Przez Zieliński Jerzy

Co nowego w Google Ads? Czerwiec – lipiec 2023

Z Google Ads nie ma nudy – czy to jesień, zima, czy wreszcie lato – co chwilę dzieje się coś, co może znacząco wpłynąć na Twoje reklamy, możliwość dotarcia do klientów, itp. Łap garść informacji o nowinkach, które Google zaserwowało w trakcie ostatnich tygodni, i trochę o tym, czego spodziewać się w najbliższym czasie. 

Chcesz zwiększyć zyski dzięki Google Ads?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Program weryfikacji reklamodawców do aktualizacji

W czerwcu Google wprowadził aktualizację, która ma przełożyć się na zwiększenie przejrzystości procesu weryfikacji. Pojawiły się też instrukcje dla agencji reklamowych – jak przeprowadzić weryfikację w ramach produktu. Źródło: Support Google.

Zmiany zasad związanych ze znakami towarowymi 

Weszły w życie dokładnie wczoraj – czyli 24 lipca 2023 r. 

Google komunikuje:

źródło: Support Google

W praktyce zmiana ta odnosi się do rozpatrywania skarg dot. znaków towarowych tylko w przypadku konkretnych reklamodawców i reklam – nie jak wcześniej wszystkich z branży właściciela znaku towarowego.

Zmiana zasad dot. przejrzystości reklam

Je również zapowiedziano na lipiec br. Google będzie udostępniać (w Centrum przejrzystości reklam oraz w komunikatach wyświetlanych w reklamach) informacje na temat reklamodawcy – np. jego nazwa, lokalizacja. Zmiana dotyczy wszystkich reklamodawców działających na platformach Google, zarówno tych zweryfikowanych (w ramach Programu weryfikacji reklamodawców), jak i jeszcze nie. 

Wykluczenia w kampanii Performance Max 

Na kontach Google Ads pojawia się możliwość dodawania wykluczeń marek na poziomie kampanii Performance Max. 

źródło: Support Google

Zmiany zasad dot. reklam podlegających ograniczeniom

Na koniec sierpnia zapowiadana jest zmiana, która dotknie reklamodawców  korzystających z modułów do śledzenia kliknięć. Od końca wakacji można będzie używać wyłącznie certyfikowanych modułów w funkcji szablonu śledzenia. Reklamodawcy, korzystający z modułów do śledzenia kliknięć przed 28 sierpnia, bez zmian i bez ograniczeń mogą korzystać z funkcji szablonu śledzenia. Źródło: Support Google.

Więcej funkcji i możliwości w  Performance Max

  1. Inteligentne określanie stawek, optymalizujące reklamy Google pod kątem konwersji polegających na sprzedaży w sklepie stacjonarnym.
  2. Możliwość całościowego pomiaru z obliczeniami zwrotu z nakładów na reklamę (ROAS) dla konwersji online i offline.
  3. Wprowadzenie jednolitej metodologii raportowania wizyt i sprzedaży w sklepie stacjonarnym, co pozwala reklamodawcom uzyskać cenny wgląd w efektywność swoich działań reklamowych i podejmować lepiej przemyślane decyzje na przyszłość. Źródło: Support Google
Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

I jeszcze więcej funkcji w kampaniach Performance Max

Nowe ustawienie kampanii z dopasowaniem przybliżonym pozwala ograniczyć ruch do wyników wyszukiwania obejmujących dokładnie te marki, które jako reklamodawca wskażesz. Zastosowanie ograniczeń dotyczących marki z dopasowaniem przybliżonym pozwala uzyskać większy zasięg i podnieść skuteczność.

Dzięki zastosowaniu wykluczeń fraz brandowych, kampanie Performance Max zyskują dodatkową kontrolę, umożliwiając uniknięcie wyświetlania reklam związanych z marką, które nie są pożądane przez reklamodawcę w zasobach wyszukiwania i Zakupach Google.

Te wykluczenia dają możliwość blokowania ruchu związanego z błędami ortograficznymi oraz wyszukiwaniami marki w języku obcym. Reklamodawcy mają także możliwość wyboru z listy marek, które chcą wykluczyć, w tym własnych haseł związanych z marką. To pozwala na lepszą ochronę reputacji i precyzyjniejsze zarządzanie kampaniami, eliminując niepożądane aspekty i skupiając się na osiąganiu bardziej efektywnych wyników.

Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu kampanii Google Ads? Skorzystaj z mojej pomocy!

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.