Przez Zieliński Jerzy

Page Speed Insights a SEO

Znasz Page Speed Insights? Narzędzie to ma kluczowe znaczenie dla SEO, ponieważ prędkość ładowania strony internetowej ma duże znaczenie dla doświadczeń użytkownika i pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z tego narzędzia udostępnionego przez Google i jak wykorzystać zawarte w nim dane. 

Czym jest narzędzie Page Speed Insights?

Page Speed Insights to narzędzie opracowane przez Google, które służy do mierzenia szybkości ładowania stron internetowych na urządzeniach mobilnych i desktopowych. 

Jak szybkość ładowania się strony www wpływa na SEO?

Im szybciej strona internetowa się ładuje, tym lepiej – zarówno dla użytkowników, jak i dla pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Strony internetowe, które ładują się szybko, zazwyczaj uzyskują lepsze wyniki SEO i mają większą szansę na osiągnięcie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Narzędzie Page Speed Insights mierzy szybkość ładowania strony internetowej i ocenia jej wydajność na podstawie kilku wskaźników, takich jak czas ładowania, opóźnienie pierwszego malowania, opóźnienie interakcji itp. Narzędzie to również oferuje sugestie, jak można poprawić szybkość ładowania strony internetowej.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Strony internetowe powinny być zoptymalizowane pod kątem szybkości ładowania, co przyczyni się do poprawy ich pozycji w wynikach wyszukiwania i doświadczenia użytkowników. Optymalizacja strony internetowej pod kątem szybkości ładowania obejmuje takie czynności:

 • zoptymalizowanie obrazów i multimediów,
 • minimalizowanie liczby żądań HTTP,
 • użycie kompresji plików CSS i JavaScript,
 • korzystanie z szybkiego i niezawodnego hostingu,
 • wykorzystywanie technologii cache,
 • minimalizowanie czasu odpowiedzi serwera.

Czego dowiesz się z narzędzia Google do sprawdzania prędkości strony www?

Oto niektóre z najważniejszych danych, które można znaleźć w narzędziu Page Speed Insights:

 1. Wskaźnik prędkości strony – narzędzie wyświetla wynik w formie procentowej, który określa szybkość ładowania strony internetowej. Im wyższy wynik, tym strona internetowa ładuje się szybciej, a co za tym idzie na pewno jest lepiej odbierana przez użytkowników, którzy na nią trafiają.
 1. Sugestie dotyczące optymalizacji – narzędzie oferuje szczegółowe sugestie i wskazówki, jak można poprawić szybkość ładowania strony internetowej. Sugestie te obejmują takie aspekty jak optymalizacja obrazów i multimediów, minimalizacja liczby żądań HTTP, użycie kompresji plików CSS i JavaScript, korzystanie z szybkiego i niezawodnego hostingu, wykorzystywanie technologii cache, minimalizowanie czasu odpowiedzi serwera itp.
 1. Statystyki dotyczące wydajności – narzędzie wyświetla statystyki dotyczące wydajności strony internetowej, takie jak czas ładowania strony, czas pierwszego malowania, czas interakcji itp.
 1. Ocena mobilności strony internetowej – narzędzie ocenia również mobilność strony www i wyświetla sugestie, jak można poprawić jej mobilność, takie jak usuwanie przycisków, które są zbyt blisko siebie lub zwiększanie wielkości czcionki.
 1. Ocenę optymalizacji na urządzenia mobilne – narzędzie ocenia również optymalizację strony internetowej na urządzenia mobilne i wyświetla sugestie, jak można ją poprawić.

Podsumowanie

Page Speed Insights ma duże znaczenie dla SEO, ponieważ wskazuje elementy istotne dla użytkowników – Twoich klientów. Co więcej – Page Speed Insights dostarcza szeregu ważnych informacji na temat wydajności strony internetowej, co pozwala na ocenę i poprawę jej szybkości ładowania oraz mobilności. A to przekłada się na poprawę wyników w wyszukiwarkach oraz lepsze doświadczenia użytkowników. Jakiś problem ze stroną internetową? Z pozycjonowaniem? Może chcesz pozyskiwać przez nią więcej klientów? Zadzwoń – porozmawiamy o możliwościach, które Ci się opłacą!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.