Przez Zieliński Jerzy

Skrypty Google Ads

Poznaj skrypty Google Ads! Kampanie Google Ads potrzebują stałej kontroli, optymalizacji, weryfikacji wprowadzanych zmian. Nie uciekniesz od tego, jeżeli zależy Ci na osiągnięciu dobrego efektu marketingowego i sprzedażowego. Jednak warto wiedzieć, że jest też spory obszar działań, które zrealizujesz na bardzo dobrym poziomie, bez konieczności ogromnego zaangażowania ze swojej strony.

Skrypty Google Ads – co to?

Ze strony praktycznej – to realna pomoc w zarządzaniu kontem Google Ads. Natomiast w aspekcie technicznym skrypty Google są fragmentami kodu JavaScript. Skrypty działają na podobnej zasadzie jak skrypty JavaScript, ale są dostępne tylko w panelu Google Ads. Są narzędziami automatyzacji, które pozwalają na łatwiejsze i skuteczniejsze zarządzanie kampaniami reklamowymi w Google Ads. Dzięki skryptom można automatyzować różne procesy, takie jak dostosowywanie stawek, analiza wyników kampanii czy generowanie raportów. Na szczęście ich stosowanie nie wymaga specjalnej znajomości języka JavaScript. Google wraz ze skryptami dostarcza informacji w jaki sposób zaimplementować je na swoim koncie. Skrypty znajdziesz w oficjalnej bibliotece skryptów.

Kiedy stosować skrypty?

Faktem jest, że najbardziej przydatne są przy zarządzaniu kilkoma kampaniami na dużych kontach. Chociaż, jeżeli chcesz je przetestować chociażby przy uruchomieniu kampanii po weekendzie czy zmiany budżetu, oczywiście możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, że zmiany wprowadzone na koncie za pomocą skryptów są nieodwracalne. 

Jak wykorzystywać skrypty w różnego rodzaju kampaniach?

Skrypty Google Ads można wykorzystać w różnych typach kampanii, w tym w:

 • Kampaniach wyszukiwania – skrypty Google Ads pozwalają na automatyzację procesów takich jak generowanie słów kluczowych, dostosowywanie stawek i analiza wyników kampanii.
 • Kampaniach remarketingowych – możliwa jest automatyzacja śledzenia działań użytkowników na stronie internetowej i wyświetlanie reklam remarketingowych dla tych, którzy opuścili stronę internetową bez dokonania zakupu.
 • Kampaniach produktowych – automatycznie da się aktualizować dane produktowe, dostosowywać stawki i wyświetlać reklamy produktowe na podstawie preferencji użytkowników.

Do dyspozycji masz cały szereg gotowych skryptów, uszeregowanych zgodnie z zadaniami, które mają zrealizować. I tak, możesz skorzystać ze skryptów wtedy gdy chcesz:

 • optymalizować stawki kliknięć w kampaniach;
 • wprowadzać zmiany w strukturze kampani;
 • generować raporty z wybranych obszarów działań;
 • niezwłocznie wyłapywać błędy związane z działaniami na swoim koncie. 

Jakie skrypty Google Ads są najbardziej przydatne?

Oto kilka najbardziej użytecznych skryptów Google Ads:

 • Skrypt wykluczający słowa kluczowe – pozwala na automatyczne wykluczanie słów kluczowych, które nie przynoszą konwersji lub są zbyt kosztowne.
 • Skrypt automatycznego dostosowywania stawek – pozwala na automatyczne dostosowywanie stawek w zależności od konwersji lub kosztów kliknięcia.
 • Skrypt analizy wyników kampanii -umożliwia automatyczną analizę wyników kampanii i generowanie raportów, które pozwalają na łatwiejsze monitorowanie postępów i podejmowanie decyzji na podstawie danych.
 • Skrypt generujący reklamy dynamiczne – pozwala na automatyczne generowanie reklam na podstawie danych produktowych, co pomaga w osiągnięciu lepszych wyników kampanii reklamowych.

Jeżeli masz jakikolwiek problem z optymalizacją kampani i nawet skrypty Google Ads nie rozwiązują go w sposób wystarczający – możesz skorzystać z mojego doświadczenia i wiedzy. 

Dodaj komentarz.