Przez Zieliński Jerzy

Działasz w turystyce? Kampanie Google Ads Things to Do

Jeśli działasz w branży turystycznej i chcesz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, kampanie Google Ads Things to Do są dedykowane właśnie dla Ciebie. Dzisiaj przyjrzę się bliżej, jak można promować w Google atrakcje w pobliżu i ściągnąć turystów właśnie do Twojego biznesu.

Nie korzystasz jeszcze z Google Ads albo narzekasz na niską skuteczność reklam? Zadzwoń lub napisz – możemy umówić się na konsultację i sprawdzić, co da się zrobić skuteczniej.

Google Ads Things to Do: na czym polegają?

Kampanie Things to Do to specjalny rodzaj reklam w Google Ads, które umożliwiają przedsiębiorcom działającym w branży turystycznej do osób poszukujących atrakcji i aktywności w określonym miejscu. Działają one na zasadzie reklamowania różnych atrakcji, wycieczek, rozrywek i innych propozycji związanych z turystyką. Są dostępne w różnych krajach na świecie, również w Polsce.

Korzyści z kampanii Things to Do

  1. Zwiększenie widoczności: kampanie Things to Do pozwalają Twojemu biznesowi turystycznemu na pojawienie się w wynikach wyszukiwania Google w odpowiedzi na zapytania dotyczące atrakcji i rozrywek w regionie, w którym działasz. 
  2. Dotarcie do grupy docelowej: możesz skoncentrować się na konkretnej grupie odbiorców, którzy są potencjalnie zainteresowani Twoją ofertą. To oznacza, że Twoje reklamy trafią do osób, które z większym prawdopodobieństwem zdecydują się na zakup. 
  3. Wysoka skuteczność: kampanie Things to Do pozwalają na tworzenie reklam, które naprawdę odpowiadają na potrzeby użytkowników. Do szukania atrakcji w okolicy najczęściej wykorzystywane są właśnie mapy Google. Atrakcje turystyczne mogą być specjalnie promowane, co zwiększa szanse, że klient trafi właśnie do Ciebie.
  4. Zwiększenie sprzedaży: dzięki tym kampaniom możesz promować konkretne atrakcje i aktywności popularne wśród turystów, dlatego masz większe szanse, aby przekonać klientów do skorzystania z Twoich usług.

Możliwość rezerwacji z reklamy Google Ads

Aby przeprowadzić bezpośrednią integrację systemu rezerwacji z Google, skontaktuj się z zespołem partnerskim ds. Atrakcji i wyraź swoje zainteresowanie uczestnictwem w programie. Po zatwierdzeniu, możesz podpisać umowę licencyjną i wskazać osobę/firmę, która zajmuje się w Twoim przedsiębiorstwie rezerwacjami od strony technicznej. Jeden z konsultantów Google może pomóc w procesie rejestracji i udzielić wsparcia technicznego.

Jeśli prowadzisz niewielką firmę, możesz współpracować z jedną z firm obsługujących rezerwacje, zatwierdzonych przez Google Ads. Ich listę znajdziesz tutaj.

google ads things to do
https://support.google.com/google-ads/answer/10723637?hl=pl&ref_topic=12852463&sjid=659347457383823562-EU

Jak wyglądają reklamy w branży turystycznej?

Jeśli chcesz korzystać z kampanii Google Atrakcje w Pobliżu warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, takich jak:

  • Można tutaj reklamować takie produkty, jak wycieczki, zajęcia i bilety na inne lokalne atrakcje.
  • Musisz mieć stronę docelową, na której znajdują się informacje spójne z tym, co umieszczasz w reklamach.
  • W reklamach nie można wykorzystywać animowanych obrazów czy kolaży.
  • Minimalny rozmiar zdjęć powinien wynosić co najmniej 300 x 300 pikseli, a maksymalny nie może przekroczyć 4000 x 4000 pikseli.
  • Na stronie produktu uwzględnione muszą być wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Działasz w branży turystycznej i zastanawiasz się, jak skutecznie reklamować swoją firmę? Wcześniej pisałem już o strategiach reklamowania hoteli czy firm usługowych

Czy Twoje reklamy będą pojawiać się tylko w Google Maps?

Nie tylko! Twoja reklama może wyświetlać się na stronie wyników wyszukiwania Google oraz na mapach Google. Te miejsca to doskonałe okazje, by dotrzeć do podróżnych szukających wrażeń i lokalnych atrakcji. Twoje ogłoszenia będą zawierały zdjęcia, ceny, nazwę Twojej firmy oraz link do rezerwacji danej aktywności. Dodatkowo, Twoje reklamy Things to Do zostaną wyświetlone na podstawie zapytań dotyczących punktów zainteresowania (muzea, parki, punkty widokowe) oraz doświadczeń (np. co robić w X, atrakcje w Y).

Formy reklamy w turystyce: dlaczego Google Ads?

Reklama Things to Do upraszcza cały proces, eliminując konieczność tworzenia reklam i wybierania słów kluczowych w ramach kampanii. Zamiast tego Google Ads przygotowuje reklamę, automatycznie korzystając z Twojego feedu na podstawie etykiety grupy reklam. Możesz ustawić budżet, który Ci odpowiada, i dotrzeć do podróżnych na podstawie ich kraju zamieszkania oraz urządzenia, którego używają.

Wszystkie strategie licytacji dostępne dla kampanii wyszukiwania są również dostępne dla kampanii Things to do, z wyjątkiem udziału wyświetleń. Aby skutecznie reklamować Twoje usługi, Google Ads zaleca korzystanie z modeli atrybucji opartych na konwersjach.

Pozycja, na której wyświetli się Twoja reklama, jest oparta na aukcji. Google bierze pod uwagę oferty partnerów oraz jakość. To, jak oceni reklamę zależy przede wszystkim od tego, jak dobrze odpowiada na potrzeby użytkownika oraz czy dostarcza rzetelnej informacji, jest kompletna i pomocna dla odbiorcy.

Zastanawiasz się, czemu Twoje reklamy są nieskuteczne albo nie wiesz, jak zacząć działać z kampaniami? Skontaktuj się ze mną – współpracuję ze specjalistami Google Ads, SEO, copywriterami, web developerami i grafikami: kompleksowo zajmuję się marketingiem dla Twojej marki.

Dodaj komentarz.

Cześć!
(włącz dźwięk)