Przez Zieliński Jerzy

Jak robić reklamy elastyczne Google Ads?

Reklamy elastyczne Google Ads to najpopularniejsze narzędzie reklamy PPC w Internecie. Jednym z najważniejszych elementów reklamy jest jej tekst. Aby reklama elastyczna Google była skuteczna, tekst musi być przekonujący, zwięzły i wyrazisty. W tym artykule zebrałem wskazówki, jak pisać skuteczne elastyczne reklamy Google Ads.

Brakuje Ci czasu na tworzenie i optymalizację kampanii Google Ads? Skontaktuj się ze mną – zaopiekuję się Twoimi reklamami, żeby zapewnić maksymalny zwrot z inwestycji.

Co to są reklamy elastyczne Google Ads?

Elastyczne reklamy Google Ads automatycznie dostosowują swój wygląd i treść w zależności od urządzenia, na którym są wyświetlane. Oznacza to, że reklama wygląda inaczej na komputerze, na tablecie i na smartfonie. Elastyczne reklamy Google Ads umożliwiają również wykorzystanie różnych wariantów tekstu i grafik, co zwiększa skuteczność reklamy.

Bądź na bieżąco ze zmianami w Google Ads!
Zapisz się do newslettera

Jak pisać skuteczne elastyczne reklamy Google Ads?

Dostosuj reklamę do grupy odbiorców

Reklama powinna być dopasowana do grupy odbiorców, dla których jest przeznaczona. Należy zwrócić uwagę na wiek, płeć, zainteresowania oraz problemy klienta, które może rozwiązać Twój produkt lub usługa.

Skup się na korzyściach

Reklama powinna skupiać się na korzyściach, jakie przynosi produkt lub usługa. Potencjalni klienci są zainteresowani tym, co produkt może dla nich zrobić i w jaki sposób zwiększyć ich jakość życia. Warto więc używać tzw. języka korzyści.

Wykorzystaj mocne słowa kluczowe

To kierowanie na właściwe słowa kluczowe Google Ads sprawia, że reklama trafia do Twojej grupy docelowej. Powinny być powiązane z produktem lub usługą, a jednocześnie zrozumiałe dla odbiorcy i przyciągające jego uwagę. 

Stwórz mocne nagłówki

Nagłówki powinny być unikalne i rzucać się użytkownikowi w oczy. Dobry nagłówek powinien wyrażać korzyści, jakie przynosi produkt lub usługa, a jednocześnie zachęcać do kliknięcia reklamy.

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Gotowy na rozwój?

SKONTAKTUJ SIĘ

Wykorzystaj różne warianty tekstu

W reklamie elastycznej możesz wprowadzić maksymalnie 15 nagłówków i 4 teksty reklamy, z których Google będzie tworzyć różne kombinacje tekstu. Warto wprowadzić jak najwięcej nagłówków, żeby zapewnić dużą liczbę możliwych opcji. Tworząc kilka reklam w każdej grupie, możesz sprawdzić, który wariant tekstu jest najskuteczniejszy. Kiedy tworzysz reklamy elastyczne Google Ads, widzisz podgląd, jak Twoja reklama może wyglądać na urządzeniach mobilnych:

mobilne reklamy elastyczne google ads

i na desktopie:

reklamy elastyczne google ads desktop

Możesz określić, na której pozycji ma się wyświetlać tekst reklamy lub nagłówek, wybierając pinezkę:

reklamy elastyczne google ads nagłówki

Możesz też nie przypinać tekstów – wtedy Google ma pełną dowolność w dobieraniu tekstów reklamy.

Umieść wezwanie do działania

Reklama powinna zawierać wezwanie do działania, takie jak Kup teraz, Zarejestruj się lub Skontaktuj się z nami. CTA (call to action, wezwanie do działania) powinno być wyraźne i zachęcające – użytkownik ma wiedzieć, co konkretnie zrobić, ponieważ to zwiększa szansę, że kliknie reklamę i dokona konwersji.

Brakuje Ci czasu na tworzenie reklam?

Dobór słów kluczowych, tworzenie tekstów i grafik, ustalanie budżetu oraz optymalizacja reklam są dość czasochłonne. Chcesz zostawić swoje Google Ads profesjonalistom i zyskać więcej czasu na rozwijanie Twojej firmy? Skontaktuj się ze mną – mam 10 lat doświadczenia w Adsach i zawodowo zajmuję się tworzeniem skutecznych kampanii. Zadzwoń lub napisz! 

O autorze
Multitasker digital marketingu. Ośmioletnie doświadczenie. Łączę Google Ads, pozycjonowanie, content marketing, video marketing oraz współpracę z infuencerami.

Dodaj komentarz.

Od prawie 10 lat działam w Google Ads, SEO i e-commerce. Teraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem na blogu, w social mediach oraz podczas kursów, audytów i szkoleń.

KONTAKT

Fundacja Cyfrowa Rewolucja
KRS 0001016830
NIP 9532794442
ul. Bydgoski Park Przemysłowy 6/223
85-862 Bydgoszcz
Green Stone Group
ul. Zielna 16
78-600 Wałcz
NIP: 765 167 92 32

SPOTKANIA

po wcześniejszym umówieniu

Oddział Bydgoszcz

ul. Bydgoskich Przemysłowców 6/201
85-862 Bydgoszcz

Oddział Warszawa

ul. Cybernetyki 19B, 113,
02-677 Warszawa

@ Copyright 2022

Reklama dźwignią handlu! Nauczę Cię marketingu

Nawet najlepszy produkt czy usługa się nie sprzeda, jeśli nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Zostaw swoje dane poniżej, a pokażę Ci, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce.

TU MNIE ZNAJDZIESZ

315977612_133284296183432_325541034877877358_n

Zapisz się do newslettera, aby zawsze być na bieżąco!

Reklamy się nie klikają? Przepalasz budżet? Pokażę Ci, jak optymalizować kampanie Google Ads. Zostaw swoje dane poniżej, aby dowiedzieć się, jak skuteczniej działać w Google Ads, SEO i e-commerce. 

TU MNIE ZNAJDZIESZ

Potrzebujesz supportu w kwestii Google Ads, pozycjonowania lub rozwoju eCommerce'u?

Wypełnij formularz poniżej i opisz temat w jakim potrzebujesz wsparcia. Ja lub mój Dream Support skontaktujemy się z Tobą i postaramy się pomóc.