Przez Zieliński Jerzy

Współczynnik konwersji e-commerce: jak mierzyć?

Czy wiesz, jak skutecznie śledzić i analizować konwersje w Twoim sklepie internetowym? Bez odpowiednich narzędzi, taka analiza może być trudna i czasochłonna, a przede wszystkim – niemiarodajna. W tym artykule przedstawię Ci kilka narzędzi, które kontrolować współczynnik konwersji e-commerce, a tym samym poprawić wyniki sprzedażowe Twojego sklepu internetowego.

Chcesz bardziej kompleksowego wsparcie w marketingu w Twoim e-commerce? Skontaktuj się ze mną!

Narzędzia: jak mierzyć współczynnik konwersji e-commerce?

Współczynnik w konwersji e-commerce można mierzyć na wiele sposobów. Zastosowanie znajdują różne narzędzia, a to, które jest najlepsze, w dużej mierze zależy po prostu od indywidualnych preferencji.

1. Google Analytics

Google Analytics to jedno z najpopularniejszych narzędzi do monitorowania ruchu na stronie internetowej. Dzięki temu narzędziu możesz poznać źródło ruchu na Twojej stronie, prześledzić ścieżki użytkowników, sprawdzić popularność poszczególnych produktów oraz analizować konwersje.

2. Hotjar

Hotjar to narzędzie, które pozwala Ci zobaczyć, jak użytkownicy poruszają się po Twojej stronie internetowej. Dzięki temu narzędziu możesz zobaczyć, gdzie użytkownicy klikają, jak przewijają stronę oraz jak długo pozostają na konkretnej podstronie.

3. Crazy Egg

Crazy Egg to kolejne narzędzie, które pozwala na monitorowanie ruchu na stronie internetowej. Dzięki temu narzędziu możesz zobaczyć, jak użytkownicy poruszają się po Twojej stronie, które elementy są najczęściej klikane oraz jak długo pozostają na konkretnej stronie.

4. Visual Website Optimizer

Visual Website Optimizer to narzędzie, które pozwala na testowanie różnych wersji strony internetowej w celu zwiększenia konwersji. Dzięki temu narzędziu możesz zmienić kolor przycisków, nagłówków czy tekstu na stronie i sprawdzić, która wersja przyciąga więcej klientów. Opiera się na prostej, ale bardzo skutecznej zasadzie testów A/B.

5. Optimizely

Optimizely to kolejne narzędzie do testowania różnych wersji strony internetowej, żeby wybrać tę najlepszą z perspektywy użytkownika. Tutaj również wszystko opiera się na testowaniu A/B – optymalizacja współczynnika konwersji zaczyna się od stworzenia najlepszej możliwej wersji Twojej strony internetowej.

6. Mouseflow

Mouseflow to narzędzie, które pozwala na rejestrowanie ruchu na stronie internetowej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu narzędziu możesz zobaczyć, jak użytkownicy poruszają się po Twojej stronie, jakie problemy napotykają oraz jakie zmiany należy wprowadzić, aby zwiększyć konwersję.

7. Contentsquare (dawniej ClickTale)

Narzędzie Contentsquare pozwala na rejestrowanie ruchu na stronie internetowej oraz analizowanie zachowań użytkowników. Dzięki temu narzędziu możesz zobaczyć, gdzie użytkownicy klikają, jak przewijają stronę oraz jak długo pozostają na konkretnej podstronie.

8. Matomo (dawniej Piwik)

Matomo to narzędzie, które pozwala na śledzenie ruchu na stronie internetowej oraz analizowanie zachowań użytkowników. Dzięki temu narzędziu możesz zobaczyć, skąd pochodzą użytkownicy, jakie strony przeglądają oraz jakie produkty kupują. Na tle konkurencji wyróżnia się koncentracją na bezpieczeństwie danych.

9. Kissmetrics

Kissmetrics to narzędzie, które pozwala na śledzenie ruchu na stronie internetowej oraz analizowanie zachowań użytkowników. Dzięki temu narzędziu możesz zobaczyć, skąd trafiają do Ciebie użytkownicy, jakie produkty przeglądają i kupują, co sprawia, że opuszczają stronę itp.

10. Google Tag Manager

Google Tag Manager to popularne narzędzie, które pozwala na łatwe dodawanie i zarządzanie kodami śledzącymi na stronie internetowej. Dzięki temu narzędziu możesz łatwo śledzić ruch na stronie oraz konwersje.

Konwersja w sklepie internetowym to podstawa, jeśli chodzi o mierzenie skuteczności. Dzięki odpowiednim narzędziom, takim jak Google Analytics, Hotjar czy Crazy Egg, możesz łatwo śledzić ruch na swojej stronie, analizować zachowania użytkowników, mierzyć współczynnik konwersji e-commerce oraz wprowadzać zmiany, które pomogą Ci zwiększyć konwersję i wyniki sprzedażowe.

Dodaj komentarz.