Przez Zieliński Jerzy

Weryfikacja wizytówki Google Moja Firma

Google Moja Firma (Google My Business) umożliwia właścicielom firm stworzenie i zarządzanie wizytówkami swoich firm w wyszukiwarce Google oraz na mapach Google. Jak już pisałem w tym artykule – założenie wizytówki to dość prosta sprawa, a z moim instruktażem zrobisz to już w 10 minut. Dzisiaj nieco szerzej o tym, jak prosta jest weryfikacja wizytówki Google. Przeczytaj o sposobach, które masz do wyboru – jest ich kilka i na pewno znajdziesz tu najwygodniejszą dla siebie formę.

Google Moja Firma weryfikacja – dostępne metody

Aktualnie Google udostępnia 5 sposobów, dzięki którym weryfikacja wizytówki Google przebiega sprawnie i wygodnie dla właściciela firmy.

Telefon lub SMS

Metoda weryfikacji wizytówki Google Moja Firma za pomocą telefonu lub SMS jest jednym z najprostszych sposobów potwierdzenia autentyczności wizytówki. Po wyborze tej metody weryfikacji, Google wyśle na podany numer telefonu kod weryfikacyjny. Wystarczy wprowadzić kod weryfikacyjny na wizytówce Google Moja Firma, aby potwierdzić, że jest się właścicielem firmy i że faktycznie chce się zarządzać wizytówką w Google.

Aby skorzystać z tej metody weryfikacji, wybierz opcję „weryfikacja telefonem” lub „weryfikacja SMS” podczas procesu weryfikacji wizytówki Google Moja Firma. Następnie należy podać numer telefonu, na który ma zostać wysłany kod weryfikacyjny.

Kod weryfikacyjny zwykle jest generowany automatycznie i wysyłany w ciągu kilku minut od momentu wyboru tej metody weryfikacji Google Moja Firma. Kontakt telefoniczny jest jedną z najszybszych metod, żeby potwierdzić, że jesteś właścicielem swojej wizytówki.

Weryfikacja Google Moja Firma za pomocą telefonu lub SMS jest szybka i wygodna, ponieważ nie wymaga korzystania z poczty tradycyjnej lub e-maila. Dodatkowo, wysyłanie kodu weryfikacyjnego na numer telefonu zwiększa poziom bezpieczeństwa, ponieważ potencjalni oszuści nie będą mogli przejąć kontroli nad wizytówką, jeśli nie mają dostępu do telefonu właściciela firmy.

weryfikacja wizytówki Google
Przykład wizytówki Google Moja Firma

E-mail

Metoda weryfikacji wizytówki Google Moja Firma za pomocą e-maila jest jednym z dostępnych sposobów potwierdzenia autentyczności wizytówki. Gdy wybierzesz tę metodę weryfikacji, Google wyśle na podany adres e-mail kod weryfikacyjny. Należy wprowadzić kod weryfikacyjny na wizytówce Google Moja Firma. Kontakt e-mail również jest szybką i wygodną metodą, żeby potwierdzić, że jesteś właścicielem wizytówki GMF.

Aby skorzystać z tej metody weryfikacji, właściciel firmy powinien wybierz opcję „weryfikacja e-mailem” podczas procesu weryfikacji wizytówki Google Moja Firma. Następnie podaj adres e-mail, na który ma zostać wysłany kod weryfikacyjny. Kod weryfikacyjny jest generowany automatycznie i wysyłany na podany adres e-mail. 

Weryfikacja wizytówki Google za pomocą e-maila jest bardzo popularna, ponieważ to po prostu wygodne. Jednak warto mieć na uwadze, że w przypadku niektórych firm, adres e-mail może być zbyt mało wiarygodnym źródłem weryfikacji, co może skłonić Google do wymagania innych metod weryfikacji.

Nagrywanie filmu

Nagrywanie filmu to kolejny sposób, w jaki potwierdzona może zostać wizytówka Google. Weryfikacja wideo wymaga trochę więcej zachodu, jednak ta metoda weryfikacji jest dostępna tylko dla wybranych rodzajów firm, takich jak restauracje lub hotele, i to tylko w niektórych krajach.

Aby skorzystać z tej metody weryfikacji, trzeba nagrać krótki film przedstawiający wnętrze swojej firmy oraz pokazujący, że jest ona rzeczywiście otwarta dla klientów. Następnie, przesyłasz nagranie do Google, a zespół Google za jego pomocą weryfikuje autentyczność firmy. Ostatnim elementem działania ze strony Google jest powiadomienie właściciela wizytówki o wyniku weryfikacji.

Ta metoda weryfikacji wizytówki Google Moja Firma za pomocą nagrania ma na celu zapewnienie, że wizytówki przedstawiają rzeczywiste firmy. Wyłącznie takie, które faktycznie istnieją i są otwarte dla klientów. Ta metoda weryfikacji może być również przydatna dla firm, które nie mają stałego adresu, takich jak stoiska na targach lub stragany.

Muszę jednak podkreślić, że dostępność tej metody weryfikacji oraz wymagania dotyczące nagrania filmowego mogą się różnić w zależności od kraju i rodzaju firmy.

Rozmowa wideo na żywo

Aby skorzystać z tej metody weryfikacji, właściciel firmy musi zaplanować wideo-rozmowę z pracownikiem Google, który przeprowadzi weryfikację wizytówki. Podczas takiej rozmowy, właściciel firmy przedstawia swoją firmę oraz udowodnia, że jest ona rzeczywiście otwarta dla klientów. Pracownik Google może poprosić również o wirtualne zwiedzenie wnętrza firmy lub pokazanie dokumentów, takich jak rachunki za media czy umowy najmu.

Po zakończeniu rozmowy, Moja Firma Google weryfikuje autentyczność firmy, a właściciel firmy otrzyma powiadomienie o wyniku weryfikacji.

Ta metoda weryfikacji może być szczególnie przydatna dla firm, które nie mają stałego adresu lub które niedawno się otworzyły. Pamiętaj jednak, że ta opcja weryfikacji jest dostępna tylko dla niektórych rodzajów firm i tylko w niektórych krajach.

Weryfikacja firmy Google: co robić, jeśli pojawiają się problemy?

Czasami weryfikacja wizytówki Google nie zawsze od razu jest udana. Jeśli pojawiają się problemy, możesz podjąć różne kroki. Oto kilka wskazówek:

  • Sprawdź poprawność danych: zweryfikuj, czy podane dane, takie jak nazwa firmy, adres i numer telefonu, są dokładne, prawidłowe i aktualne.
  • Prześlij dowody weryfikacyjne: czasami Google Moja Firma weryfikacja wymaga przesłania dodatkowych dokumentów, upewnij się, że te dokumenty są kompleksowe i zgodne z wymaganiami Google. Mogą to być dokumenty takie jak rachunek za usługi publiczne, umowa najmu lub korespondencja biznesowa.
  • Skontaktuj się z pomocą techniczną Google: jeśli problem z weryfikacją nadal występuje, skorzystaj z opcji skontaktowania się z pomocą techniczną Google Moja Firma. Można skorzystać z formularza kontaktowego, czatu na żywo lub innych dostępnych kanałów komunikacji. Opisz problem i udostępnij wszystkie niezbędne informacje, aby otrzymać wsparcie i rozwiązanie problemu.
  • Sprawdź zgodność z wytycznymi Google: upewnij się, że Twoja wizytówka i działania są zgodne z wytycznymi Google Moja Firma. Czasami problemy z weryfikacją mogą wynikać z naruszenia zasad, na przykład przez nieprawidłowe informacje, niedozwolone praktyki reklamowe lub duplikowanie wizytówek. Przeczytaj wytyczne i sprawdź, czy nie ma żadnych naruszeń.
  • Cierpliwość i regularne sprawdzanie statusu: weryfikacja wizytówki Google Moja Firma może zająć pewien czas. Ważne jest, aby być cierpliwym i regularnie sprawdzać status weryfikacji. Można to zrobić, logując się na swoje konto i sprawdzając, czy pojawiły się jakieś aktualizacje lub informacje dotyczące weryfikacji.

Pamiętaj, że w przypadku Google Moja Firma weryfikacja może czasami wymagać trochę cierpliwości. Jeśli problem nadal występuje, warto skorzystać z dostępnych narzędzi i wsparcia, aby rozwiązać problem i uzyskać weryfikację wizytówki.

Podsumowanie

Weryfikacja wizytówki Google Moja Firma to obowiązkowy element zakładania tego narzędzia marketingowego. Wizytówka Google to doskonały sposób na dotarcie do lokalnych klientów. Jest darmowa, dlatego tym bardziej warto z niej skorzystać.

Nie chcesz samodzielnie zakładać i weryfikować wizytówki Google Moja Firma? Skorzystaj z moich usług – zapraszam do kontaktu. 

Dodaj komentarz.