Przez Zieliński Jerzy

Ograniczona reklama Google Ads

Z “odpowiednią” czy “ograniczoną” reklamą Google Ads możesz spotkać się w kilku jasno określonych sytuacjach. Konkretnie wtedy, gdy Google zaakceptował Twoją reklamę jako zgodną z zasadami, ale jednak z pewnych względów może wyświetlać się ona w ograniczonym zakresie. Jak to działa? Przeczytaj!

Reklamy w Google Ads – ograniczenia 

Google oznacza reklamę jako „Odpowiednia (ograniczona)” wtedy, gdy istnieją obostrzenia w możliwości wyświetlania jej wszystkim użytkownikom wyszukiwarki. Może mieć to zdarzyć w kilku przypadkach, konkretnie gdy:

  • zasady Google nie pozwalają na wyświetlanie niektórych typów reklam w wybranych regionach czy użytkownikom w określonym wieku;
  • stosuje się ograniczenia dotyczące reklamowania alkoholu, praw autorskich, hazardu, opieki zdrowotnej lub znaków towarowych;
  • brak jest możliwości wyświetlania reklam na urządzeniach mobilnych, ponieważ strona docelowa nie jest do nich dostosowana.

Ograniczona reklama – co zrobić? 

Jeżeli chcesz zarabiać na korzyściach wynikających z reklamy Googe Ads musisz grać zgodnie z zasadami Google! Dostosuj swoje reklamy tak, by w pełni zgadzały się z wytycznymi. Nie umieszczaj w tekstach reklamy nazw innych marek i nie deklaruj, że Twoje produkty mogą leczyć konkretne choroby – Google zareaguje na to ograniczeniem.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)