Przez Zieliński Jerzy

Co łączy SEO i marketing automation?

Marketing internetowy to dzisiaj niezbędna dziedzina dla każdej firmy, która chce zdobyć nowych klientów i utrzymać już posiadanych. Natomiast SEO i marketing automation są nieodzownymi elementami marketingu, szczególnie dla działających w e-commerce. O czym są te pojęcia i dlaczego są tak ważne dla skutecznej kampanii marketingowej? Co je łączy? Czytaj i wykorzystaj tę wiedzę.

SEO – podstawy

SEO to skrót od angielskiego pojęcia Search Engine Optimization, czyli optymalizacji wyszukiwarek internetowych. Optymalizacja ta ma na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania, a tym samym przyciągnięcie jak największej liczby użytkowników do Twojej witryny.

W skrócie, SEO to szereg działań, które mają na celu polepszenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych. Optymalizacja ta polega na m.in. na zoptymalizowaniu treści i tagów na stronie, linkowaniu, budowaniu reputacji i dbaniu o content. Kompletny poradnik SEO znajdziesz już na blogu.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Marketing automation – co to takiego?

Marketing automation to system automatyzujący procesy marketingowe, które pozwalają na zdobycie potencjalnych klientów i zwiększenie sprzedaży. Automatyzacja marketingu pozwala na wysyłanie spersonalizowanych ofert, newsletterów czy informacji na temat nowości w ofercie bez udziału pracowników firmy.

Marketing automation to szereg działań marketingowych, które można zautomatyzować. Są to m.in. generowanie leadów, personalizacja wiadomości, budowanie relacji z klientem czy śledzenie zachowań użytkowników.

Dlaczego warto stosować SEO i marketing automation w kampaniach marketingowych?

Stosowanie SEO i marketing automation to kluczowe elementy skutecznej kampanii marketingowej. Wprowadzanie optymalizacji SEO pozwala na zwiększenie liczby odwiedzin na stronie internetowej i przyciągnięcie nowych klientów. Natomiast marketing automation ułatwia pracę i pozwala na automatyzację procesów marketingowych, co przekłada się na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności działań marketingowych.

Wprowadzenie optymalizacji SEO i marketing automation to gwarancja sukcesu w marketingu internetowym. Dzięki tym narzędziom, firma może zwiększyć swoją widoczność w Internecie, zdobyć nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż.

Stosowanie obu dziedzin w kampaniach marketingowych pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych wyników. SEO umożliwia zwiększenie liczby odwiedzin na stronie, a marketing automation ułatwia automatyzację procesów marketingowych i personalizację przekazywanych treści. To pozwala na dotarcie do odpowiedniej grupy odbiorców w odpowiednim czasie, co przekłada się na większą skuteczność działań marketingowych.

Marketing Automation może również pomóc w poprawie pozycji strony w wynikach wyszukiwania, co z kolei przyczyni się do zwiększenia ruchu na stronie. Dzięki śledzeniu zachowań użytkowników i personalizacji przekazywanych treści, można bowiem dopasować ofertę do potrzeb i zainteresowań danej grupy odbiorców, co pozytywnie wpłynie na poziom zaangażowania i zwrotu z inwestycji w działania marketingowe.

Jak wykorzystać marketing automation w SEO?

Przedstawiam kilka przykładów wykorzystania Marketing Automation w działaniach SEO:

Generowanie leadów

Marketing Automation pozwala na automatyzację procesu zbierania danych kontaktowych potencjalnych klientów, którzy wchodzą na stronę internetową. Dzięki temu można łatwiej prowadzić kampanie e-mail marketingowe, a tym samym zwiększać liczbę odwiedzin na stronie i pozyskiwać potencjalnych klientów.

Personalizacja przekazywanych treści

Marketing Automation umożliwia tworzenie spersonalizowanego contentu dla użytkowników, który uwzględnia ich zainteresowania, preferencje i historię przeglądanych treści. Dzięki temu można dostarczać użytkownikom treści, które najbardziej ich interesują, co przekłada się na większą skuteczność działań marketingowych i lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania Google.

Analiza danych

Marketing Automation pozwala na zbieranie i analizowanie danych z różnych źródeł, a to owocuje lepszym zrozumieniem zachowań użytkowników i ich preferencji. Dzięki temu można łatwiej dostosowywać treści i optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarki.

Automatyczne tworzenie treści

Marketing Automation pozwala na tworzenie automatycznych treści, które dostosowują się do potrzeb użytkowników i zmian w algorytmach wyszukiwarek. Dzięki temu można stale aktualizować treści na stronie, co przekłada się na pozytywny wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Przy tworzeniu treści pomogą też odpowiednie narzędzia lub wsparcie z zewnątrz, jak np. z GoodContent.

GoodContent.pl

Śledzenie konkurencji

Marketing Automation pozwala na śledzenie konkurencji i analizowanie ich działań marketingowych, co umożliwia dostosowywanie swoich działań do aktualnej sytuacji na rynku. Dzięki temu można łatwiej pozycjonować swoją stronę w wynikach wyszukiwania i zwiększać jej widoczność w sieci. Przykładowe narzędzie, które z pewnością przyda się w tej kwestii to Senuto.

Zarejestruj się i wypróbuj Senuto!

Podsumowanie

Jeśli jeszcze nie wprowadziłeś automatyzacji do swojej działalności, teraz to dobry moment. SEO i Marketing Automation uzupełniają się wzajemnie i nie wymagają dużych kosztów. Wprowadzenie automatyzacji pozwoli Ci lepiej zarządzać contentem i poprawić wyniki w wyszukiwarkach. Jeśli chcesz wejść na wyższy poziom, zainwestuj w SEO i Marketing Automation – skontaktuj się ze mną, pomogę Ci wprowadzić konieczne zmiany.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Dzięki za wizytę!

Czy słyszałeś o naszym programie partnerskim?

Znajdziesz u mnie usługi:

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.