Przez Zieliński Jerzy

SEO a PR firmy – jak to pogodzić?

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, skuteczne wykorzystanie zarówno SEO, jak i PR jest kluczem do osiągnięcia sukcesu i zwiększenia widoczności marki. Dzisiaj skupię się na tym, jak pogodzić skuteczne pozycjonowanie i PR firmy.

SEO PR – pozycjonowanie wizerunkowe

Pozycjonowanie wizerunkowe, znane również jako SEO PR, to strategia, która koncentruje się na optymalizacji treści pod kątem poprawy widoczności i reputacji marki w wynikach wyszukiwania. Celem pozycjonowania wizerunkowego jest umieszczenie treści PR w pierwszych wynikach wyszukiwania dla kluczowych fraz związanych z marką.

Pozycjonowanie wizerunkowe może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, umieszczenie treści PR w czołowych wynikach wyszukiwania wpływa na wzrost widoczności marki i zwiększenie jej rozpoznawalności. Po drugie, wartościowe informacje i treści o marce w pierwszych wynikach wyszukiwania przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku i reputacji marki. To z kolei wpływa na zaufanie konsumentów i może przekładać się na większą liczbę klientów.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

1. Wspólne cele i strategie

Czasy, kiedy SEO wiązało się głównie ze SPAMowaniem linkami i treścią niskiej jakości już dawno minęły. Planując link building i inne działania SEO, warto więc mieć na uwadze nie tylko pozycjonowanie, ale też wizerunek marki, który budujesz w sieci. Aby skutecznie pogodzić SEO PR, ważne jest zrozumienie wspólnych celów. Zarówno SEO, jak i PR mają na celu zwiększenie widoczności marki, budowanie reputacji, generowanie ruchu na stronie internetowej oraz dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów. Istotne jest, aby wdrażając te strategie, mieć na uwadze, jakie wartości chcemy przekazać użytkownikom, żeby wzmocnić markę.

2. Badanie słów kluczowych i media relations

Prawdopodobnie każdy z nas zna pojęcie PR. Co to jest i jak łączy się z SEO? Pozycjonowanie można wykorzystać w PR przede wszystkim pod względem słów kluczowych. Badanie słów kluczowych pozwala zidentyfikować popularne frazy, które potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarki. Te same słowa kluczowe można wykorzystać w treściach PR, takich jak komunikaty prasowe, artykuły lub wywiady. Dzięki temu można zwiększyć widoczność marki zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i w mediach.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

3. Kreowanie wartościowych treści a PR firmy

Zarówno przy pozycjonowaniu, jak i prowadząc działania PR, tworzenie wartościowych treści jest kluczowe. Content marketing odgrywa istotną rolę zarówno w SEO, jak i PR. Tworzenie treści o wysokiej jakości, które odpowiadają na pytania i potrzeby użytkowników, pozwala przyciągnąć ich uwagę, zwiększyć ruch na stronie oraz zbudować silny wizerunek marki. Wysokiej jakości treści są częściej udostępniane i linkowane przez inne strony internetowe, co z kolei pozytywnie wpływa na pozycjonowanie i reputację firmy.

4. Budowanie relacji z mediami i influencerami

Budowanie relacji z mediami i influencerami to kluczowy aspekt działań PR. To relacje pozwalają dotrzeć do szerszej publiczności i zwiększyć zasięg komunikacji. Współpraca z influencerami pomaga w promocji marki i generowaniu zaangażowania. Warto nawiązać trwałe relacje z mediami i influencerami, aby promować swoją markę oraz tworzyć wartościowe i angażujące treści.

5. Analiza danych i optymalizacja

W SEO PR bardzo ważna jest też analiza danych i optymalizacja działań. Monitorowanie wyników, takich jak pozycje w wyszukiwarkach, ruch na stronie czy zwrot z inwestycji pozwalają udoskonalać strategię marketingową i rozpoznawać obszary, które wymagają poprawy.

Jak budować silny wizerunek marki? Duże znaczenie ma konsekwencja: zarówno przy SEO, jak i działaniach PR. Potrzebujesz bardziej szczegółowych wskazówek? Skontaktuj się ze mną!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.