Przez Zieliński Jerzy

Strona internetowa dla fotografa: jak zrobić?

Żeby działać na poważnie w branży i pozyskiwać nowych klientów, warto mieć jak najwięcej kanałów promocji. Doskonale sprawdzi się więc strona internetowa dla fotografa, która będzie prezentować Twoją pracę i możliwości. W tym artykule podpowiem, jak zrobić stronę internetową dla fotografa krok po kroku, uwzględniając kluczowe aspekty optymalizacji i promocji online.

Chcesz, żeby Twoją stroną od początku zajęli się profesjonaliści? Zadzwoń i zapytaj o tworzenie stron internetowych: zajmę się wszystkim od projektu, przez budowę strony, po marketing.

1. Wybór platformy

Wybór odpowiedniej platformy do budowy strony internetowej jest pierwszym krokiem. Większość osób decyduje się na CMS-y, takie jak WordPress. Najważniejsze, żeby silnik strony pozwalał na łatwe zarządzanie treściami, galerią zdjęć oraz ewentualnie sklepem internetowym, jeśli chcesz umożliwić klientom zakup obrobionych zdjęć czy pamiątek online.

2. Optymalizacja zdjęć

Przed dodaniem zdjęć do swojej strony internetowej, konieczne jest ich odpowiednie przygotowanie. Optymalizacja obejmuje m.in. dostosowanie ustawień kolorów, zmniejszenie rozmiaru plików oraz zmianę nazw plików zgodnie z określonymi specyfikacjami. W ten sposób zapewnisz szybsze ładowanie strony i lepszą jakość wyświetlanych zdjęć. Zawsze warto jednak brać pod uwagę rozmiar zdjęć, ponieważ jeśli będzie zbyt duży, strona będzie wolno się ładować, a to niestety odstrasza klientów.

3. Projektowanie układu strony

Projektowanie układu strony to kluczowy element, który wpływa na wrażenia użytkownika. Zadbaj o przejrzystość i estetykę, pozwalając Twoim zdjęciom zająć centralne miejsce. Wybierz minimalistyczne tło i starannie rozplanuj galerie zdjęć, aby zaprezentować swoją pracę w najlepszym świetle.

https://www.paulwilkinsonphotography.co.uk/wedding-photography/

4. Dodanie sklepu internetowego

Sprzedaż wydruków i zdjęć online może być znaczącym źródłem przychodów dla fotografa. Dlatego warto dodać do swojej strony internetowej sklep internetowy, który umożliwi sprzedaż zarówno wydruków fizycznych, jak i plików cyfrowych. Warto to przemyśleć, żeby wybrać właściwą platformę, umożliwiającą sprzedaż online.

5. Znak wodny na zdjęciach

Znaki wodne są skutecznym narzędziem ochrony przed kradzieżą zdjęć i nieautoryzowanym wykorzystaniem. Przed dodaniem zdjęć na swoją stronę, rozważ dodanie wodnego znaku z Twoim logo lub nazwą. To proste działanie może zapobiec kradzieży i zwiększyć świadomość marki, kiedy ktoś trafi na Twoje zdjęcia w internecie.

6. Promocja online

Po stworzeniu strony internetowej ważne jest, aby skoncentrować się na jej promocji. Wykorzystaj narzędzia marketingowe, takie jak media społecznościowe, SEO czy kampanie reklamowe, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Regularnie aktualizuj swoje profile na mediach społecznościowych. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na stronie widgetu z Instagrama, który będzie wyświetlał najnowsze posty. 

Strona internetowa dla fotografa to już nie zachcianka, ale wręcz konieczność, jeśli chcesz skutecznie promować swoją firmę. Jeśli chcesz stworzyć stronę lub skutecznie ją wypromować, zadzwoń lub napisz!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)