Przez Zieliński Jerzy

Bing Ads (Microsoft Ads) 

Bing Ads oferuje możliwość dotarcia do nowych klientów, zwiększenia widoczności marki i generowania wartościowego ruchu na Twojej stronie internetowej. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę platformę? Otóż Bing, jako druga największa wyszukiwarka na świecie, ma duże zasięgi, a Microsoft Ads zapewnia doskonałe narzędzia targetowania i optymalizacji kampanii.

Chcesz zwiększyć zyski dzięki Google Ads?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Co to jest Bing Ads (Microsoft Ads)?

Bing Ads, obecnie znane jako Microsoft Ads, to platforma reklamowa oferowana przez firmę Microsoft. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi do prowadzenia kampanii reklamowych w internecie, pozwalające na promowanie produktów i usług w wynikach wyszukiwania Bing (microsoftowej wyszukiwarki) oraz na sieci reklamowej Microsoft, która obejmuje partnerów, takich jak AOL, Yahoo i innych.

Bing Ads działa na podobnej zasadzie co Google Ads, umożliwiając reklamodawcom tworzenie różnego rodzaju kampanii reklamowych, w tym reklam wyszukiwania, reklam display, reklam w aplikacjach oraz reklam wideo. Platforma ta umożliwia precyzyjne ukierunkowanie reklam na wybrane grupy odbiorców, dzięki czemu reklamodawcy mogą dotrzeć do swojej docelowej grupy klientów.

https://ads.microsoft.com/

Zalety korzystania z Bing Ads

Korzystanie z Bing Ads (obecnie znane jako Microsoft Ads) może przynieść wiele korzyści i zalet dla reklamodawców. Oto niektóre z głównych zalet tego narzędzia reklamowego:

  • Mniejsza konkurencja: W porównaniu z Google Ads, Bing Ads ma mniejszą konkurencję, co oznacza, że koszt kliknięć (CPC) może być niższy. To daje szansę na osiągnięcie lepszych wyników za niższą cenę, szczególnie w niektórych branżach.
  • Dostęp do nowych odbiorców: Bing Ads może pomóc dotrzeć do grup odbiorców, które niekoniecznie korzystają z Google jako swojej głównej wyszukiwarki. Dla niektórych firm, szczególnie w określonych branżach, Bing Ads może stanowić ważne źródło nowych klientów.
  • Precyzyjne targetowanie: Platforma Bing Ads oferuje zaawansowane narzędzia do precyzyjnego targetowania reklam na podstawie demografii, lokalizacji, zachowań użytkowników i innych czynników. To umożliwia skuteczne dotarcie do docelowej grupy klientów.
  • Reklamowanie w sieci Microsoft: Oprócz wyników wyszukiwania na Bing, reklamy w Bing Ads mogą być wyświetlane na partnerujących z Bingiem platformach, takich jak Yahoo i AOL. To zwiększa zasięg reklam i możliwości dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów.
  • Reklamowanie w aplikacji Microsoft Store: Dla firm, które posiadają aplikacje w Microsoft Store, Bing Ads oferuje opcję reklamowania się bezpośrednio w tym sklepie, co pomaga promować aplikacje i przyciągać nowych użytkowników.
  • Wsparcie techniczne: Bing Ads oferuje wsparcie techniczne dla reklamodawców, co może być szczególnie pomocne dla firm, które dopiero zaczynają swoją przygodę z reklamami internetowymi.

Porównanie Bing Ads i Google Ads

Oto porównanie obu platform:

Rozmiar i zasięg użytkowników

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie i ma największy udział w rynku wyszukiwarek. Dzięki temu Google Ads ma potencjał dotarcia do większej liczby użytkowników na całym świecie. Z drugiej strony, Bing Ads, chociaż ma mniejszy zasięg niż Google, wciąż posiada znaczną część rynku wyszukiwarek, zwłaszcza w niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone.

Koszty reklamy – kliknięć

Koszty reklamowania na obu platformach mogą się różnić. W niektórych branżach i kategoriach słów kluczowych, reklamy na Bing Ads mogą być tańsze niż w Google Ads. Jest to szczególnie korzystne dla małych i średnich firm z ograniczonym budżetem.

Targetowanie

Obie platformy oferują zaawansowane narzędzia targetowania, które pozwalają reklamodawcom dotrzeć do odpowiednich grup docelowych. Google Ads ma jednak nieco bardziej zaawansowane opcje targetowania, takie jak remarketing, podobne grupy odbiorców, targetowanie oparte na zachowaniach użytkowników itp.

branże:

Chcesz promować swoją firmę?

Porozmawiajmy o tym, co warto robić w Twojej branży

SKONTAKTUJ SIĘ

Popularność i konkurencja

Ze względu na swoją popularność Google Ads jest bardziej konkurencyjne niż Bing Ads. Reklamodawcy często rywalizują o atrakcyjne słowa kluczowe, co może wpłynąć na wzrost kosztów kliknięć. Z drugiej strony, mniejsza konkurencja na Bing Ads może oznaczać niższe koszty i łatwiejsze dotarcie do swojej grupy docelowej.

Wyniki i konwersje

Wyniki reklamowania na obu platformach mogą się różnić w zależności od branży, celów i strategii reklamowej. Czasami reklamy na Bing Ads mogą przynosić lepsze wyniki konwersji, szczególnie jeśli firma skupia się na lokalnym rynku lub oferuje produkty i usługi, które cieszą się większym zainteresowaniem użytkowników Bing.

Podsumowanie

Bing Ads (Microsoft Ads) dla wielu firm może być korzystną alternatywą dla innych platform reklamowych. Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie widoczności marki i osiągnięcie lepszych wyników w kampaniach reklamowych, warto wypróbować Bing Ads. 

Jeśli chcesz spróbować reklamy w Bing Ads i zrobić to bezbłędnie – skorzystaj z mojej obsługi. Zapraszam do kontaktu.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.