Przez Zieliński Jerzy

CPA co to?

System reklamowy Google Ads to morze możliwości. I tak jedną z bardzo ciekawych opcji jest strategia docelowy CPA – co to i kiedy warto ją stosować? Przede wszystkim pozwala tak wykorzystać środki reklamowe, by przynosiły jak najwięcej konwersji – a  przecież właśnie na tym wszystkim w e-commerce najbardziej zależy. Dlatego jeżeli jeszcze nie znasz tej strategii, warto się nią zainteresować.    

CPA co to?

CPA, czyli Cost Per Action, można przetłumaczyć jako koszt działania. Pojęcie to funkcjonuje w marketingu internetowym i odnosi się do takiego rozliczenia za reklamy internetowe, gdzie płatność następuje wtedy, gdy użytkownik – klient wykona określone działanie. W Cost Per Action Google Ads najczęściej chodzi o zakup,  przesłanie formularza czy wybór numeru telefonu. 

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Jak obliczyć Cost Per Action?

Celem obliczenia tego wskaźnika należy podsumować całkowity koszt kampanii i podzielić go przez liczbę pozyskanych konwersji. Obliczenie Google Ads Cost Per Action nie jest trudne, a daje dobry ogląd na wyniki reklam.

Czym jest Docelowy CPA?

W kontekście systemu reklamowego Google Ads Cost Per Action to jedna z inteligentnych strategii ustalania stawek. Jej zadaniem jest pomoc w uzyskaniu jak największej liczby konwersji. Tworząc strategię ustalania stawek Docelowy koszt CPA określa się koszt, jaki jest się gotowym ponieść za każdą konwersję. System działa automatycznie w momencie wyszukiwania wyrażenia kluczowego związanego z daną działalnością system oblicza prawdopodobieństwo uzyskania konwersji z tej właśnie aukcji i w ten sposób reguluje wysokość stawki oferowanej za kliknięcie. 

Możesz spodziewać się, że CPA będzie wyższy niż koszty kliknięć w modelu rozliczeń CPC. System oblicza koszt Cost Per Action biorąc pod uwagę również szacunkową liczbę kliknięć, których potrzeba, by uzyskać konwersję. Aby obniżyć ten koszt warto popracować nad zwiększeniem konwersji – np. poprzez dopracowanie strony docelowej.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego warto rozliczać się w modelu CPA?

CPA Ads to jeden z najbezpieczniejszych modeli rozliczeń – z perspektywy reklamodawcy. Wszystko dzięki temu, że koszty ponosi się tylko wtedy, gdy uzyska się ze strony klientów pożądane działanie. Rozliczenie za sprzedaż, pozyskany lead czy wypełnienie formularza kontaktowego jest namacalnym dowodem na skuteczność kampanii. I to przy odpowiednim oszacowaniu kosztów, może być najbardziej opłacalne.

Podsumowanie

Rozliczanie na podstawie CPA Google Ads to jedna z możliwości – na pewno warta uwagi, jeżeli zależy Ci na rozliczeniu za realne efekty z reklam. Skontaktuj się ze mną, jeśli potrzebujesz wsparcia w optymalizacji kampanii Google Ads. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.