Przez Zieliński Jerzy

Google Alert: czy warto go włączyć?

W erze ciągłego dostępu do informacji i wciąż zmieniających się trendów, łatwo odnieść wrażenie, że coś Cię omija. Jednym ze sposobów, żeby być na bieżąco z aktualnymi informacjami, jest Google Alert. Czy warto go włączyć? A może to tylko niepotrzebny SPAM w skrzynce mailowej? Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Chcesz, żeby to Twoje treści wyświetlały się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce? Trzeba zająć się tym kompleksowo – skontaktuj się ze mną, a porozmawiamy o szczegółach!

Na czym polega Google Alerts?

Pierwszą i najważniejszą zaletą korzystania z Alertów Google jest ich wszechstronność. Pozwalają na śledzenie dowolnych słów kluczowych lub fraz związanych z Twoją branżą, usługami, produktami, konkurencją, a nawet własnym nazwiskiem. Dzięki temu nie tylko pozostajesz na bieżąco z ważnymi informacjami, ale także możesz obserwować, co mówi się na Twój temat w sieci.

google alert
https://www.google.com/alerts?hl=pl

Korzyści z używania Alerts Google:

  • Monitorowanie konkurencji: przy użyciu Alertów Google możesz śledzić, co dzieje się wśród Twoich rywali. Dowiesz się o nowościach produktowych, kampaniach marketingowych czy zmianach w strategii, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć, z czym rywalizujesz.
  • Śledzenie branżowych trendów: świat e-commerce zmienia się w błyskawicznym tempie. Alert Google umożliwia ciągłe śledzenie branżowych trendów i nowości, pozwalając Ci dostosowywać swoją ofertę do rosnących oczekiwań klientów.
  • Błyskawiczna reakcja: dzięki dostępowi do informacji w czasie rzeczywistym, możesz szybko reagować na ważne wydarzenia, zmiany w branży czy aktualności związane z Twoim biznesem.
  • Monitorowanie wizerunku: znajomość tego, co mówi się o Tobie lub Twojej firmie w internecie, jest niezwykle istotna. Dzięki Alertom Google możesz śledzić opinie klientów i błyskawicznie reagować na wszelkie pozytywne lub negatywne komentarze.
  • Doskonała baza wiedzy: informacje, które uzyskasz dzięki Alertom Google, stanowią doskonałą bazę wiedzy. Możesz wykorzystać te dane do tworzenia treści, strategii marketingowych czy nawet planowania nowych produktów lub usług.
Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Oczywiście, rozbudowa contentu i dostosowywanie się do zmieniających się trendów, wymaga czasu i zaangażowania. Nie możesz sobie na to pozwolić? Skontaktuj się ze mną – współpracuję z copywriterami oraz specjalistami SEO i Google Ads, pomogę Ci skuteczniej rywalizować z konkurencją.

Jak włączyć Alert Google?

  • Zdefiniuj Słowa Kluczowe: rozważ, jakie słowa kluczowe są dla Ciebie najważniejsze. To mogą być nazwa Twojej firmy, nazwa produktu, główne frazy branżowe itp. 
  • Wejdź na stronę Alertów Google: otwórz przeglądarkę i przejdź na stronę Alerts. Wprowadź wybrane słowa kluczowe.
  • Dostosuj ustawienia: możesz dostosować ustawienia, takie jak częstotliwość otrzymywania alertów (na przykład codziennie lub raz w tygodniu) oraz typ źródeł (wszystkie, wiadomości, blogi, fora itp.).
  • Otrzymuj powiadomienia: gdy w internecie pojawią się nowe treści zawierające Twoje słowa kluczowe, otrzymasz powiadomienie na swoją skrzynkę e-mail.
google alert powiadomienie
https://www.google.com/alerts?hl=pl

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Google Alerts dostarczają bieżących informacji z całego internetu bez konieczności spędzania długich godzin na przeszukiwaniu sieci. Nie masz czasu na samodzielne śledzenie konkurencji i optymalizację strategii marketingowych? Skontaktuj się ze mną!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.