Przez Zieliński Jerzy

Kampania lokalna Google Ads

Kampania lokalna Google Ads to narzędzie, które pozwala na skuteczne dotarcie do klientów z określonej okolicy. Dzięki temu rozwiązaniu można wyróżnić się na tle konkurencji i dotrzeć do właściwych odbiorców w dogodny sposób. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować kampanię lokalną Google Ads i jakie są jej korzyści.

Na co zwrócić uwagę w lokalnej kampanii Google Ads

Podaję najważniejsze elementy, jakie powinna obejmować kampania lokalna Google Ads i, na które warto zwrócić uwagę:

Wybierz właściwe słowa kluczowe

Słowa kluczowe to kluczowe elementy w kampanii Google Ads. W przypadku kampanii lokalnej warto zwrócić uwagę na długi ogon słów kluczowych, które odnoszą się do określonej lokalizacji. Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep z artykułami dziecięcymi w Warszawie, warto wykorzystać słowa kluczowe typu „artykuły dziecięce w Warszawie”, „sklep z zabawkami w Warszawie”, „artykuły dla dzieci w Warszawie”, itp. W ten sposób dotrzesz do klientów, którzy szukają produktów w swojej okolicy.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Ustaw targetowanie geograficzne

Kampania lokalna Google Ads pozwala na wybór konkretnej lokalizacji, w której chcesz wyświetlać reklamy. Można to zrobić na poziomie kraju, regionu, miasta lub dzielnicy. Wybór odpowiedniego targetowania geograficznego pozwala na skuteczne dotarcie do klientów z określonej okolicy, co zwiększa szansę na konwersję.

Dostosuj reklamy do lokalizacji

W kampanii lokalnej Google Ads warto zadbać o dostosowanie reklam do konkretnej lokalizacji. Można to zrobić poprzez wskazanie adresu firmy, dodanie zdjęć z lokalizacji, podanie godzin otwarcia, a także umieszczenie informacji o oferowanych produktach lub usługach, które są dostępne w danej lokalizacji. Dzięki temu potencjalni klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji na temat Twojej firmy.

Użyj rozszerzeń lokalnych

Rozszerzenia lokalne to dodatkowe informacje o firmie, które pojawiają się w reklamie na Google. Mogą to być adres, numer telefonu, godziny otwarcia, a także link do mapy z lokalizacją. Dzięki wykorzystaniu rozszerzeń lokalnych potencjalni klienci łatwiej i szybciej odnajdą Twoją firmę.

Śledź wyniki kampanii

Aby osiągnąć sukces kampania lokalna Google Ads musi być pod kontrolą. Warto śledzić wyniki i regularnie dostosowywać reklamy do potrzeb klientów. Google Ads pozwala na analizę kliknięć, wyświetleń, a także kosztów.

Optymalizacja kampanii lokalnej Google Ads

Oprócz ustawienia odpowiednich parametrów kampanii, kluczową kwestią jest optymalizacja reklam w czasie trwania kampanii. W przypadku kampanii lokalnej, warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • Słowa kluczowe: wybierz słowa kluczowe, które są powiązane z Twoją lokalizacją i usługą, którą oferujesz. Zwróć uwagę na długi ogon – czyli słowa kluczowe składające się z kilku wyrazów, np. „restauracja wegetariańska w centrum miasta”. Dzięki temu trafisz do bardziej konkretnej grupy odbiorców i zwiększysz szansę na kliknięcie w Twoją reklamę.
  • Lokalizacja: zwróć uwagę na ustawienie lokalizacji kampanii oraz ustawienie oferty dla konkretnych lokalizacji. Jeśli prowadzisz sieć sklepów, warto stworzyć oddzielne kampanie dla każdej lokalizacji i dostosować ofertę do konkretnych potrzeb klientów z danej okolicy.
  • Ekran mobilny: coraz więcej użytkowników przegląda internet na urządzeniach mobilnych. Dlatego warto zadbać o to, aby Twoje reklamy wyświetlały się poprawnie na małych ekranach. Zwróć uwagę na dobry dobór obrazków i tekstu reklamy oraz na czytelność Twojej strony docelowej.
  • Monitoring kampanii: regularne sprawdzanie wyników kampanii pozwala na szybką reakcję na zmiany w zachowaniu użytkowników i na bieżąco dostosowywanie kampanii do ich potrzeb. Zwróć uwagę na współczynnik klikalności (CTR) oraz na koszt kliknięcia (CPC).

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Korzyści z lokalnych kampanii Google Ads

Kampania lokalna Google Ads oferuje wiele korzyści dla firm działających w określonym regionie. Oto kilka najważniejszych zalet:

  1. Skuteczne docieranie do klientów w określonym regionie – Kampanie lokalne pozwalają na precyzyjne docieranie do klientów z określonego obszaru geograficznego, co jest niezwykle ważne dla firm, które działają w konkretnych miastach lub regionach. Dzięki temu, kampanie lokalne Google Ads pomagają zwiększyć efektywność reklamy i osiągnąć lepsze wyniki.
  2. Targetowanie potencjalnych klientów w oparciu o ich lokalizację – Kampanie lokalne pozwalają na targetowanie reklam na podstawie lokalizacji użytkownika, co oznacza, że reklamy będą wyświetlane tylko osobom, które znajdują się w określonym obszarze geograficznym. Dzięki temu firma osiąga lepsze wyniki przy mniejszym budżecie, ponieważ nie traci pieniędzy na reklamowanie swoich produktów lub usług osobom, które nie mogą z nich skorzystać.
  3. Zwiększenie szans na konwersję – Kampanie lokalne Google Ads pomagają zwiększyć szansę na konwersję, ponieważ reklamy są wyświetlane tylko osobom, które znajdują się w określonym regionie, a tym samym są bardziej zainteresowane ofertą firmy. Dzięki temu kampania lokalna jest bardziej skuteczna w generowaniu sprzedaży niż kampania ogólna.
  4. Optymalizacja kosztów – Kampanie lokalne pozwalają na optymalizację kosztów reklamowych, ponieważ wyświetlanie reklam tylko użytkownikom z określonej lokalizacji zwiększa efektywność kampanii. Oznacza to, że firma może osiągnąć lepsze wyniki przy mniejszym budżecie reklamowym.
  5. Możliwość wyświetlania informacji o lokalizacji firmy – Kampanie lokalne umożliwiają wyświetlanie informacji o lokalizacji firmy na mapie Google, co ułatwia klientom znalezienie punktu sprzedaży. Dzięki temu klienci mogą łatwiej skontaktować się z firmą lub odwiedzić jej lokal.
  6. Poprawa zasięgu marki – Kampanie lokalne Google Ads pozwalają na dotarcie do konkretnych grup odbiorców w danym regionie, co pozwala na poprawę zasięgu marki i zwiększenie świadomości jej istnienia wśród lokalnej społeczności. Dzięki temu możemy zbudować większą lojalność klientów i zwiększyć szanse na przyciągnięcie nowych.

Podsumowanie

Kampania lokalna Google Ads to skuteczne narzędzie reklamowe dla firm działających na konkretnych obszarach. Dzięki właściwie ustawionym parametrom, optymalizacji reklam i regularnemu monitorowaniu wyników, możesz dotrzeć do konkretnych grup odbiorców z odpowiednią ofertą.

Z przyjemnością pomogę stworzyć lokalną kampanię Google Ads, która wesprze Twój biznes – skorzystaj z mojej pomocy!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Dzięki za wizytę!

Czy słyszałeś o naszym programie partnerskim?

Znajdziesz u mnie usługi:

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.