Przez Zieliński Jerzy

Google Hotel Ads – zmiany w Performance Max w 2023

7 marca Google zapowiedziało zmiany związane z reklamowaniem hoteli – do użytku wchodzą kampanie Performance Max przeznaczone do celów związanych z podróżowaniem dla dostawców usług hotelowych. Zmiany mają ułatwić nawiązanie kontaktu z osobami, które planują wyjazd oraz zwiększyć liczbę rezerwacji z reklam Google Hotel Ads. Co warto wiedzieć, jeśli działasz w branży turystycznej?

Na czym polegają Google Hotel Ads?

Google w coraz większej mierze stawia na AI, co przekłada się również na zmiany w kampaniach dla hoteli. Performance Max ma wykorzystywać uczenie maszynowe, żeby wyświetlać trafne reklamy osobom planującym podróż. Reklamy Google Hotel Ads mają pojawiać się w sieci wyszukiwania, Gmailu, Mapach Google, YouTube, sieci reklamowej, sieci wideo i na kartach Discover. Kampanie Performance Max dla hoteli zaczną wyświetlać się jeszcze w tym roku.

Google deklaruje, że proces pozyskiwania nowych gości będzie uproszczony: 1 konfiguracja wystarczy, żeby wyświetlać reklamy w różnych formatach. Reklamy będą składać się z takich komponentów, jak tekst, obrazy i adresy URL. Można skorzystać z elementów wstępnie przygotowanych przez Google Ads albo dodać własne. Google zazwyczaj korzysta ze zdjęć hoteli, które już są dostępne w wyszukiwarce, ale w razie potrzeby możesz dodać własne. Reklamy są jednak tworzone w sposób elastyczny, dlatego partnerzy należący do sieci reklamowej Google mogą korzystać z innych zdjęć dostępnych na Twojej stronie lub profili w social media.

Co daje korzystanie z kampanii Performance Max Hotel Ads?

Jak zwykle, Google przekonuje, że Performance Max daje o ok. 18% więcej konwersji od innych kampanii przy podobnych kosztach działania. Po stronie reklamodawcy jest ustawienie budżetu, lokalizacji, języka i celów konwersji, a resztą zajmie się AI, które będzie określać stawki, optymalizować reklamy w różnych kanałach i szukać najskuteczniejszych grup komponentów. Google ma wprowadzić specjalne sygnały dotyczące odbiorców, dzięki którym łatwiej będzie Ci trafić do użytkowników, szukających takiego hotelu, jak Twój. Większa liczba kanałów reklamowych pozwala docierać do większej liczby potencjalnych gości.

google hotel ads
https://www.google.com/search?q=hotele+google&oq=hotele+google&aqs=chrome..69i57j0i512j0i22i30l8.2255j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jak korzystać z Google Hotel Ads?

Żeby skonfigurować Hotel Ads, wystarczy utworzyć kampanię Perfomance Max, a w sekcji: Co reklamujesz? wybrać: Hotele. Jeśli ta opcja nie jest dostępna, oznacza to, że Twoje konto reklamowe nie spełnia wymagań do uruchomienia reklam związanych z podróżami. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie supportu Google: tutaj.

Kampanie Hotel Ads są przeznaczone nie tylko dla niewielkich biznesów, ale też sieci hoteli: w jednej kampanii możesz reklamować aż do 100 hoteli.

Jeśli masz konto Hotel Center, możesz połączyć je z Google Ads – wtedy Adsy od razu będą miały informacje na temat obsługiwanych przez Ciebie obiektów. Z jednym kontem Google Ads można połączyć kilka kont Hotel Center. Jeśli nie używasz Hotel Center, możesz utworzyć plik danych obiektów hotelowych, do którego potrzebujesz adresów URL Twoich hoteli w Mapach Google.

Jeżeli już korzystasz z Performance Max, żeby reklamować swój hotel, Google nie zaleca jednoczesnego uruchamiania kampanii skierowanych na cele związane z podróżowaniem, ponieważ kampanie będą ze sobą konkurować. Jeśli masz wybór, warto zacząć od obiektów, które mają duże obłożenie, ponieważ kampania będzie szybciej uczyć się, jakie działania są skuteczne.

Dlaczego warto korzystać z Google Hotel Ads?

Korzystanie z Hotel Ads Google to strategiczny krok dla branży hotelarskiej, który pozwala na maksymalizację widoczności oraz efektywności działań marketingowych. Ta platforma umożliwia hotelom prezentację swoich ofert bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google oraz na Google Maps, co zapewnia potencjalnym gościom łatwy dostęp do informacji o dostępności, cenach i udogodnieniach. Dzięki temu hotelarze mają szansę dotrzeć do odpowiednich odbiorców w kluczowych momentach ich poszukiwań, zachęcając ich do dokonania rezerwacji. Można połączyć Google Ads i pozycjonowanie hotelu – wtedy efekty będą łączyć się na zasadzie synergii.

Google Hotel Ads oferuje również funkcje personalizacji, umożliwiając dostosowywanie ofert do preferencji i lokalizacji użytkowników. To pozwala na bardziej ukierunkowane i efektywne reklamy hotel Google, zwiększając szanse na przyciągnięcie konkretnych klientów. Ponadto, dostęp do informacji o ocenach, recenzjach i zdjęciach pomaga użytkownikom dokonać świadomego wyboru, dzięki czemu może zmniejszyć się liczba anulowanych rezerwacji.

Warto również podkreślić, że kampania reklamowa hotelu działa w oparciu o model płatności za kliknięcie (CPC) lub płatności za rezerwację (CPA), co oznacza, że płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie na reklamę lub dokona rezerwacji. To umożliwia kontrolowanie kosztów i efektywność kampanii.

Zastanawiasz się nad Hotel Ads? Brakuje Ci czasu, żeby tworzyć i optymalizować reklamy? A może nie jesteś zadowolony z dotychczasowych wyników Twoich kampanii reklamowych hotelu? Zadzwoń lub napisz – zajmę się Twoimi reklamami od A do Z!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)