Przez Zieliński Jerzy

Błąd 403

Wyobraź sobie, że chcesz dostać się na stronę internetową restauracji, w której chcesz zjeść obiad. Chcesz przeczytać menu, żeby sprawdzić czy znajdziesz w nim coś dla siebie. Strona już się ładuje… aż tu nagle “błąd 403”! Irytujące, prawda? Przeczytaj, czym jest błąd 403 i jak sobie z nim poradzić. 

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Co to jest błąd 403?

Błąd 403 to komunikat o błędzie HTTP, który oznacza, że serwer odrzucił żądanie użytkownika, ponieważ nie posiada on odpowiednich uprawnień do uzyskania dostępu do żądanych zasobów.

W przypadku błędu 403, serwer internetowy odmawia dostępu do zasobów żądanych przez użytkownika zazwyczaj z dwóch powodów, które są ze sobą powiązane. Najprawdopodobniej strona internetowa, do której próbujesz uzyskać dostęp jest zabezpieczona przed dostępem publicznym i po prostu nie masz wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do danej strony.

Kiedy pojawia się komunikat o błędzie 403?

Błąd 403 może pojawić się, gdy próbujesz uzyskać dostęp do strony internetowej, która jest zabezpieczona hasłem lub wymaga autoryzacji, aby uzyskać dostęp. Może również pojawić się, gdy próbujesz uzyskać dostęp do pliku lub folderu, który jest zabezpieczony przed dostępem publicznym.

przykład komunikatu o błędzie 403

Błąd 403 może być spowodowany przez niedziałający link lub źle skonfigurowany serwer, dlatego warto spróbować najprostszego sposobu – odświeżyć stronę internetową lub spróbować uzyskać dostęp do niej za pomocą innej przeglądarki internetowej.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Błąd 403 jak naprawić?

Już wiesz, że błąd 403 oznacza, że nie masz odpowiednich uprawnień do uzyskania dostępu do żądanych zasobów. Aby naprawić ten błąd, możesz spróbować kilku rozwiązań:

  1. Sprawdź poprawność adresu URL – upewnij się, że adres URL, który próbujesz uzyskać, jest poprawny i zawiera wszystkie wymagane informacje.
  2. Zaloguj się – jeśli strona internetowa, do której próbujesz uzyskać dostęp, jest zabezpieczona hasłem lub wymaga autoryzacji, upewnij się, że jesteś zalogowany na koncie, które ma odpowiednie uprawnienia.
  3. Skontaktuj się z właścicielem strony internetowej lub administratorem serwera – jeśli problem nadal się pojawia, skontaktuj się z właścicielem strony internetowej lub administratorem serwera, aby uzyskać więcej informacji i rozwiązać problem.
  4. Sprawdź ustawienia serwera – jeśli jesteś administratorem serwera, upewnij się, że ustawienia serwera są poprawnie skonfigurowane i że nie ma żadnych błędów konfiguracyjnych.
  5. Sprawdź pliki .htaccess – jeśli używasz pliku .htaccess na swojej stronie internetowej, sprawdź, czy nie ma tam błędów lub ograniczeń, które mogą powodować błąd 403. Aby mieć pewność, że to w tym miejscu jest problem, usuń plik ze strony (koniecznie zapisz kopię, aby móc go przywrócić) i sprawdź, czy jego brak wpływa na pojawienie się komunikatu o błędzie.
  6. Sprawdź ustawienia uprawnień plików – upewnij się, że pliki, do których próbujesz uzyskać dostęp, mają odpowiednie uprawnienia do odczytu i wykonywania działań.

Podsumowanie

Naprawa błędu 403 zależy od przyczyny problemu, a tych może być kilka. Jeżeli jesteś użytkownikiem, który chcąc wejść na stronę trafia na taki komunikat, najlepiej skontaktuj się z właścicielem strony internetowej, powinno mu zależeć, by jak najszybciej rozwiązać ten problem. Jeżeli jesteś właścicielem strony, która serwuje komunikat o błędzie 403 Twoim potencjalnym klientom – skontaktuj się z administratorem serwera, u niego powinieneś uzyskać więcej informacji.

Jednak, jeżeli po prostu szkoda Ci czasu na rozwiązywanie takich problemów technicznych – mam złoty środek na takie sytuacje – dysponuję dostępem do zaplecza technologicznego i zespołu świetnych fachowców. Pomożemy rozwiązać Twoje problemy ze stroną, a oprócz tego jeszcze ją wypromujemy! Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia – zapraszam do kontaktu. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.