Przez Zieliński Jerzy

Ograniczona reklama Google Ads

Z “odpowiednią” czy “ograniczoną” reklamą Google Ads możesz spotkać się w kilku jasno określonych sytuacjach. Konkretnie wtedy, gdy Google zaakceptował Twoją reklamę jako zgodną z zasadami, ale jednak z pewnych względów może wyświetlać się ona w ograniczonym zakresie. Jak to działa? Przeczytaj!

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Reklamy w Google Ads – ograniczenia 

Google oznacza reklamę jako „Odpowiednia (ograniczona)” wtedy, gdy istnieją obostrzenia w możliwości wyświetlania jej wszystkim użytkownikom wyszukiwarki. Może mieć to zdarzyć w kilku przypadkach, konkretnie gdy:

  • zasady Google nie pozwalają na wyświetlanie niektórych typów reklam w wybranych regionach czy użytkownikom w określonym wieku;
  • stosuje się ograniczenia dotyczące reklamowania alkoholu, praw autorskich, hazardu, opieki zdrowotnej lub znaków towarowych;
  • brak jest możliwości wyświetlania reklam na urządzeniach mobilnych, ponieważ strona docelowa nie jest do nich dostosowana.

Ograniczona reklama – co zrobić? 

Jeżeli chcesz zarabiać na korzyściach wynikających z reklamy Googe Ads musisz grać zgodnie z zasadami Google! Dostosuj swoje reklamy tak, by w pełni zgadzały się z wytycznymi. Nie umieszczaj w tekstach reklamy nazw innych marek i nie deklaruj, że Twoje produkty mogą leczyć konkretne choroby – Google zareaguje na to ograniczeniem.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.