Przez Zieliński Jerzy

Strona główna sklepu internetowego 

Strona główna to pierwszy element, z którym najczęściej mają styczność klienci trafiający na Twoją ofertę. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, i tak jest również ze stroną internetową. Dlatego już na etapie projektowania sklepu zadbaj nie tylko o podstrony produktowe i prezentację asortymentu. Pamiętaj, że to ta główna strona serwisu ma zachęcać do tego, by klient chciał dalej poznawać ofertę. Przeczytaj o elementach, o które naprawdę warto zadbać, tworząc stronę główną sklepu internetowego.

Strona główna dla robotów wyszukiwarki

Są stałe elementy, które muszą znaleźć się na stronie głównej, aby roboty wyszukiwarki mogły ją skutecznie i wysoko zaindeksować w wynikach wyszukiwania. Potrzebujesz tu nagłówka, części właściwej (body) strony oraz stopki. Każdy z tych elementów powinien być nasycony wartościową, unikatową treścią. Koniecznością jest zadbanie o to, by strona była responsywna, czyli przyjazna do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

14 kroków do strony głównej idealnej dla Twoich klientów 

Zebrałem elementy, które działają na użytkowników sklepów internetowych. Zadbaj o nie, aby udzielić użytkownikom Twojego sklepu wyczerpujących informacji, dać im poczucie bezpieczeństwa i zachęcić do zakupów, które będą satysfakcjonujące. Wszystkie te czynności mają ogromną wartość dla skutecznego zamknięcia sprzedaży. Klienci kupują, tylko w tych sklepach, które dają dokładnie to, czego potrzebują. Przeczytaj, jak działać, by mieć stronę główną, która działa pro sprzedażowo:   

 1. Zadbaj, żeby klient od razu po wejściu na stronę wiedział, co sprzedajesz.
 2. Promuj ofertę już na górze strony głównej. Zastosuj wyzwalacze pilności i niedoboru.
 3. Niech wszystko wygląda profesjonalnie. Nie przeładowuj strony głównej, zadbaj o poprawny projekt i postaw na pierwsze wrażenie.  
 4. Dopracuj wartościową grafikę na stronie głównej i niech będzie oryginalna, wysokiej jakości.
 5. Zachowaj prostą hierarchię wizualną, która gwarantuje przejrzystość.
 6. Podkreśl specyficzne oferty ze sklepu – specjalne w pobliżu góry strony głównej.
 7. Zadbaj o wyróżniające się CTA ze skutecznym wezwaniem – np. Rozpocznij zakupy.
 8. Niech jako pierwsze wyświetlają się główne kategorie produktów, najlepiej z opisowymi zdjęciami w pobliżu góry strony głównej.
 9. Wykorzystaj specjalne strony kategorii – np. nowości, wyprzedaże, albo “20% taniej”. To one skutecznie przenoszą użytkowników w tryb zakupowy.
 10. Zadbaj o tych, którzy powracają do Twojego sklepu – niech zobaczą te elementy, które oglądali ostatnio.
 11. Zaproponuj klientom szybki kontakt ze sklepem – łatwo widoczny live chat, numer telefonu, e-mail. 
 12. Znajdź miejsce na podkreślenie misji sklepu, jego wizji, może historii założycieli. 
 13. Wylistuj najważniejsze produkty, nie zapomnij o linkach do szybkiego przejścia na podstrony konkretnych produktów.
 14. Podkreśl główne korzyści wynikające z zakupów w Twoim sklepie.

Strona główna sklepu – jak robią to najlepsi

Strona sklepu internetowego Domodi. Skutecznie prezentuje kategoryzację asortymentu. Podpowiada skorzystanie z sezonowych propozycji. Podsuwa opcję skorzystania z darmowej dostawy i kodów rabatowych. Wszystko na stronie głównej – czytelnie i sugestywnie. 

Strona główna serwisu sprzedającego opony Oponeo. Jasna komunikacja o produktach w sprzedaży. Wykorzystuje podkreślenie korzyści z zakupów właśnie w tym sklepie. Prezentuje czytelną informację o dostępnej akcji promocyjnej.

Dobra strona główna sklepu internetowego – podsumowanie

Każdy serwis ma stronę główną, ale to czy Twoja będzie czymś więcej niż tylko wizytówką, zależy wyłącznie od działań jakie podejmiesz. Moje wskazówki możesz potraktować jako check listę, na której naprawdę warto się skupić.

Dodaj komentarz.