Przez Zieliński Jerzy

Rozszerzenie graficzne Google Ads

Reklamy Google Ads od dawna nie muszą już ograniczać się wyłącznie do tekstu. Jeśli chcesz wyróżnić się w wynikach wyszukiwania i zwiększyć CTR, warto wypróbować rozszerzenie graficzne Google Ads Dlaczego warto inwestować w tego typu rozwiązania i jak mogą one znacząco wpłynąć na skuteczność Twoich kampanii? Dzisiaj bliżej przyjrzę się rozszerzeniom graficznym.

Twoje reklamy Google Ads nie są tak skuteczne, jak oczekiwałeś? Nie masz już czasu, żeby samodzielnie testować nowe rozwiązania? Obecny specjalista Google Ads się nie sprawdza? Skontaktuj się ze mną: ja zajmę się kampaniami, a Ty będziesz czekać na rosnące zyski.

Co to jest rozszerzenie graficzne Google Ads?

Rozszerzenie graficzne to forma reklamy display, która pozwala na dodanie grafiki do Twoich kampanii tekstowych w Google Ads. To narzędzie umożliwia bardziej atrakcyjne prezentowanie produktów lub usług, zwiększając jednocześnie szansę na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Badania potwierdzają, że do człowieka najbardziej przemawia grafika – dlatego warto dbać o to, aby reklama była jak najbardziej przyjemna dla oka, gdyż wówczas zapadnie odbiorcy w pamięć.

rozszerzenie graficzne google ads
https://tiny.pl/c2j7h

Dlaczego warto wykorzystywać rozszerzenia graficzne?

Specjaliści zauważają szereg powodów, dla których warto wykorzystywać rozszerzenie graficzne Google Ads. Po pierwsze, jest to wizualne przyciąganie uwagi. Rozszerzenia graficzne pozwalają na dodanie koloru i kreatywności do kampanii. Przyciągają wzrok użytkowników, co może zwiększyć ich zaangażowanie, a to z kolei przełoży się na lepszą konwersję. Po drugie, rozszerzenie graficzne Google Ads to lepsze oddziaływanie z odbiorcami. Grafika przekazuje informacje szybciej niż tekst. Dzięki temu rozszerzenia graficzne mogą lepiej oddziaływać na emocje potencjalnych klientów.

Kolejna ważna kwestia to wybór formatu. Google Ads oferuje różnorodność formatów graficznych, umożliwiając dostosowanie reklam do różnych miejsc na stronie internetowej, co zwiększa ich widoczność. Warto wspomnieć także o bogatych możliwościach targetowania. Rozszerzenie graficzne Google Ads pozwala na precyzyjne targetowanie, dostarczając reklamy dokładnie tym grupom docelowym, które mają największe szanse na konwersję.

Jak wdrożyć rozszerzenie graficzne Google Ads?

Aby wdrożyć rozszerzenie graficzne Google Ads należy wykonać kilka kroków:

1. Wybór właściwych grafik:

Wybierz wysokiej jakości, atrakcyjne grafiki związane z Twoim produktem lub usługą. Grafika powinna przyciągać uwagę i być zgodna z przekazem kampanii.

2. Dopasowanie do kampanii:

Rozszerzenia graficzne powinny być spójne z resztą kampanii. Dopasuj je do używanych już fraz kluczowych i przekazu tekstowego.

3. Testowanie A/B:

Przeprowadzaj testy A/B, porównując różne warianty rozszerzeń graficznych. Analizuj wyniki, aby zoptymalizować ich skuteczność.

4. Monitorowanie wyników:

Regularnie monitoruj wyniki kampanii z rozszerzeniem graficznym. Analizuj wskaźniki, takie jak CTR (Click-Through Rate) czy konwersje, dostosowując strategię w oparciu o uzyskane dane.

Jakie grafiki można wykorzystać do rozszerzenia obrazów?

Aby skutecznie prezentować swoje produkty i usługi, warto wykorzystać do 20 różnych obrazów wysokiej jakości dostosowanych do słów kluczowych. Jednakże, przed utworzeniem komponentu z obrazem, konieczne jest dokładne zapoznanie się z wytycznymi, które musi spełniać, bez żadnych wyjątków. To kluczowy krok, aby uniknąć odrzucenia komponentu z obrazem.

Warto mieć na uwadze, że przed zakwalifikowaniem obrazów do wyświetlenia, są one poddawane rygorystycznej weryfikacji pod względem jakości i zgodności z zasadami. Zrozumienie procesu sprawdzania reklam może pomóc w skutecznej prezentacji grafik. Dodatkowo, istotne jest przypinanie istotnych treści tekstowych do pozycji nagłówka (nagłówki lub teksty reklamy przypięte do Pozycji nagłówka 1, Pozycji nagłówka 2 lub Pozycji tekstu reklamy 1 zawsze będą się wyświetlać. Tekst w Pozycji tekstu reklamy 2 może zostać obcięty, gdy wyświetlany jest komponent z obrazem), aby zapobiec ich obcięciu podczas wyświetlania komponentu z obrazem. Zachowanie zgodności z wymogami dotyczącymi formatu komponentów z obrazem to kluczowy element skutecznej strategii reklamowej.

Obowiązują też wymagania techniczne, wobec rozszerzeń graficznych:

  • Format obrazu: wymagana jest grafika w kwadracie (1×1), opcjonalna jest grafika pozioma (1,91×1),
  • Rozdzielczość obrazu: kwadrat powinien mieć minimum 300 x 300 pikseli, ale zalecana jest rozdzielczość 1200 x 1200 pikseli. Pozioma grafika ma mieć minimum 600 x 314 pikseli, a zalecane jest 1200 x 628 pikseli.
  • Formaty: PNG, JPG, statyczny GIF.
  • Maksymalny rozmiar grafiki: 5120 KB.

Podczas tworzenia komponentów z obrazem zaleca się umieszczanie istotnych treści w środkowych 80% obrazu, aby zapewnić optymalną widoczność i skuteczność przekazu. Ten obszar stanowi kluczową część prezentacji graficznej i pomaga w efektywnym przekazywaniu informacji.

Należy pamiętać, że tworząc komponenty z obrazem, potwierdzasz posiadanie wszystkich praw do używanego obrazu i udzielasz zgody na jego udostępnianie Google. To ważne, aby obraz mógł być w Twoim imieniu wykorzystywany do celów komercyjnych, takich jak reklama. Przestrzeganie tych zaleceń i wymagań jest kluczowe dla zgodności z wytycznymi i skutecznej kampanii reklamowej.

Przyciąganie uwagi za pomocą atrakcyjnych grafik, lepsze oddziaływanie z odbiorcami i precyzyjne targetowanie to tylko niektóre z korzyści, jakie oferuje rozszerzenie graficzne Google Ads. Jeśli chcesz skutecznie zwiększać współczynnik konwersji, skontaktuj się ze mną!

Dodaj komentarz.