Przez Zieliński Jerzy

Marketing afiliacyjny: co to jest i jak zacząć?

Marketing afiliacyjny to jeden z najbardziej popularnych sposobów zarabiania pieniędzy w internecie. W tym artykule omówię, czym jest marketing afiliacyjny, jak działa i jak zacząć na nim zarabiać. Dowiesz się również, jakie są zalety i wady marketingu afiliacyjnego oraz jak znaleźć odpowiednie programy partnerskie.

Marketing afiliacyjny – co to jest?

Marketing afiliacyjny polega na promowaniu produktów lub usług innych firm za pośrednictwem linków afiliacyjnych. Osoba, która poleca produkt lub usługę, otrzymuje prowizję za każdą transakcję dokonaną dzięki jej poleceniu. 

Link afiliacyjny to specjalny link, który jest przypisany do partnera afiliacyjnego. Dzięki temu linkowi firma może śledzić, ile sprzedaży zostało dokonanych dzięki konkretnej osobie. Link afiliacyjny może być wykorzystany na stronie internetowej, blogu, w mediach społecznościowych lub w newsletterze. Ważne jest, aby link był atrakcyjny i zachęcał do kliknięcia.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Jak działa marketing afiliacyjny?

Aby zacząć zarabiać na marketingu afiliacyjnym, należy najpierw dołączyć do programu partnerskiego wybranej firmy. Po zatwierdzeniu aplikacji otrzyma się unikalny link afiliacyjny, który należy umieścić na swojej stronie internetowej lub udostępnić w mediach społecznościowych. Kiedy ktoś kliknie w ten link i dokona transakcji, firma przypisuje tę sprzedaż do partnera afiliacyjnego i wypłaca mu prowizję.

Zalety marketingu afiliacyjnego

 1. Niskie koszty początkowe – dołączenie do większości programów partnerskich jest darmowe.
 2. Potencjalnie duże zarobki – prowizje mogą sięgać nawet 50% wartości sprzedanego produktu.
 3. Brak konieczności tworzenia własnego produktu lub usługi – wystarczy polecić produkt innej firmy.
 4. Możliwość generowania pasywnych dochodów – po umieszczeniu linku afiliacyjnego na stronie internetowej, można zarabiać na nim przez wiele miesięcy, a nawet lat.
 5. Brak ryzyka – jeśli sprzedaż nie zostanie dokonana, partner afiliacyjny po prostu nie otrzyma prowizji.

Wady marketingu afiliacyjnego

 1. Duża konkurencja – marketing afiliacyjny jest bardzo popularny, więc znalezienie niszy, w której można zacząć zarabiać, może być trudne.
 2. Konieczność znalezienia odpowiedniego programu partnerskiego – nie wszystkie programy partnerskie są równie atrakcyjne, dlatego należy dokładnie przeszukać rynek, aby znaleźć najlepsze oferty.
 3. Wymagana duża ilość ruchu na stronie internetowej – aby zarobić sporo na marketingu afiliacyjnym, konieczne jest posiadanie dużej liczby odwiedzających.
link afiliacyjny
https://zielinskijerzy.com/blog/planer-slow-kluczowych-google/

Marketing afiliacyjny: jak zacząć?

 1. Wybierz niszę – najważniejszą decyzją, którą musisz podjąć, jest wybór niszy, czyli branży, którą będziesz promować. Im węższa nisza, tym łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedni program partnerski i osiągnąć sukces.
 2. Przeglądaj programy partnerskie – istnieje wiele różnych programów partnerskich, które oferują różne produkty i usługi. Przeglądaj uważnie oferty i szukaj tych, które najlepiej pasują do Twojej niszy.
 3. Sprawdź warunki programu partnerskiego – przed dołączeniem do programu partnerskiego dokładnie przeczytaj warunki umowy. Sprawdź, ile wynosi prowizja, jakie są wymagania dotyczące minimalnej kwoty sprzedaży, jakie rodzaje produktów lub usług oferuje program itp.
 4. Promuj produkt – gdy już dołączysz do programu partnerskiego, czas na promocję produktów lub usług. Warto zadbać o duży ruch na stronie internetowej lub blogu, na którym będziesz publikować recenzje i poradniki związane z Twoją niszą. Możesz również wykorzystać media społecznościowe, aby promować produkty i usługi.
 5. Monitoruj wyniki – regularnie monitoruj wyniki swojej kampanii afiliacyjnej. Sprawdź, jakie produkty przynoszą Ci najwięcej prowizji, jakie źródła ruchu są najbardziej skuteczne itp. Dzięki temu będziesz mógł dostosować swoją strategię i maksymalizować swoje zyski.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Jak znaleźć odpowiednie programy partnerskie?

 1. Przeglądaj sieci afiliacyjne – istnieją specjalne sieci afiliacyjne, które łączą firmy oferujące programy partnerskie z osobami, które chcą je promować. W sieciach afiliacyjnych można łatwo przeglądać oferty i porównywać warunki.
 2. Szukaj programów partnerskich w swojej branży – jeśli już wiesz, jaką niszę wybrać, poszukaj programów partnerskich, które oferują produkty lub usługi związane z tą branżą.
 3. Przeglądaj strony konkurencji – warto też przejrzeć strony internetowe konkurencji i sprawdzić, jakie programy partnerskie oni promują. Możesz znaleźć ciekawe oferty, które pasują do tematyki Twojego bloga, strony internetowej czy profili w social mediach.
 4. Skontaktuj się bezpośrednio z firmą – jeśli znalazłeś interesującą Cię firmę, która oficjalnie nie oferuje programu partnerskiego, skontaktuj się z nią bezpośrednio i zapytaj, czy nie są zainteresowani współpracą.

Marketing afiliacyjny to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w internecie. Jednak, aby osiągnąć sukces, trzeba wybrać odpowiednią niszę, znaleźć atrakcyjne programy partnerskie i skutecznie promować produkty lub usługi. Pamiętaj, że marketing afiliacyjny to nie łatwy sposób na zarabianie pieniędzy i wymaga pracy i poświęcenia.

Często zadawane pytania

Czy marketing afiliacyjny to legalny sposób na zarabianie pieniędzy?

Tak, marketing afiliacyjny to legalny sposób na zarabianie pieniędzy w internecie.

Czy mogę promować produkty z różnych programów partnerskich na swojej stronie?

Tak, możesz promować produkty z różnych programów partnerskich, chyba że umowa mówi inaczej.

Jakie są najlepsze programy partnerskie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ najlepszy program partnerski zależy od Twojej branży i zasięgów.

Jakie są koszty związane z marketingiem afiliacyjnym?

Koszty związane z marketingiem afiliacyjnym są zwykle bardzo niskie. Dołączenie do programu partnerskiego jest darmowe, a jedynym kosztem jest czas i wysiłek poświęcony na promocję produktów oraz gromadzenie grona followersów.

Marketing afiliacyjny: jak zacząć? Czy mogę zarabiać bez własnej strony internetowej?

Tak, można wykorzystać media społecznościowe lub inne źródła ruchu, aby promować produkty.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.