Przez Zieliński Jerzy

Kampania retargetingowa z Criteo w 3 krokach

Wykorzystując potencjał retargetingu, można dotrzeć do użytkowników, którzy już wykazali zainteresowanie naszymi produktami lub usługami, i skłonić ich do ponownej interakcji i finalizacji transakcji. W tym artykule przedstawiam trzy kluczowe kroki, które pomogą Ci stworzyć efektywną kampanię retargetingową i maksymalizować wyniki reklamowe.

Jak działa Criteo Dynamic System?

Criteo Dynamic System to zaawansowane narzędzie retargetingowe, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do efektywnego docierania do odbiorców. Działa na zasadzie wyświetlania użytkownikom reklam produktów, które wcześniej przeglądali, w celu skłonienia ich do dokonania zakupu.

Można powiedzieć, że Criteo Dynamic Retargeting idzie nawet o krok dalej. Zamiast ograniczać się tylko do pokazywania przeglądanych produktów, dzięki swoim zaawansowanym algorytmom AI, Criteo poszukuje najlepszych dopasowań spośród całego asortymentu dostępnego na stronie internetowej. Wykorzystuje analizę danych i predykcję, aby określić, które produkty są najbardziej interesujące dla danego użytkownika.

Ważnym elementem działania Criteo Dynamic System jest dostosowywanie rodzaju kreatywnej treści reklamowej, a także odpowiedniego momentu i miejsca jej wyświetlenia. Algorytm Criteo samodzielnie optymalizuje te parametry, aby jak najskuteczniej przyciągnąć uwagę użytkownika i skłonić go do zakupu.

Criteo jest również w stanie śledzić użytkowników na różnych urządzeniach, takich jak komputery, smartfony i tablety. Dzięki temu, jeśli użytkownik zaczyna przeglądanie produktów na jednym urządzeniu, a następnie przechodzi na inne, Criteo jest w stanie kontynuować reklamowanie i personalizować treści, zapewniając spójne doświadczenie dla użytkownika.

Warto zauważyć, że im więcej użytkowników odwiedza stronę, tym lepiej dla systemu Criteo. Większa liczba danych pozwala algorytmom na jeszcze lepsze dopasowanie reklam, zwiększając ich skuteczność i szanse na generowanie konwersji.

Instrukcja – integracja sklepu internetowego z Criteo

Dzięki zaawansowanemu działaniu Criteo Dynamic System, firmy mogą osiągnąć lepsze wyniki remarketingu, dotrzeć do odpowiednich odbiorców i zwiększyć skuteczność swoich kampanii reklamowych.

Krok 1: Założenie konta w Criteo 

Aby rozpocząć integrację swojego sklepu z Criteo, należy założyć konto w serwisie. Przejdź na stronę Criteo i utwórz nowe konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Krok 2: Skonfigurowanie katalogu produktów 

Po zalogowaniu się na swoje konto Criteo, przejdź do zakładki „Management Center” i kliknij na „Product Catalog”. Zobaczysz dwie opcje: „E-commerce platform” oraz „Product catalog URL”.

  • Jeśli korzystasz z platformy e-commerce, takiej jak Shopify, Prestashop, Magento lub wtyczki Woocommerce dla WordPressa, wybierz opcję „E-commerce platform”. Criteo automatycznie zsynchronizuje się z katalogiem produktów dostępnym na Twojej stronie.
  • Jeśli Twoja platforma e-commerce nie jest wymieniona powyżej, będziesz potrzebować pliku produktowego w formacie CSV lub XML, dostosowanego do wymagań Criteo. 

Krok 3: Dodanie kodu Criteo OneTag do strony 

Aby w pełni wykorzystać możliwości Criteo, zaleca się dodanie kodu Criteo OneTag na stronę swojego sklepu. Criteo OneTag to fragment kodu JavaScript, który umożliwia platformie monitorowanie zachowań użytkowników na Twojej stronie i personalizowanie reklam w bardziej skuteczny sposób.

Możesz dodać Criteo OneTag na stronę swojego sklepu na dwa sposoby:

  • Za pomocą Google Tag Managera: Jeśli korzystasz z Google Tag Managera, możesz dodać kod Criteo OneTag poprzez to narzędzie. Utwórz nowy tag w Google Tag Managerze i wklej w nim kod Criteo OneTag. Następnie opublikuj zmiany w Google Tag Managerze.
  • Ręczne dodanie kodu: Jeśli nie korzystasz z Google Tag Managera, możesz ręcznie dodać kod Criteo OneTag do odpowiedniego miejsca na stronie swojego sklepu. Skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za tworzenie i zarządzanie stroną internetową lub edytuj kod strony, aby wkleić kod Criteo OneTag.

Podsumowanie

Integracja sklepu internetowego z Criteo jest stosunkowo prostym procesem. Wymaga utworzenia konta w Criteo, skonfigurowania katalogu produktów oraz dodania kodu Criteo OneTag na stronę sklepu. Pamiętaj, że integracja Criteo umożliwi Ci lepsze docieranie do odpowiednich odbiorców, dlatego naprawdę warto się jej podjąć.

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy i chcesz maksymalnie zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży – zrób to z moją pomocą. Specjalizuję się w optymalizacji marketingu dla sklepów internetowych, dlatego możesz skorzystać z mojego doświadczenia i znajomości najlepszych narzędzi dla e-commerce. Ze mną unikniesz błędów i zaczniesz zarabiać więcej. Sprawdź mnie!

Dodaj komentarz.