Przez Zieliński Jerzy

Feedback – jak z niego korzystać?

Feedback, czyli informacja zwrotna, stanowi kluczowe narzędzie dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy profilu działalności. Zrozumienie, co to jest feedback i umiejętność jego wykorzystania w praktyce, to podstawa efektywnej komunikacji z klientami i kształtowania oferty zgodnej z ich oczekiwaniami.

Feedback co to jest?

Feedback to słowo pochodzące z języka angielskiego, które w kontekście biznesowym oznacza informację zwrotną od klienta. Może dotyczyć zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów usług lub produktów oferowanych przez firmę. Feedback jest nieocenionym źródłem informacji, które pomaga przedsiębiorcom zrozumieć, co robią dobrze, a co mogą poprawić. Bez niego trudno byłoby poznać oczekiwania i potrzeby klientów, bo dane sprawdzają się lepiej niż przeczucia.

Zarabiaj więcej dzięki optymalizacji marketingu internetowego

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Jak skutecznie zachęcać do zostawienia feedbacku?

Klient, który zdecydował się na korzystanie z twoich usług lub zakup produktu, to źródło cennych informacji, które mogą pomóc w dalszym rozwoju biznesu. Jak jednak zachęcić go do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami?

  • Prośba o feedback – najprostszym i najbardziej bezpośrednim sposobem na zdobycie feedbacku jest prośba. Możemy ją umieścić na stronie internetowej, w wiadomości e-mail po realizacji zakupu, a nawet skontaktować się z klientem telefonicznie. Warto jednak liczyć się z faktem, że dla niektórych może to być irytujące, a klienci często nie są chętni do poświęcania swojego czasu na pisanie opinii – chyba że są bardzo niezadowoleni z produktu lub usługi.
  • Konkursy i nagrody – ludzie uwielbiają nagrody. Organizując konkurs z nagrodami za najlepszy feedback, zwiększamy szanse na aktywność ze strony klientów. Nagrody mogą być różne – od drobnych upominków, przez zniżki, aż po wartościowe nagrody główne, dlatego możesz to dostosować do możliwości i zasięgu twojego biznesu.
  • Budowanie kultury feedbacku – ważne jest, aby nasi klienci wiedzieli, że ich opinie są dla nas cenne. Odpowiadajmy na komentarze, reagujmy na negatywne opinie, wprowadzajmy poprawki sugerowane przez klientów. Pokażmy, że feedback ma realny wpływ na nasze działania – dzięki temu klient nie będzie miał przekonania, że traci swój czas.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

prośba o feedback przykłady
https://www.murrano.pl/

Jak efektywnie wykorzystywać feedback?

Zdobyty feedback to skarbnica wiedzy, którą warto wykorzystać do poprawy swojej oferty. Jak to zrobić?

  • Analiza feedbacku – każda opinia, nawet negatywna, może dostarczyć nam cennych informacji. Nie zakładajmy z góry, że klient przesadza, krytykuje obsługę z czystej złośliwości czy działa na korzyść konkurencji. Jeżeli wiele osób zgłasza podobny problem, to znak, że coś wymaga naszej uwagi. Z drugiej strony, pozytywne opinie pokazują nam, co robimy dobrze i co warto rozwijać. Feedback pozytywny – przykłady pochwał za naszą pracę, może być nie tylko motywujący, ale i inspirujący.
  • Wprowadzanie zmian – feedback to nie tylko informacje, ale i impuls do działania. Jeżeli klienci wskazują na konkretną słabość w naszej ofercie, nie bójmy się wprowadzać zmian. Może to wymagać czasu i zaangażowania, ale efekt w postaci zadowolonych klientów jest tego wart.
  • Budowanie relacji z klientami – feedback to także okazja do nawiązania bliższego kontaktu z klientem. Podziękujmy za pozytywne opinie, zareagujmy na negatywne, pokażmy, że jesteśmy otwarci na dialog i gotowi do poprawy. Dzięki temu budujemy relacje oparte na szacunku i wzajemnym zaufaniu. Brak odpowiedzi na negatywne opinie to unik, który psuje reputację firmy. Zignorowany klient będzie szukał innych sposobów, aby podzielić się swoim rozczarowaniem.

Feedback jest bardzo ważny dla rozwoju firmy – bez konstruktywnej krytyki i poprawy standardów będziesz stać w miejscu.

Chcesz, żeby ktoś spojrzał na Twój sklep internetowy czy stronę świeżym okiem i wskazał obszary, które warto poprawić? Zadzwoń lub napisz – podpowiem Ci, jak zwiększyć sprzedaż.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.