Przez Zieliński Jerzy

Co nowego w Google Ads? Czerwiec – lipiec 2023

Z Google Ads nie ma nudy – czy to jesień, zima, czy wreszcie lato – co chwilę dzieje się coś, co może znacząco wpłynąć na Twoje reklamy, możliwość dotarcia do klientów, itp. Łap garść informacji o nowinkach, które Google zaserwowało w trakcie ostatnich tygodni, i trochę o tym, czego spodziewać się w najbliższym czasie. 

Program weryfikacji reklamodawców do aktualizacji

W czerwcu Google wprowadził aktualizację, która ma przełożyć się na zwiększenie przejrzystości procesu weryfikacji. Pojawiły się też instrukcje dla agencji reklamowych – jak przeprowadzić weryfikację w ramach produktu. Źródło: Support Google.

Zmiany zasad związanych ze znakami towarowymi 

Weszły w życie dokładnie wczoraj – czyli 24 lipca 2023 r. 

Google komunikuje:

źródło: Support Google

W praktyce zmiana ta odnosi się do rozpatrywania skarg dot. znaków towarowych tylko w przypadku konkretnych reklamodawców i reklam – nie jak wcześniej wszystkich z branży właściciela znaku towarowego.

Zmiana zasad dot. przejrzystości reklam

Je również zapowiedziano na lipiec br. Google będzie udostępniać (w Centrum przejrzystości reklam oraz w komunikatach wyświetlanych w reklamach) informacje na temat reklamodawcy – np. jego nazwa, lokalizacja. Zmiana dotyczy wszystkich reklamodawców działających na platformach Google, zarówno tych zweryfikowanych (w ramach Programu weryfikacji reklamodawców), jak i jeszcze nie. 

Wykluczenia w kampanii Performance Max 

Na kontach Google Ads pojawia się możliwość dodawania wykluczeń marek na poziomie kampanii Performance Max. 

źródło: Support Google

Zmiany zasad dot. reklam podlegających ograniczeniom

Na koniec sierpnia zapowiadana jest zmiana, która dotknie reklamodawców  korzystających z modułów do śledzenia kliknięć. Od końca wakacji można będzie używać wyłącznie certyfikowanych modułów w funkcji szablonu śledzenia. Reklamodawcy, korzystający z modułów do śledzenia kliknięć przed 28 sierpnia, bez zmian i bez ograniczeń mogą korzystać z funkcji szablonu śledzenia. Źródło: Support Google.

Więcej funkcji i możliwości w  Performance Max

  1. Inteligentne określanie stawek, optymalizujące reklamy Google pod kątem konwersji polegających na sprzedaży w sklepie stacjonarnym.
  2. Możliwość całościowego pomiaru z obliczeniami zwrotu z nakładów na reklamę (ROAS) dla konwersji online i offline.
  3. Wprowadzenie jednolitej metodologii raportowania wizyt i sprzedaży w sklepie stacjonarnym, co pozwala reklamodawcom uzyskać cenny wgląd w efektywność swoich działań reklamowych i podejmować lepiej przemyślane decyzje na przyszłość. Źródło: Support Google

I jeszcze więcej funkcji w kampaniach Performance Max

Nowe ustawienie kampanii z dopasowaniem przybliżonym pozwala ograniczyć ruch do wyników wyszukiwania obejmujących dokładnie te marki, które jako reklamodawca wskażesz. Zastosowanie ograniczeń dotyczących marki z dopasowaniem przybliżonym pozwala uzyskać większy zasięg i podnieść skuteczność.

Dzięki zastosowaniu wykluczeń fraz brandowych, kampanie Performance Max zyskują dodatkową kontrolę, umożliwiając uniknięcie wyświetlania reklam związanych z marką, które nie są pożądane przez reklamodawcę w zasobach wyszukiwania i Zakupach Google.

Te wykluczenia dają możliwość blokowania ruchu związanego z błędami ortograficznymi oraz wyszukiwaniami marki w języku obcym. Reklamodawcy mają także możliwość wyboru z listy marek, które chcą wykluczyć, w tym własnych haseł związanych z marką. To pozwala na lepszą ochronę reputacji i precyzyjniejsze zarządzanie kampaniami, eliminując niepożądane aspekty i skupiając się na osiąganiu bardziej efektywnych wyników.

Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu kampanii Google Ads? Skorzystaj z mojej pomocy!

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)