Przez Zieliński Jerzy

SXO marketing

O SEO było już na tym blogu wiele razy, i pewnie będzie jeszcze bardzo często. W końcu to SEO pozwala ściągnąć na stronę internetową ruch użytkowników, którzy mają stać się klientami Twojej firmy. Aby to się udało, musi zadziałać UX, czyli techniki związane z budową stron internetowych tworzących pozytywne doświadczenia użytkownika. Dziś artykuł o tym, co najbardziej opłaca się w marketingu opartym na wyszukiwarce, czyli o SXO – połączeniu SEO z UX. 

Czym jest SXO?

SXO, czyli Search Experience Optimization, to dziedzina zajmująca się optymalizacją doświadczenia użytkownika podczas wyszukiwania informacji w Internecie. Natomiast SXO marketing jest to rodzaj marketingu internetowego, który koncentruje się na poprawie doświadczenia użytkownika, trafiającego na stronę www za pomocą wyników wyszukiwania Google.

Tradycyjnie, większość wysiłków w dziedzinie marketingu internetowego skupia się na SEO, czyli optymalizacji dla wyszukiwarek, która koncentruje się na poprawie pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania. SXO marketing skupia się na tym, co dzieje się po kliknięciu użytkownika w link i wejściu na stronę internetową. Optymalizacja doświadczenia użytkownika podczas wyszukiwania może znacznie poprawić wskaźnik konwersji i zwiększyć zaangażowanie użytkowników na stronie.

Elementy SXO, o których warto pamiętać

W ramach omawianego zagadnienia można stosować różne techniki, takie jak optymalizacja treści, nawigacja na stronie, szybkość ładowania strony, dostępność dla użytkowników z różnymi urządzeniami oraz poprawa interakcji użytkownika z treścią. 

Optymalizacja treści

Polega na tworzeniu unikalnych, wartościowych treści, które odpowiadają na pytania i potrzeby użytkowników. 

https://panel.goodcontent.pl/af/3eCto0aSyN

Nawigacja na stronie 

Powinna być intuicyjna i łatwa do zrozumienia, aby użytkownicy mogli łatwo znaleźć to, czego potrzebują.

Szybkość ładowania strony 

Jest bardzo ważna, ponieważ użytkownicy często rezygnują z odwiedzania stron, których ładowanie się trwa zbyt długo. Prędkość ładowania swojej strony internetowej możesz sprawdzić tutaj.

Dostępność dla urządzeń mobilnych

Użytkownicy korzystają z różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy komputery stacjonarne. Dlatego strona powinna być dostosowana do różnych rozmiarów ekranów i urządzeń.

Poprawa interakcji użytkownika z treścią 

To ważny aspekt SXO, który można to osiągnąć poprzez dodanie odpowiednich CTA (ang. call to action), użycie wizualizacji danych i grafik, a także udostępnienie wideo lub innych atrakcyjnych multimediów.

Podsumowanie

Poprawiając SXO, można zwiększysz ilość odwiedzających stronę, poprawisz jej pozycję w wynikach wyszukiwania i zwiększysz konwersję użytkowników na realnych klientów. Brzmi dobrze, prawda? Zacznij działać! Mogę Cię w tym wesprzeć – zapraszam do kontaktu. 

Dodaj komentarz.