Przez Zieliński Jerzy

Google Hotel Ads – zmiany w Performance Max w 2023

7 marca Google zapowiedziało zmiany związane z reklamowaniem hoteli – do użytku wchodzą kampanie Performance Max przeznaczone do celów związanych z podróżowaniem dla dostawców usług hotelowych. Zmiany mają ułatwić nawiązanie kontaktu z osobami, które planują wyjazd oraz zwiększyć liczbę rezerwacji z reklam Google Hotel Ads. Co warto wiedzieć, jeśli działasz w branży turystycznej?

Na czym polegają Google Hotel Ads?

Google w coraz większej mierze stawia na AI, co przekłada się również na zmiany w kampaniach dla hoteli. Performance Max ma wykorzystywać uczenie maszynowe, żeby wyświetlać trafne reklamy osobom planującym podróż. Reklamy Google Hotel Ads mają pojawiać się w sieci wyszukiwania, Gmailu, Mapach Google, YouTube, sieci reklamowej, sieci wideo i na kartach Discover. Kampanie Performance Max dla hoteli zaczną wyświetlać się jeszcze w tym roku.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Google deklaruje, że proces pozyskiwania nowych gości będzie uproszczony: 1 konfiguracja wystarczy, żeby wyświetlać reklamy w różnych formatach. Reklamy będą składać się z takich komponentów, jak tekst, obrazy i adresy URL. Można skorzystać z elementów wstępnie przygotowanych przez Google Ads albo dodać własne. Google zazwyczaj korzysta ze zdjęć hoteli, które już są dostępne w wyszukiwarce, ale w razie potrzeby możesz dodać własne. Reklamy są jednak tworzone w sposób elastyczny, dlatego partnerzy należący do sieci reklamowej Google mogą korzystać z innych zdjęć dostępnych na Twojej stronie lub profili w social media.

Co daje korzystanie z kampanii Performance Max Hotel Ads?

Jak zwykle, Google przekonuje, że Performance Max daje o ok. 18% więcej konwersji od innych kampanii przy podobnych kosztach działania. Po stronie reklamodawcy jest ustawienie budżetu, lokalizacji, języka i celów konwersji, a resztą zajmie się AI, które będzie określać stawki, optymalizować reklamy w różnych kanałach i szukać najskuteczniejszych grup komponentów. Google ma wprowadzić specjalne sygnały dotyczące odbiorców, dzięki którym łatwiej będzie Ci trafić do użytkowników, szukających takiego hotelu, jak Twój. Większa liczba kanałów reklamowych pozwala docierać do większej liczby potencjalnych gości.

google hotel ads
https://www.google.com/search?q=hotele+google&oq=hotele+google&aqs=chrome..69i57j0i512j0i22i30l8.2255j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jak korzystać z Google Hotel Ads?

Żeby skonfigurować Hotel Ads, wystarczy utworzyć kampanię Perfomance Max, a w sekcji: Co reklamujesz? wybrać: Hotele. Jeśli ta opcja nie jest dostępna, oznacza to, że Twoje konto reklamowe nie spełnia wymagań do uruchomienia reklam związanych z podróżami. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie supportu Google: tutaj.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Kampanie Hotel Ads są przeznaczone nie tylko dla niewielkich biznesów, ale też sieci hoteli: w jednej kampanii możesz reklamować aż do 100 hoteli.

Jeśli masz konto Hotel Center, możesz połączyć je z Google Ads – wtedy Adsy od razu będą miały informacje na temat obsługiwanych przez Ciebie obiektów. Z jednym kontem Google Ads można połączyć kilka kont Hotel Center. Jeśli nie używasz Hotel Center, możesz utworzyć plik danych obiektów hotelowych, do którego potrzebujesz adresów URL Twoich hoteli w Mapach Google.

Jeżeli już korzystasz z Performance Max, żeby reklamować swój hotel, Google nie zaleca jednoczesnego uruchamiania kampanii skierowanych na cele związane z podróżowaniem, ponieważ kampanie będą ze sobą konkurować. Jeśli masz wybór, warto zacząć od obiektów, które mają duże obłożenie, ponieważ kampania będzie szybciej uczyć się, jakie działania są skuteczne.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.