Przez Zieliński Jerzy

Skuteczna sprzedaż przez Internet – jakich błędów unikać?  

Sprzedaż przez Internet jest nieodłączną częścią współczesnego biznesu. Dzięki globalnemu zasięgowi i łatwemu dostępowi do klientów, e-commerce oferuje ogromne możliwości rozwoju dla przedsiębiorców. Jednak osiągnięcie sukcesu w sprzedaży online nie jest prostym zadaniem. Wymaga ono odpowiedniej strategii, zaangażowania oraz unikania powszechnych błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży. W tym artykule poznasz kluczowe błędy, których warto unikać, aby wypracować skuteczną sprzedaż przez Internet i zbudować trwałą pozycję na rynku e-commerce.

Chcesz zwiększyć zyski sklepu internetowego?

Przygotuję strategię działania i razem z moim zespołem wdrożę ją dla Ciebie.

ZAMAWIAM DARMOWĄ WYCENĘ

Sprzedaż przez Internet – najczęstsze błędy

Oto kilka powszechnych błędów popełnianych przez właścicieli sklepów internetowych w sprzedaży przez Internet:

Brak optymalizacji strony www

Właściciele sklepów internetowych często popełniają błąd braku optymalizacji swoich stron internetowych pod kątem użytkowników i SEO. Nie odpowiednio zaprojektowana strona może zniechęcić potencjalnych klientów do zakupów i wpłynąć negatywnie na wyniki sprzedaży. Może okazać się też, że strona, która wydaje się być w porządku, jednak nie spełnia swojej roli, tu też pomoże optymalizacja i dostosowanie do zachowań użytkowników – a to proces ciągły, wymagający uwagi i konsekwencji.  

Brak klarownych informacji o produktach

Klienci często poszukują szczegółowych informacji o produktach przed dokonaniem zakupu. Po prostu chcą być pewni, że wybierają produkt, którego szukali, który spełnia ich oczekiwania. Brak czytelnych i wyczerpujących opisów produktów może skutkować utratą potencjalnych klientów. O wartościowej i wyczerpującej podstronie produktowej i opisach produktów – przeczytasz na moim blogu we wpisie Budowa sklepu internetowego – jak tworzyć podstrony produktowe.

Długi proces zakupowy

Skomplikowany lub długi proces dokonywania zakupu może prowadzić do porzucania koszyka przez klientów. Właściciele sklepów internetowych powinni starać się uprościć proces zakupowy i umożliwić łatwe finalizowanie transakcji.

Brak zaufania

Brak zaufania do sklepu internetowego może zniechęcać klientów do dokonywania zakupów. Brak aktualizacji danych kontaktowych, brak polityki zwrotów czy brak recenzji i opinii klientów mogą wpłynąć na brak zaufania do sklepu. 

Brak wsparcia dla klienta

Brak wsparcia dla klienta lub brak odpowiedzi na ich zapytania może wpłynąć negatywnie na doświadczenie zakupowe. Warto zadbać o szybką i profesjonalną obsługę klienta, aby zdobyć lojalność i zaufanie klientów.

Zbyt wysokie koszty wysyłki

Wysokie koszty wysyłki mogą odstraszyć potencjalnych klientów. Warto zastosować strategie, takie jak darmowa wysyłka przy zakupie powyżej określonej kwoty, aby zachęcić do większych zakupów.

Brak marketingu i promocji

Właściciele sklepów internetowych często popełniają błąd w braku odpowiedniej strategii marketingowej i promocji. Brak efektywnej reklamy i działań promocyjnych może wpłynąć na brak rozpoznawalności sklepu i ograniczenie ruchu na stronie.

Brak analizy danych i optymalizacji

Pominięcie śledzenia wyników działań i brak analizy danych dotyczących ruchu na stronie, zachowań klientów i wyników sprzedaży może uniemożliwić właścicielom sklepów internetowych skuteczną optymalizację i dostosowanie strategii marketingowej do potrzeb klientów.

Zapisz się po wsparcie w e-commerce!
Zapisz się do newslettera

Podsumowanie

Sprzedaż przez Internet może być wyjątkowo dochodowym przedsięwzięciem, ale wymaga starannego planowania i wystrzegania się podstawowych błędów. Unikając błędów, takich jak ignorowanie analizy danych czy zaniedbywanie obsługi klienta, zbudujesz pozytywny wizerunek marki, zdobędziesz lojalność klientów i osiągniesz długotrwały sukces w sprzedaży przez Internet. 

Pamiętaj, że rozwijanie skutecznych strategii sprzedażowych wymaga ciągłego doskonalenia i dostosowywania działań do zmieniających się potrzeb klientów i trendów rynkowych. Zdejmę z listy Twoich zadań obowiązki związane z marketingiem i skuteczną promocją Twojego biznesu online – nawiąż kontakt i dowiedz się więcej o moich usługach. 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.