Przez Zieliński Jerzy

Rodzaje YouTube Google Ads

Potencjał reklamowy serwisu YouTube poraża możliwościami. Dlatego nic dziwnego, że coraz więcej firm wybiera świadomie ten kanał jako miejsce promocji swojego biznesu. To faktycznie działa, szczególnie dzięki reklamom Google Ads na YouTube. Możesz wybierać wśród kilku rodzajów reklam i różnych form rozliczeń. W niniejszym tekście znajdziesz informacje o tym, co dokładnie oferuje video Google Ads i jak wykorzystać tę ofertę do realizacji własnych celów biznesowych.

Reklamy wideo In-Stream możliwe do pominięcia

Użytkownik decyduje o tym, czy zobaczy Twoją reklamę do końca. Film można pominąć po 5 sekundach, minimalna długość materiału to 12 sek., a maksymalna to aż 3 min – Google doradza, by nie przekraczać takiej długości. To, ile zapłacisz za taką reklamę, zależy od wybranej strategii ustalania stawek. Przy rozliczeniu za CVP płatność pobierana jest, gdy użytkownik wyświetli 30 sekund filmu. Reklamy In-Stream możliwe do pominięcia sprawdzają się przy prezentacji produktów i usług. Pokażesz się klientom i zapłacisz tylko wtedy, gdy zobaczą film do końca. 

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Reklamy wideo In-Stream niemożliwe do pominięcia 

Użytkownik zobaczy reklamę przed filmem, który chciał wyświetlić. Tego rodzaju reklamy nie można pominąć, dlatego Google zaleca, by film nie był dłuższy niż 15 sek. Reklamy In-Stream niemożliwe do pominięcia są objęte strategią określania stawek CPM – zapłacisz za każde wyświetlenie reklamy. Sprawdza się przy promocji marki i budowaniu świadomości brandu.

Bumpery reklamowe

Użytkownik nie może pominąć tego typu reklamy, a zobaczy ją przed wyświetleniem wybranego przez siebie filmu. Bumper to krótki format filmu, do 6 sekund. Włączany jest wtedy, gdy reklamy In-Stream możliwe i niemożliwe do pominięcia nie są dostępne. 

Nakładki reklamowe

To obraz lub tekst, który pojawi się w trakcie oglądania filmu, w dolnym obszarze okna, zajmując 20% jego powierzchni. Możliwość wyświetlania tego typu reklamy dostępna jest wyłącznie na komputerach. Dobrze działa w przypadku prezentacji produktów i usług. 

Reklamy w banerze Masthead

Ten format reklamy video wyróżnia się największym zasięgiem wśród użytkowników. Google podaje, że w trakcie jednego dnia możesz dotrzeć nawet do miliona odbiorców. Jednak reklamy tej nie zrobisz przez ogólnodostępny panel Google Ads, musisz zamówić ją u przedstawiciela Google. Taka reklama wideo wyświetlana jest w całości na stronie głównej YouTube lub na górze aplikacji YouTube na telewizorach i urządzeniach mobilnych. Jej plusy to promocja marki i produktów w bardzo dobrze widocznym miejscu i możliwość dotarcia do bardzo szerokiego grona odbiorców. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Google Ads na YouTube – korzyści

Warto pamiętać, że Video Google Ads to kolejna z reklam Google, skuteczna równie mocno, jak inne systemy reklamowe Google. Skuteczna wtedy, gdy jest dobrze zrobiona. Klienci doceniają ją za łatwość w realizacji założonych celów marketingowych i biznesowych, mierzalność efektów, dużą kontrolę nad przebiegiem kampanii reklamowej. Dla mnie Google Ads na YouTube to przede wszystkim nieograniczone możliwości kierowania reklam, sprzyjające osiąganiu rewelacyjnych wyników. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.