Przez Zieliński Jerzy

Podstrony produktowe. 5 elementów must have

Dość naturalną wydaje się wyjątkowa troska jakość strony głównej sklepu – o to, już na etapie projektowania serwisu dbają wszyscy przedsiębiorcy. Oczywiście jest to dobra droga, bo strona główna to wizytówka sklepu internetowego. Jednak w dzisiejszym artykule chcę zwrócić Twoją uwagę na budowę i najważniejsze elementy, które powinna zawierać skuteczna podstrona produktowa. Dlaczego podstrony produktowe są ważne? I jak zadbać o ich jakość? Skorzystaj z mojej check listy.

Bądź na bieżąco z nowościami SEO!
Zapisz się do newslettera

Podstrony produktowe i ich znaczenie 

To od jakości i skuteczności podstron produktowych zależy wysokość sprzedaży, jaką wypracujesz w swoim sklepie. Niestety, ale nawet najlepszy produkt w rewelacyjnej cenie nie sprzeda się, jeżeli prezentująca go podstrona produktowa będzie sprawiać problemy użytkownikom Twojego sklepu. Dlatego konieczne jest dopracowanie elementów, które szczególnie w kontekście podejmowania decyzji zakupowych mają duże znaczenie dla klientów z danej branży. Dobra strona produktowa powinna rzeczowo informować, być przejrzysta, umożliwiać pełne poznanie asortymentu i filtrowanie informacji istotnych z punktu widzenia klienta – użytkownika sklepu. 

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Elementy skutecznej podstrony produktowej – checklista

 1. Rozmieszczenie ceny i kluczowych informacji. 

Przyciągaj uwagę klientów przejrzystością. Kluczowymi informacjami, które powinni zobaczyć po wejściu na stronę są cena i najistotniejsze informacje o produkcie – jednak koniecznie bez przeładowania. Bardziej rozbudowane informacje o produkcie zamieć poniżej, klient na pewno do nich dotrze, jeśli będzie tym zainteresowany. To w tym dalszym rozwinięciu naturalnie wplataj wyrażenia kluczowe i podkreślaj korzyści.

źródło: popaopa.pl

 1. Elementy wzbudzające zaufanie, czyli social proof

Większość klientów przed dokonaniem zakupu czyta opinie na temat produktu. Dlatego dobrze, żeby mogli je znaleźć bezpośrednio w Twoim sklepie. W sytuacji gdy nie możemy samodzielnie zobaczyć, dotknąć danego produktu, rekomendacje od osób, które już go użytkują, są mocnym bodźcem wpływającym na ostateczną decyzję. Oprócz efektu sprzedażowego możesz również zyskać wizerunek – firmy, która ma na uwadze opinie swoich klientów, dba o nie i nie boi się ich pokazać.

źródło: panitorbalska.pl

 1. Czytelne CTA. 

Wezwanie do działania przeprowadzi klienta z etapu oglądania produktu do jego zakupu. Dlatego zadbaj, by CTA było dobrze widoczne i skutecznie przyciągało uwagę – dobrą praktyką jest stosowanie wyróżniających się kolorystycznie przycisków i chwytliwych wezwań, które pomogą w podjęciu decyzji o zakupie.

źródło: oleole.pl

 1. Oferty ograniczone czasowo.

Są ważne, bo stanowią dodatkową zachętę do podjęcia decyzji o zakupie tu i teraz.    Komunikaty typu “Propozycja ważna do”, “Oferta promocyjna” czy “Zostało tylko x produktów” to delikatne poganiacze, które realnie wpływają na zwiększenie sprzedaży.

źródło: panitorbalska.pl

 1. Możliwość filtrowania wyników. 

Potrzebna, żeby klienci mieli łatwy dostęp do takich opcji produktu, których potrzebują. Elementy, o które warto zadbać w trakcie tworzenia opcji filtrowania wyników. Rozważ poniższe twierdzenia, aby mieć pewność, że wszystko działa jak trzeba:

 • Strona kategorii oferuje łatwe do zrozumienia i przydatne filtry 
 • Filtry są wystarczająco widoczne
 • Dla każdej kategorii wyświetlane są tylko odpowiednie filtry
 • Widać wyraźnie (zwłaszcza w telefonie komórkowym), że filtry są stosowane, ile ich jest i można je łatwo usunąć
 • Użytkownicy mogą wybrać wiele filtrów jednocześnie
 • Filtry są wyświetlane w standardowej pozycji po lewej stronie lub na górze (pod nazwą kategorii)
 • Po wybraniu filtra strona kategorii jest automatycznie aktualizowana w czasie rzeczywistym
 • Filtry produktów są przyklejone i łatwo dostępne w każdej chwili
 • Odpowiednie selektory są używane dla różnych typów filtrów (np. wzorniki kolorów zamiast „niebieskiego”, suwak zakresu cen, gdzie użytkownicy mogą wpisać minimalną i maksymalną cenę zamiast gotowej listy zakresów cen)

Podstrona produktowa a optymalizacja konwersji

To optymalizacja podstrony produktowej stanowi pierwszy krok do podniesienia wskaźnika konwersji całego sklepu internetowego. Dlatego praca nad podstronami produktowymi będzie opłacalna, jednak dokonując jakichkolwiek zmian warto pamiętać o specyfice działalności w różnych branżach. Pamiętaj też o obserwacji najważniejszych wskaźników obrazujących efektywność sklepu, i oczywiście o obserwacji zachowania użytkowników sklepu, tego jak reagują na wprowadzane zmiany. 

Podsumowanie

Praca przy sklepie internetowym nigdy się nie kończy. Właśnie dlatego dla jednych jest satysfakcjonująca, bo przynosi nowe wyzwania – takie jak: nadążanie za zmieniającymi się trendami w e-commerce i oczekiwaniami klientów. Dla innych natomiast może to być trudne do pojęcia i ogarnięcia. Dlatego, jeżeli potrzebujesz wsparcia w zakresie optymalizacji czy to podstrony produktowej czy bardziej kompleksowo – całego sklepu i konwersji, zapraszam do kontaktu.

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32
Fundacja Cyfrowa Rewolucja
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
KRS: 0001016830
NIP: 9532794442

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

kampanie Google Ads

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.