doświadczenie w tworzeniu stron RWD.

RWD: co to jest?

RWD (Responsive Web Design) to technologia projektowania stron internetowych, która umożliwia tworzenie stron o elastycznych rozmiarach elementów, tak aby poprawnie wyświetlały się na różnych urządzeniach. Celem RWD jest zapewnienie, że twoja strona będzie wyglądać i działać optymalnie, niezależnie od urządzenia, na którym jest przeglądana – czy to na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy smartfonie.

Widać tutaj porównanie, jak strona wygląda na urządzeniach o różnej rozdzielczości:

strony rwd 1
strony rwd 2

Dlaczego strony RWD są tak ważne?

Zwiększona mobilność i dostęp do internetu za pomocą różnych urządzeń sprawia, że strony muszą być teraz bardziej dostosowane do różnorodnych ekranów. Technologia RWD pozwala na dostosowanie strony do różnych rozmiarów ekranów, co oznacza, że ze strony korzysta się wygodnie i intuicyjnie bez względu na urządzenie.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Projektowanie stron RWD jest zatem kluczowe dla zadowolenia i komfortu użytkownika, ale ma też znaczenie dla SEO, ponieważ strona RWD jest preferowana przez wyszukiwarki, takie jak Google.

Projektowanie i tworzenie stron RWD

Tworzenie stron RWD wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak sposób nawigacji, układ elementów czy wybór grafik. Nie jest to więc proces prosty, ale za to oferuje wiele korzyści. Warto korzystać z usług doświadczonych web developerów, którzy zadbają o UI Twojej strony na każdym urządzeniu.

Projektowanie RWD polega na tworzeniu stron o płynnych, elastycznych layoutach, które automatycznie dostosowują się do rozmiaru ekranu. Dzięki temu strony ładowane są szybciej, są łatwiejsze w obsłudze, a ich zawartość jest czytelniejsza, co przekłada się na lepsze doświadczenia użytkowników (UX).

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Technologia RWD to nie tylko modny termin, ale kluczowy element w tworzeniu nowoczesnych, użytecznych stron internetowych. Dzięki niej strony są lepiej widoczne, łatwiejsze w obsłudze i wyżej oceniane przez algorytmy wyszukiwarek internetowych. Pamiętaj jednak, że skuteczne projektowanie i tworzenie stron RWD to nie łatwe zadanie i często wymaga wsparcia doświadczonych specjalistów. Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa była naprawdę skuteczna, skontaktuj się ze mną.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.