Przez Zieliński Jerzy

Aktualizacja algorytmu Google 2023: sierpień

W świecie marketingu internetowego nowością nie jest, że Google co jakiś czas wprowadza zmiany w swoim tajemniczym algorytmie, który kształtuje wyniki wyszukiwania. Od pierwszych dni sierpnia tego roku rozchodziły się plotki, a raczej informacje zza kulis, sugerujące, że coś się szykuje. A teraz jest oficjalna informacja – nowa aktualizacja algorytmu Google już jest w trakcie wdrażania!

Chcesz zwiększyć zyski dzięki SEO?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Co wiemy na temat najnowszej aktualizacji algorytmu Google 2023? 

We wtorek, 22 sierpnia 2023, Google oficjalnie poinformował na Twitterze, że pracuje nad nową aktualizacją algorytmu wyszukiwarki. Jej celem jest poprawa jakości wyników wyszukiwania – chodzi o nieustające dążenie Giganta z Mountain View, by użytkownicy trafiali na treści naprawdę wartościowe i przydatne. 

źródło: Twitter

Co wiemy na temat najnowszej aktualizacji algorytmu Google 2023? Niestety niewiele. Jak na razie pewne jest wyłącznie to, że przyjdzie nam poczekać na szczegóły i efekty – do pełnej implementacji nowego algorytmu może upłynąć do dwóch tygodni. Dotychczasowe aktualizacje, które miały miejsce w bieżącym roku właśnie tyle trwały. Pewne jest, że Google poinformuje o zakończeniu wdrażania algorytmu w Panelu stanu wyszukiwarki Google.

źródło: Panel stanu wyszukiwarki

Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolejnym głębokim update’em Core algorytmu, wpisującym się w długoletnią strategię Google polegającą na dostarczaniu użytkownikom jeszcze lepszych i bardziej wartościowych rezultatów. Teraz doceniane będą treści spełniające kryteria EEAT (Expertise, Authoritativeness, and Trustworthiness) oraz Helpful Content. To oznacza, że zawartość, która nie niesie ze sobą wartości lub została stworzona tylko w celu wypełnienia strony, może zostać potraktowana przez Google jako nisko jakościowa, czyli nieatrakcyjna dla użytkowników wyszukiwarki. 

Czego spodziewać się po najnowszej aktualizacji algorytmu?

Właściwie wszystkiego! Bo wszystko to, co może wpłynąć negatywnie na jakość doświadczeń użytkownika Twojej strony internetowej, może teraz odbić się na jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Twój ruch organiczny może wzrosnąć, utrzymać się lub niestety spaść. Dlatego w najbliższych tygodniach zaleca się śledzenie pozycji swojej witryny. Jeśli zauważysz zmiany, to prawdopodobnie wynik najnowszej aktualizacji. Bez względu na to, co się stanie, nie panikuj – samo Google sugeruje, że w przypadku spadków pozycji i ruchu nie warto rzucać się od razu do przeprowadzania rewolucji na stronie. Skupienie się na poprawie jakości treści na przestrzeni kolejnych miesięcy może okazać się kluczem do odzyskania utraconych pozycji.

Podsumowanie

Zmiany w algorytmach Google to nieunikniony element świata internetowego. Pozostaje nam dostosować się i inwestować w wartościową treść oraz atrakcyjne doświadczenia dla użytkowników. W końcu to one są najskuteczniejszą bronią w starciu o wysokie pozycje w SERPach.

Szukasz bezpiecznego i skutecznego SEO? Jestem do dyspozycji!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.