Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.
Działasz w turystyce? Kampanie Google Ads Things to Do
Jeśli działasz w branży turystycznej i chcesz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, kampanie Google Ads Things to Do są dedykowane właśnie dla Ciebie. Dzisiaj przyjrzę się bliżej, jak można promować w Google atrakcje w pobliżu i ściągnąć turystów właśnie do Twojego biznesu.
Nie korzystasz jeszcze z Google Ads albo narzekasz na niską skuteczność reklam? Zadzwoń lub napisz – możemy umówić się na konsultację i sprawdzić, co da się zrobić skuteczniej.
Spis treści
Google Ads Things to Do: na czym polegają?
Kampanie Things to Do to specjalny rodzaj reklam w Google Ads, które umożliwiają przedsiębiorcom działającym w branży turystycznej do osób poszukujących atrakcji i aktywności w określonym miejscu. Działają one na zasadzie reklamowania różnych atrakcji, wycieczek, rozrywek i innych propozycji związanych z turystyką. Są dostępne w różnych krajach na świecie, również w Polsce.
Chcesz zwiększyć zyski dzięki Google Ads?
Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.
Zwiększenie widoczności: kampanie Things to Do pozwalają Twojemu biznesowi turystycznemu na pojawienie się w wynikach wyszukiwania Google w odpowiedzi na zapytania dotyczące atrakcji i rozrywek w regionie, w którym działasz.
Dotarcie do grupy docelowej: możesz skoncentrować się na konkretnej grupie odbiorców, którzy są potencjalnie zainteresowani Twoją ofertą. To oznacza, że Twoje reklamy trafią do osób, które z większym prawdopodobieństwem zdecydują się na zakup.
Wysoka skuteczność: kampanie Things to Do pozwalają na tworzenie reklam, które naprawdę odpowiadają na potrzeby użytkowników. Do szukania atrakcji w okolicy najczęściej wykorzystywane są właśnie mapy Google. Atrakcje turystyczne mogą być specjalnie promowane, co zwiększa szanse, że klient trafi właśnie do Ciebie.
Zwiększenie sprzedaży: dzięki tym kampaniom możesz promować konkretne atrakcje i aktywności popularne wśród turystów, dlatego masz większe szanse, aby przekonać klientów do skorzystania z Twoich usług.
Aby przeprowadzić bezpośrednią integrację systemu rezerwacji z Google, skontaktuj się z zespołem partnerskim ds. Atrakcji i wyraź swoje zainteresowanie uczestnictwem w programie. Po zatwierdzeniu, możesz podpisać umowę licencyjną i wskazać osobę/firmę, która zajmuje się w Twoim przedsiębiorstwie rezerwacjami od strony technicznej. Jeden z konsultantów Google może pomóc w procesie rejestracji i udzielić wsparcia technicznego.
Jeśli prowadzisz niewielką firmę, możesz współpracować z jedną z firm obsługujących rezerwacje, zatwierdzonych przez Google Ads. Ich listę znajdziesztutaj.
Jeśli chcesz korzystać z kampanii Google Atrakcje w Pobliżu warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, takich jak:
Można tutaj reklamować takie produkty, jak wycieczki, zajęcia i bilety na inne lokalne atrakcje.
Musisz mieć stronę docelową, na której znajdują się informacje spójne z tym, co umieszczasz w reklamach.
W reklamach nie można wykorzystywać animowanych obrazów czy kolaży.
Minimalny rozmiar zdjęć powinien wynosić co najmniej 300 x 300 pikseli, a maksymalny nie może przekroczyć 4000 x 4000 pikseli.
Na stronie produktu uwzględnione muszą być wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne.
Działasz w branży turystycznej i zastanawiasz się, jak skutecznie reklamować swoją firmę? Wcześniej pisałem już o strategiach reklamowania hoteli czy firm usługowych.
Zastanawiasz się, czemu Twoje reklamy są nieskuteczne albo nie wiesz, jak zacząć działać z kampaniami? Skontaktuj się ze mną – współpracuję ze specjalistami Google Ads, SEO, copywriterami, web developerami i grafikami: kompleksowo zajmuję się marketingiem dla Twojej marki.
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.
Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.