Przez Zieliński Jerzy

Jak robić reklamy elastyczne Google Ads?

Reklamy elastyczne Google Ads to najpopularniejsze narzędzie reklamy PPC w Internecie. Jednym z najważniejszych elementów reklamy jest jej tekst. Aby reklama elastyczna Google była skuteczna, tekst musi być przekonujący, zwięzły i wyrazisty. W tym artykule zebrałem wskazówki, jak pisać skuteczne elastyczne reklamy Google Ads.

Brakuje Ci czasu na tworzenie i optymalizację kampanii Google Ads? Skontaktuj się ze mną – zaopiekuję się Twoimi reklamami, żeby zapewnić maksymalny zwrot z inwestycji.

Co to są reklamy elastyczne Google Ads?

Elastyczne reklamy Google Ads automatycznie dostosowują swój wygląd i treść w zależności od urządzenia, na którym są wyświetlane. Oznacza to, że reklama wygląda inaczej na komputerze, na tablecie i na smartfonie. Elastyczne reklamy Google Ads umożliwiają również wykorzystanie różnych wariantów tekstu i grafik, co zwiększa skuteczność reklamy.

Jak pisać skuteczne elastyczne reklamy Google Ads?

Dostosuj reklamę do grupy odbiorców

Reklama powinna być dopasowana do grupy odbiorców, dla których jest przeznaczona. Należy zwrócić uwagę na wiek, płeć, zainteresowania oraz problemy klienta, które może rozwiązać Twój produkt lub usługa.

Skup się na korzyściach

Reklama powinna skupiać się na korzyściach, jakie przynosi produkt lub usługa. Potencjalni klienci są zainteresowani tym, co produkt może dla nich zrobić i w jaki sposób zwiększyć ich jakość życia. Warto więc używać tzw. języka korzyści.

Wykorzystaj mocne słowa kluczowe

To kierowanie na właściwe słowa kluczowe Google Ads sprawia, że reklama trafia do Twojej grupy docelowej. Powinny być powiązane z produktem lub usługą, a jednocześnie zrozumiałe dla odbiorcy i przyciągające jego uwagę. 

Stwórz mocne nagłówki

Nagłówki powinny być unikalne i rzucać się użytkownikowi w oczy. Dobry nagłówek powinien wyrażać korzyści, jakie przynosi produkt lub usługa, a jednocześnie zachęcać do kliknięcia reklamy.

Wykorzystaj różne warianty tekstu

W reklamie elastycznej możesz wprowadzić maksymalnie 15 nagłówków i 4 teksty reklamy, z których Google będzie tworzyć różne kombinacje tekstu. Warto wprowadzić jak najwięcej nagłówków, żeby zapewnić dużą liczbę możliwych opcji. Tworząc kilka reklam w każdej grupie, możesz sprawdzić, który wariant tekstu jest najskuteczniejszy. Kiedy tworzysz reklamy elastyczne Google Ads, widzisz podgląd, jak Twoja reklama może wyglądać na urządzeniach mobilnych:

mobilne reklamy elastyczne google ads

i na desktopie:

reklamy elastyczne google ads desktop

Możesz określić, na której pozycji ma się wyświetlać tekst reklamy lub nagłówek, wybierając pinezkę:

reklamy elastyczne google ads nagłówki

Możesz też nie przypinać tekstów – wtedy Google ma pełną dowolność w dobieraniu tekstów reklamy.

Umieść wezwanie do działania

Reklama powinna zawierać wezwanie do działania, takie jak Kup teraz, Zarejestruj się lub Skontaktuj się z nami. CTA (call to action, wezwanie do działania) powinno być wyraźne i zachęcające – użytkownik ma wiedzieć, co konkretnie zrobić, ponieważ to zwiększa szansę, że kliknie reklamę i dokona konwersji.

Dlaczego reklama elastyczna Google dobrze się sprawdza?

Google Ads już dłuższy czas temu zlikwidowało rozszerzone reklamy tekstowe i zastąpiło je reklamami elastycznymi. Dlaczego? Przede wszystkim reklamy elastyczne mają przynosić większe korzyści dla reklamodawców:

  • Dynamiczne dopasowanie treści: reklamy elastyczne Google automatycznie dostosowują swoje rozmiary i układy do różnych typów i rozmiarów urządzeń, na których są wyświetlane. Dzięki temu można skutecznie dotrzeć do użytkowników korzystających z komputerów, tabletów i smartfonów, zapewniając im optymalne doświadczenie reklamowe.
  • Zwiększona widoczność reklam: reklamy elastyczne mogą być wyświetlane na różnych powierzchniach reklamowych, takich jak wyniki wyszukiwania, strony internetowe i aplikacje partnerskie. To zwiększa widoczność reklam i daje większą szansę na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców.
  • Optymalizacja dynamiczna: reklamy wykorzystują zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, aby optymalizować wyświetlanie reklam. Mogą one dynamicznie dostosowywać treści reklamowe, aby jak najlepiej odpowiadały preferencjom i zachowaniom użytkowników, co prowadzi do lepszych wskaźników konwersji.
  • Prosta aktualizacja treści: reklamy elastyczne możliwiają szybką aktualizację treści reklamowych bez konieczności tworzenia nowych kampanii. Można łatwo wprowadzać zmiany w tekście, obrazach czy ofertach, aby dostosować reklamy do bieżących potrzeb i promować najnowsze produkty czy promocje.
  • Lepsze wykorzystanie przestrzeni reklamowej: reklama elastyczna Google automatycznie dostosowuje się do dostępnej przestrzeni reklamowej, wykorzystując ją w optymalny sposób. Dzięki temu można maksymalizować efektywność kampanii reklamowych i zwiększać współczynnik konwersji.

Brakuje Ci czasu na tworzenie reklam?

Dobór słów kluczowych, tworzenie tekstów i grafik, ustalanie budżetu oraz optymalizacja reklam są dość czasochłonne. Chcesz zostawić swoje Google Ads profesjonalistom i zyskać więcej czasu na rozwijanie Twojej firmy? Skontaktuj się ze mną – mam 10 lat doświadczenia w Adsach i zawodowo zajmuję się tworzeniem skutecznych kampanii. Zadzwoń lub napisz! 

Dodaj komentarz.