Przez Zieliński Jerzy

Strona kategorii – optymalizacja w sklepie internetowym 

Strona kategorii jest potrzebna, ponieważ to one porządkuje strukturę sklepu internetowego. Grupując produkty w odpowiednie kategorie skracasz klientowi drogę, którą musi przejść, by trafić dokładnie do tego produktu, którego szuka. To wystarczająco mocny argument za tym, że warto zadbać o strony kategorii. Ten artykuł wyjaśni Ci, jak to zrobić.

Dlaczego warto dbać o strony kategorii?

Strona kategorii to miejsce o dużym potencjale, który zdecydowanie warto wykorzystać.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Najważniejsze powody przemawiające za optymalizacją strony kategorii to te, które całościowo zdecydują o sukcesie sklepu internetowego. Skoro zainwestowałeś w stworzenie sklepu online na pewno będzie zależało Ci na każdym z poniższych elementów:

  • Dobre pozycje w wynikach Google – wartościowa strona kategorii ma szansę na osiągnięcie wysokich wyników w wyszukiwarce. Aby tak się stało warto wykorzystać stronę kategorii jako dodatkowe miejsce na treść, w której znajdą się odpowiednio dobrane słowa kluczowe oraz bezpośrednie odnośniki do najpopularniejszych produktów.  
  • Wysokie pozycje najczęściej przekładają się na wysoki ruch na stronie, a jego można przekuć na konwersję, na której Tobie zależy. Dopiero, gdy klienci zaczynają realnie trafiać na stronę www możesz zacząć liczyć na zyski z niej. Oczywiście sam ruch nie musi oznaczać sprzedaży, jednak zdecydowanie daje bazę do tego, by tak dopracować sklep i ofertę, by faktycznie przekonywała do zakupów i generowała zyski.
  • Kiedy już klient trafi na stronę kategorii, to z niej już prosta droga do realizacji konwersji. Zrób, co trzeba, żeby tę drogę uprościć. Nasyć podstronę odpowiednimi treściami i możliwością szybkiego dotarcia do konkretnych produktów, od których już tylko jedno kliknięcie do zapełnienia koszyka. Zadbaj o wszystko, co istotne dla klientów odwiedzających sklep – łatwą nawigację, wyczerpujące treści, czytelne komunikaty o krokach, które należy podjąć, by sfinalizować zakupy. Wszystko to działa na Twoją korzyść. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Elementy i cechy dobrej strony kategorii

Oto lista elementów, które powinieneś wdrożyć, by podstrony produktowe sprzedawały w Twoim sklepie.Efektem ubocznym tych wdrożeń, bardzo pożądanym – będą wyższe pozycje w Google. Zatem do dzieła!

  1. Daj użytkownikom możliwość sortowania zawartości strony kategorii – wg. ceny, bestsellerów czy najpopularniejszych produktów. Funkcję sortowania najlepiej umieścić w prawym górnym rogu nad listą czy siatką produktów.

przykład usytuowania filtrów i sortowania

  1. Dopracuj nazwy podkategorii produktów – niech będą zrozumiałe i jasne.
  1. Niech strona kategorii ma odpowiedni projekt – widok siatki kategorii (gdy głównym czynnikiem decyzyjnym są zdjęcia) lub widok listy (gdy priorytet mają atrybuty produktu).
  1. Pokazuj dokładną liczbę produktów dostępnych na każdej stronie. 
  1. Opis strony powinien mieć około 400 słów i znajdować się na górze (wizualnie w 90% ukryta dzięki „Czytaj więcej”) lub na dole dla celów SEO.

Optymalizacja strony kategorii – czy warto?

Zdecydowanie tak! Strona kategorii może znacząco przysłużyć się efektywnemu SEO, ale przede wszystkim konwersji w sklepie internetowym.Może potzrebujesz wsparcia przy optymalizacji swoich działań marketingowych? Chętnie pomogę! Zapraszam do kontaktu.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.