Przez Zieliński Jerzy

Jak skrócić link?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak skrócić link, który wydaje się zbyt długi i nieestetyczny? Właśnie o tym będzie mój dzisiejszy artykuł. Wyjaśniam, czym są skracacze linków, jak działają, jak ich używać, a także przyjrzę się niektórym z najpopularniejszych na rynku, w tym skracaczowi linków Google.

Co to jest skracacz linków?

Skracacz linków to specjalne narzędzie internetowe, które transformuje długie, skomplikowane URL-e w krótkie, łatwe do zapamiętania linki. Przykładowo, skracacz linków Google, znany jako Google URL Shortener, przekształca długie adresy URL w krótsze linki, które zaczynają się od goo.gl.

Jak działa skracacz linków?

Skracacz linków tworzy unikalny kod, który jest przypisany do oryginalnego długiego linku. Gdy ktoś kliknie skrócony link, jest przekierowywany do pierwotnego adresu URL. Wszystko to dzieje się transparentnie i szybko, bez wpływu na doświadczenie użytkownika.

Jak skrócić link krok po kroku?

Skrócenie linku jest proste i szybkie. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak to zrobić:

  1. Skopiuj długi link, który chcesz skrócić.
  2. Otwórz skracacz linków. Możesz użyć skracacza linków Google, Bitly, TinyURL lub innego narzędzia do skracania linków.
  3. Wklej skopiowany link do pola przeznaczonego do wklejania linku. Zazwyczaj jest oznaczone jako Wklej swój link tutaj itp.
  4. Kliknij przycisk Skróć link (lub podobny).
  5. Pojawi się skrócony link. Skopiuj go i użyj tam, gdzie chcesz.
jak skrócić link w tiny url 1
https://tinyurl.com/app
jak skrócić link w tiny url 2
https://tinyurl.com/app

Jakie są zalety skracania linków?

Skrócenie linków ma wiele zalet. Po pierwsze, skrócone linki są łatwiejsze do udostępniania, szczególnie w mediach społecznościowych, gdzie długość posta jest ograniczona. Po drugie, skrócone linki są łatwiejsze do zapamiętania, co jest ważne w kontekście brandingu i marketingu.

Dodatkowo, niektóre skracacze linków, takie jak skracacz linków Google, oferują dodatkowe funkcje, takie jak śledzenie kliknięć. To jest niezwykle pomocne dla osób prowadzących kampanie marketingowe, które chcą monitorować, jak skuteczne są ich linki.

Podsumowując, skracanie linków to szybki i prosty sposób na zwiększenie czytelności i liczby udostępnień linków. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą SEO, blogerem, marketerem czy po prostu osobą, która chce podzielić się z innymi ciekawym linkiem, skracacz linków jest narzędziem, które może się przydać.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)