Przez Zieliński Jerzy

SXO marketing

O SEO było już na tym blogu wiele razy, i pewnie będzie jeszcze bardzo często. W końcu to SEO pozwala ściągnąć na stronę internetową ruch użytkowników, którzy mają stać się klientami Twojej firmy. Aby to się udało, musi zadziałać UX, czyli techniki związane z budową stron internetowych tworzących pozytywne doświadczenia użytkownika. Dziś artykuł o tym, co najbardziej opłaca się w marketingu opartym na wyszukiwarce, czyli o SXO – połączeniu SEO z UX. 

Czym jest SXO?

SXO, czyli Search Experience Optimization, to dziedzina zajmująca się optymalizacją doświadczenia użytkownika podczas wyszukiwania informacji w Internecie. Natomiast SXO marketing jest to rodzaj marketingu internetowego, który koncentruje się na poprawie doświadczenia użytkownika, trafiającego na stronę www za pomocą wyników wyszukiwania Google.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Tradycyjnie, większość wysiłków w dziedzinie marketingu internetowego skupia się na SEO, czyli optymalizacji dla wyszukiwarek, która koncentruje się na poprawie pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania. SXO marketing skupia się na tym, co dzieje się po kliknięciu użytkownika w link i wejściu na stronę internetową. Optymalizacja doświadczenia użytkownika podczas wyszukiwania może znacznie poprawić wskaźnik konwersji i zwiększyć zaangażowanie użytkowników na stronie.

Elementy SXO, o których warto pamiętać

W ramach omawianego zagadnienia można stosować różne techniki, takie jak optymalizacja treści, nawigacja na stronie, szybkość ładowania strony, dostępność dla użytkowników z różnymi urządzeniami oraz poprawa interakcji użytkownika z treścią. 

Optymalizacja treści

Polega na tworzeniu unikalnych, wartościowych treści, które odpowiadają na pytania i potrzeby użytkowników. 

https://panel.goodcontent.pl/af/3eCto0aSyN

Nawigacja na stronie 

Powinna być intuicyjna i łatwa do zrozumienia, aby użytkownicy mogli łatwo znaleźć to, czego potrzebują.

Szybkość ładowania strony 

Jest bardzo ważna, ponieważ użytkownicy często rezygnują z odwiedzania stron, których ładowanie się trwa zbyt długo. Prędkość ładowania swojej strony internetowej możesz sprawdzić tutaj.

Dostępność dla urządzeń mobilnych

Użytkownicy korzystają z różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy komputery stacjonarne. Dlatego strona powinna być dostosowana do różnych rozmiarów ekranów i urządzeń.

Poprawa interakcji użytkownika z treścią 

To ważny aspekt SXO, który można to osiągnąć poprzez dodanie odpowiednich CTA (ang. call to action), użycie wizualizacji danych i grafik, a także udostępnienie wideo lub innych atrakcyjnych multimediów.

Podsumowanie

Poprawiając SXO, można zwiększysz ilość odwiedzających stronę, poprawisz jej pozycję w wynikach wyszukiwania i zwiększysz konwersję użytkowników na realnych klientów. Brzmi dobrze, prawda? Zacznij działać! Mogę Cię w tym wesprzeć – zapraszam do kontaktu. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.