Przez Zieliński Jerzy

Apple Business Connect

Zapewnienie widoczności swojej firmy w cyfrowym świecie jest kluczowym elementem sukcesu w dzisiejszym biznesie. Dlatego też Apple Business Connect staje się coraz bardziej niezbędnym narzędziem dla przedsiębiorców pragnących dotrzeć do swoich klientów za pomocą aplikacji Mapy na urządzeniach Apple. Podobnie jak w przypadku Google Maps, umożliwia ono użytkownikom znajdowanie firm, miejsc i usług w intuicyjny sposób. Czy w ogóle opłaca się poświęcać na to czas? Jak to działa? Więcej w tym artykule.

Jak działa Apple Business Connect?

Apple Business Connect umożliwia przedsiębiorcom samodzielne zarządzanie informacjami prezentowanymi na interaktywnej wizytówce w Mapach Apple. Podobnie jak w przypadku Map Google, platforma ta umożliwia dodawanie i aktualizowanie zdjęć, logotypów, opisów firmy, godzin pracy, kategorii i podkategorii działalności. Pomimo że Mapy Google cieszą się większą popularnością wśród użytkowników, nie oznacza to, że należy zrezygnować z obecności w ekosystemie Apple. Szczególnie jeśli grupa docelowa obejmuje użytkowników urządzeń Apple, warto zadbać o obecność w Mapach Apple. Warto także pamiętać, że udziały rynkowe systemu iOS stale rosną kosztem systemu Android, co sprawia, że obecność w Apple Business Connect może przynieść korzyści nawet dla firm skierowanych głównie do użytkowników Androida.

Apple Business Connect
https://www.apple.com/pl/business/connect/

Apple Business Manager: jak założyć konto?

Proces zakładania konta w Apple Business Manager, podobnie jak w przypadku Profilu Firmy w Google, składa się z kilku kroków. Na początek należy przejść do platformy Apple Business Connect, gdzie zostaną wyświetlone trzy opcje: dla firm posiadających do 25 lokalizacji, dla firm posiadających więcej niż 25 lokalizacji oraz dla partnerów zewnętrznych, takich jak agencje, które tworzą wizytówki dla klientów. 

Następnie, mamy możliwość skorzystania z istniejącego konta Apple ID lub utworzenia nowego. Rejestracja odbywa się na dedykowanej stronie internetowej (https://businessconnect.apple.com/). Konta Apple ID są również używane do synchronizacji danych między urządzeniami Apple, co umożliwia dostęp do kontaktów, kalendarza, notatek i innych danych na różnych urządzeniach. Po zalogowaniu się, wprowadzamy nazwę firmy oraz wybieramy lokalizację, a system zaciąga informacje teleadresowe, na które należy zwrócić uwagę pod kątem ich poprawności.

Kolejnym krokiem jest dodanie kategorii głównej działalności oraz opcjonalnych kategorii dodatkowych. W przypadku braku pewności co do wyboru kategorii, można skorzystać z wyszukiwarki fraz kluczowych związanych z działalnością firmy. Następnie określamy dni i godziny pracy naszej firmy, aby zapewnić użytkownikom aktualne informacje.

Po wypełnieniu danych, należy sprawdzić poprawność adresu i numeru telefonu, a opcjonalnie dodać numer DUNS, co może zwiększyć wiarygodność firmy. Na koniec, zatwierdzamy wizytówkę i przeprowadzamy ekspresową weryfikację, która może odbyć się telefonicznie lub za pomocą dokumentu potwierdzającego dane firmy, takiego jak opłacona faktura za media.

Co tak naprawdę można zrobić w Apple Business Connect?

W Apple Business Connect masz możliwość kompleksowego zarządzania wizerunkiem swojej firmy. Poprzez platformę możesz tworzyć i dostosowywać swoją wizytówkę, dodając różnorodne elementy, takie jak zdjęcia, grafiki, logotypy oraz godziny otwarcia. Dzięki temu możesz precyzyjnie prezentować swój biznes klientom i potencjalnym klientom. Ponadto, Apple Business Connect umożliwia szybką reakcję na potrzeby klientów poprzez zachęcanie ich do podejmowania różnorodnych działań, takich jak zamawianie jedzenia, rezerwowanie spotkań, dokonywanie zakupów biletów czy umawianie wizyt. Dodatkowo, platforma oferuje narzędzia do analizy efektywności Twoich działań, pozwalając śledzić, w jaki sposób klienci znajdują i korzystają z Twoich wizytówek i ofert. Dzięki tym danym możesz podejmować świadome decyzje, dostosowując strategię działania w celu zwiększenia zasięgu i skuteczności Twojej firmy.

Czy warto mieć Managera Apple?

To pytanie staje się coraz bardziej aktualne, zwłaszcza w kontekście ogromnej popularności Map Google. W Polsce, gdzie tylko 11% populacji korzysta z urządzeń Apple, perspektywy sukcesu nowej usługi od Apple mogą wydawać się ograniczone. Jednakże, mimo stosunkowo niewielkiej grupy użytkowników, Apple Business Connect stanowi dodatkową szansę na dotarcie do klientów oraz zapewnienie sobie darmowej reklamy. Ta możliwość przyciąga uwagę właścicieli firm i zachęca ich do bliższego poznania tego rozwiązania. Mimo że korzyści mogą nie być tak duże jak w przypadku rozwiązań konkurencyjnych, warto rozważyć obecność w tym ekosystemie, aby zwiększyć swoją widoczność i dotarcie do potencjalnych klientów.

Chcesz, żebym przeanalizował strategię marketingową Twojej firmy i wskazał konkretne wskazówki? Zadzwoń lub napisz – porozmawiajmy o tym podczas indywidualnej konsultacji.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)